Teplota Procesoru

Zdravím, mám problém v tom že když zapnu počítač tak mi procesor ukazuje automaticky 80 stupňů, problém je v tom i když na něj šáhnu tak má teplotu kolem 30 stupňů, teplotu 80 stupňů má po zapnutí i když zapnu nějakou hru či program a zároveň když hraji tak pociťuji značné poklesy FPS, nevím co mám dělat napadl mě že je špatný teploměr ale zase ty poklesy FPS ale na dotyk má zase teplotu kolem 30 stupňů, díky předem za rady.

Odpovědi na otázku

Míň konkrétní jste asi být nemohl, že? Sestava? Jak jste mohl šahat na procesor, když je pod chladičem? Pokud jste šahal na chladič, tak asi nechladí. Což může být ten váš problém. Čím měříte tu teplotu? Ukazuje jí i bios? Poklesy fps jsou okamžité, nebo až za chvíli? Jsou ty potíže s fps až po tom co se vám začala nezdát teplota, nebo je to něčím jiným? Ono, co je podle vás pokles fps? Jde to chvíli 40fps, pak 15fps, pak zase 40fps, nebo se vám to jen kouše? Je takový problém si stáhnout např. OCCT,nebo Aidu, nebo něco co vytíží procesor a zároveň ukazuje teploty?

Kto neuvedie detaily by ani nemal mať možnosť otázku položiť. Aký CPU, aký chladič, ako meriaš teploty, ako drží chladič... a tak dále

 | ChromeOS Chrome 50.0.2661.79

1, aky procesor2. aky chladic?3. je tam pasta? (kto osadzoval?)4. cim je merana teplota?5. v com su prepady FPS a kolko?6. v zariadeniach nie je vykazovana chyba? (chybny ovladac? nezname zariadenie?)k tomu operacny system, ram a vga.

Na procesor určitě nesaháš. Saháš na chladič a ten bude studenější než čip - to malé křemíkové v pouzdru procesoru.