Teplota grafické karty

Dobrý den,jsem majitel MSI GTX 1060 Gaming X 6G, vlastním jí už přes půl roku a přišlo mi, že původně v neaktivním stavu jela na nižší teplotu, momentálně je 54°C vždy mimo zátěž a větráky jsou vypnuté. Nadruhou stranu, při hraní se nedostane zase nad 65°C. Chci se tedy zeptat, jestli je takováto teplota mimo zátěž v pohodě?

Odpovědi na otázku

Obecně řečeno, výrobci grafických karet nechtějí uživatele obtěžovat zbytečně hlukem navíc, proto se ty karty chladí mimo zátěž na nízké otáčky ventilátoru nebo pasivně. Ty teploty, co jste uvedl, jsou úplně v pohodě.

mam tiez take teploty, ventilator sa zapina pri 60

Ideál ! Mám tiež MSI a tiež sa takto správa. Konečne tak to soudruzi v ČLR vymysleli. Vetrák/y/ sa zapína/ju cca v 60°C. A keď sa zapne , tak si teplotu udrží! Neviem ako je to u iných . Mal som staršiu inej firmy a tá to nevedela. Mal by si byť rád , že máš špičkovú GK.

Je to normální chování. Pokud by sis přečetl tu nálepku, co jsi musel při instalaci strhnout z větráků, bylo to tam napsané:https://www.ozeros.com/wp-content/uploads/2016/0... Větráky zapínají až při určité teplotě (55-60°C) a jinak stojí.Pokud ti to nevyhovuje, můžeš si nastavit vlastní regulační křivku. U mě se vypínají až pod 25°C, tedy prakticky nikdy. Teplota je udržována okolo 35°C a stačí na to neslyšných cca 500rpm:https://ctrlv.cz/shots/2017/05/08/CQxy.pngZastavování větráků a udržování +-55°C je jen marketingová blbost.