Teplota HDD

zdravim.
mam par dotazu ohledne teploty HDD.
jaka muze byt maximalni teplota HDD?co se stane kdyz se teplota bude blizit k maximu?
a taky hlavne jak se da snizit teplota HDD v notebooku?
dekuji moc za odpovedi...

Odpovědi na otázku

takový strop teploty pro HDD se uvažuje 45-50 stC , vysoká teplota rapidně snižuje životnost a v extrémních případech může vest k chybám , optimum je kolem 35 , v ntb je problematické chlazení HDD / může pomoct výběr výrobce , jehož disky méně topí / , ntb lze přichlazovat chladící podložkou.Teplotu lze odečítat např. pomocí programu Everest nebo SpeedFan.

Maximální teplota hdd je kolem 50 - 70 stupňů.Pokud se ti bude pořád teplota zvětšovat tak nebude se snižovat tak vypni notebook.Snižit teplotu můžeš pomoci chladícího systému pro hdd do notebooku nebo obyč. větráčkem no notebooků.NAZDAR

Kriste pane.Co to tu píšeš?Jakejch 50-70 C?Máš ty vubec představu,o jakých teplotách tu píšeš.Takovouhle teplotu měli možná první HDD ale dnešní,řádově i 5let pozpátku,určitě ne!

maximálna teplota hdd je cca do 42 stupňov,ešte ako tak akceptovatelná maximálna 45 stupňov,inak už dochádza k strate dát,chybným zápisom,zamrzaniu systému,sporadickým reštartom a iným anomáliám,50-70 stupňov už je out,a znamená nejakú chybu v chladení komponentov

To je blabol, jedu stabilne na 45+- a zadnej problem, teplota by mela byt okolo 40st, pod 30 a nad 50 ma zasadni vliv na poruchovost disku (viz http://diit.cz/clanek/zivotnost-pevnych-... ).

Ty máš teda starosti Ty to píšeš jako by se ti nekontrolovaně zvyšovala teplota ...Myslíš, že se ti v něm začnou tavit plotny?

v mojem notasu acer extenza jiz jeden disk temer odesel prehrival se tak moc az hlidaci program hvizdal a nasledne notebok vypnul byl to hardisk segate ten se hreje jak rospalena plotna na kamnech kupil jsem na inzerat do toho notasu hardisk jine znacky ato hitachi ten se uz zahriva jen max 50 C koupil jsem tedy podlozku se tremi ventilatorky o prumeru 6 CM za nejaky 2 stovky teplota hardisku se drzí na prijemnych 40 C. to je uz pohodicka.

S ACEREM nemůžeš čekat nic jiného

Co sa tu hadate ako male deti. Pozri aky Hdd mas v ntb a na strankach vyrobcu si pozri ake teploty zvlada.