Teplota procesoru na 80 st. C

Zdravím,potřeboval bych poradit s teplotou procesoru. Za klidu má 27 až 33 stupňů. Při zátěžovým testu OCCT softwarem ale šel až na 78 stupňů a po hodině testování bylo maximum 83 stupňů. Po skončení testu teplota hned spadla. Při běžné práci jako je instalace programů je teplota kolem 45 stupňů.Je těch 80 stupňů normální? Zdá se mě to dost. Jaký teploty máte v zátěži vy? Procesor je AMD Ryzen 5 3600 a chladič Arctic Liquid Freezer II 120. Podle HWInfo je dead line procesoru 115 stupňů.Díky.

Odpovědi na otázku

Ano, tohle jsou pro R5 3600 naprosto normální teploty. A dají se pohodlně snížit lehkým podvoltováním, klidně -0,1V. Pak to ještě pěkně klesne. ale tohle není žádný problém, běžné programy nikdy nedokážou vytížit procesor tak, jako OCCT apod. Jedině snad kdybys kódoval video.

Jinak ten vodník na TDP 65W procesor fakt nemá žádný smysl, tohle dá každý slušný vzduchový chladič dejme tomu >800kč. Já mám jakousi Fera 3 a teploty mám jestě o trochu níže.

Aha. Tak diky. Teď tady zmizelo asi 5 příspěvků.//Byl smazán místní troll "xyxyz", který HW nerozumí a opakuje stále stejné nesmysly dokola (prach, malware).//

Taky jsem si všimnul. Nezdálo se mi tam nic mimo, ale každopádně teploty jsou ok, v běžném provozu, ani ve hrách, se tomu maximu z OCCT ani nepřiblížíš.

Já když hraju tak má můj procesor 83°C mam i5

admin: tak treba mazat jeho text ako ako na inych weboch a nie cele vlakno, aby nepadli za obet aj ti ostatni, ze. Kolko krat tu 10-15 minut hladam odkazy, testy na podporu toho co pisem a potom je to vymazane alebo sa to rovno neodosle, lebo je to vymazane kym to stihnem odoslat. Neposobi to ani trochu profesionalne.

Proboha neřeš nesmysly. Na tuhle teplotu to vyženeš jen v testech, normálně jsi na polovině, co bych chtěl? Aby CPU vyráběl chlad?

Ja mam 83°C bez testu pri hrani

Teploty jsou naprosto v pohodě. Jen pro ilustraci sám mám tento CPU a při OC na 4.4 GHz mám max teploty 62°C (Ninja 5). Možná by to chtělo víc přemýšlet a neutrácet takové peníze za shit chladič... Pokud chceš vodní chlazení, tak musíš počítat, že investice bude 8-10k a ne 1500...

jaky mas voltage na 4,4 Ghz a tech 62°C mas v jake zatezi?

Napětí mám 1.23V a testuju stress testem v AIDA64 - Stress CPU, FPU a cache. Teplota v místnosti 18°C +- 1°C. Ale uznávám, že jsem vyhrál loterii a mám gold sample. Nicméně běžně při stavbách PC mi dokázal R5 3600 běžet 4.1GHz a 1.1V. 80°C mi dosahoval jenom jeden CPU (poprvé, co jsem stavěl Zen 2) a to při default napětí - desky pouští strašně moc a box chladiči. Za mě nejlepší kousky měl R3 3300X. S těmi se doslova dalo kouzlit.

to ale pises o box chladici, ze? Ja vacsinou tie pocitace netestujem, ale 80° som este nenameral nikdy, keby ano, tak tam urcite dam lepsi chladic. Nezdielam nazor "kolegov", ze 80 je koser. A uz vobec nie pri teplote miestnosti 18°, preco sedis v chladnicke?

AMD Ryzen 5 3600 s box chladicem se v zatezi rozehreje priblizne na 90 °C.

Nutno podotknout, ze to byl test v bedne s 1 ventilatorem od vyrobce. Kdyby byla bedna kvalitne vetrana, tak se zrejme i s box chladicem dalo dostat o par stupnu nize, ale to jsem netestoval.

U tohoto procesoru je 80°C v plné zátěži naprosto košer Samozřejmě pokud v létě bude mít v místnosti místo 18°C třeba 28°C což není výjimka, tak procesor bude mít o těch 10°C a to už košer každopádně nebude.

Nejspíš o moc vyšší nebude, PBO2 si to přiškrtí.Takže při vyšší teplotě bude dosahovat nižšího výkonu (což mám ověřenu u 3900X), během dne když větrám tak mám vyšší výkon (beru syntetické testy), než v noci, kdy mám v místnosti i o 15°C více (byť teplota procesoru o moc vyšší není (max 5 °C navíc), prostě ho bude limitovat jiná teplotní křivka.

Jj, to je pravda, přes 85°C se to asi nedostane, ale bude mu to zbytečně snižovat výkon.

Ano píšu o box chladiči. Je to i v mém příspěvku napsané. Nemyslím si, že 18°C v místnosti je lednička... Vyhovuje mi to. Nepotřebuju mít v místnosti 21°C a chodit se každou hodinu sprchovat kvůli potu. Už tak tu sedím jenom v tričku a kraťasech.

aj ked je to uplne offtopic.. teraz tu mam 23,8 a keby mi to kleslo pod 22, bol by som velmi nahnevany. Rozdiel ale je, ze teraz mam triko s kratkym rukavom a ked je 22 a menej tam musim mat aj hrubu mikinu, lebo mi je zima. 18 je dobre do posilovne, kde fyzicky makas.

Každej je v tomto ohledu jediněčný.Já spím i v zimě s otevřeným oknem, pouze pokud jsou mrazy, nebo jsem nechlazenej, tak ho na noc zavírám, přitom znám lidi, co si i na dovolené v Egyptě pouštějí topení.

Je to OK, throtlovat začíná při 90 stupních, takže 80 v nejvyšší zátěži je super.

Žiadnu paniku ! GK bežne zapína chladenie pri 60°C ! Tak pre túto kartu je 80°C bežná teplota a s akou sa materialovo počítalo už pri projektovaní ! Keby každý čo má AMD reklamoval teplotu 80°C , tak AMD za pol roka skrachuje ! Tiež ako tu píšu , OCCT testuje namax. podmienky , také aké ty v živote nedosiahneš .

Ehm...nemluví náhodou o procesoru?

Oficiální vyjádření AMD:AMD temps up to 90C (5800X/5900X/5950X) and 95C (5600X) as typical and by design for full load conditions. Having a higher maximum temperature supported by the silicon and firmware allows the CPU to pursue higher and longer boost performance before the algorithm pulls back for thermal reasons.