Teplota GPU

Dobrý den, mám MSI Gtx 1080 ti 11gb X gaming a chtěl bych se zeptat na teplotu. Když pustím OCCT na test grafické karty a podívám se na teplotu, jsou tam dvě hodnoty. Jedna je GPU Temperature a druhá je GPU Hot Spot Temperature. Chtěl bych se zeptat, jestli je u této karty hodnota Hot Spot Temperature 92°C ok? Ještě bych se chtěl zeptat, co hodnota znamená? Je to teplota napájení? Děkuji

Odpovědi na otázku

Google->gtx 1080 Hot Spot Temperature->První odkaz na redditDle toho, co se tam dočteš, do 100C je to OK, nad 110C bych si začal dělat starosti.Obecně lze říci, že dnešní elektronika obsahuje dostatek pojistek na to, aby se s případě přehřátí vypnula. Sám už se několik let řídím tím, že dokud to funguje, není potřeba to nijak řešit(pokud se staráš o to, aby se ti celej comp nezanesl prachem).

Tak na 100 °C mám ještě rezervu, ale i tak raději upravím křivky ventilátoru. Na české webu jsem našel, že nad 85 °C už je to špatné. Tak proto jsem raději napsal. Při dnešních cenách jsem nechtěl zbytečně poškodit kartu. Dnes jsem se díval a za 3070 ti, chtějí 40000 Kč. To je šílený. Moc děkuji.

Záleží top spot je něco jiného než nějaký average. Pascal měl max average 91 stupňů a základní modely běžně měly 83-84 v defaultu, s povoleným temp limitem šly na 87A ano ceny grafik, zvláště těch výkonnějších jsou víc jak 2x přestřelené, ofiko cena 3070 je nějakých 14 tisíc pro základní modely, byť nebýt nedostatku tak by asi stály o něco více, díky zvyšujícím se nákladům na výrobu, ale to by bylo v řádu max pár tisíc...

92°C je opravdu maximum při hodině 100% zatížení. Víc to nikdy nešlo. Co jsem četl zatím by neměl být konec této cenové bubliny.

Osobně bych koukal po té avg. teplotě. Třeba v afterburneru... 92 je na Pascal příliš, pokud jde o tu průměrnou hodnotu.Jaké má ta karta provedení?

jaj.. Gaming X Trio, tam bych čekal ty avg teploty kolem 70-75 stupňů pokud je chlazení OK a ve skříni není vyložený průvan.

Průměr teď přesně nevím byl myslím 80-85°C. Já nemám Trio, mám Twin Frozr VI.

v dotazu bylo "mám MSI Gtx 1080 ti 11gb X gaming" já si k tomu přidal to trio... ale výrazný rozdíl teplot mezi Gaming X a Trio neníFrozr je u MSI fakticky základní chladič, tam těch 80-85 nevidím jako něco neobvyklého, narazil jsem na jeden dotaz na NVIDIA foru - https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/gefo... popisuje naprosto identické teploty... bohužel recenzi tohohle provedení jsem nenašel, ta by řekla více

imho je 80-85 cielova teplota vyrobcov, lebo napr. na mojej 1070 sa vrtule pri tejto teplote tocia tak 40%. Ak by cielili na nizsiu teplotu, tak by sa tocili rychlejsie.

Nechal jsem se napálit twin frozr jsou fany na té grafice, spletl jsem si to s edicí ventus, která je základní provedení chladiče.U MSI Gaming X jsou dle recenzí teploty kolem 70 stupňů +-Jaké otáčky mají ventilátory? Žebrování není zanesené prachem?

Co začali výrobci dávat backplate na GK zvedly se jejich teploty.. chápu, že zpevňují boční ohyb, ale mínusem je zadržování teplot uvnitř karet déle než je nutné. Východisko je vertikálním upevnění karty a sundání backplate..

Přitom backplate naopak to teplo odvádí, pokud není plastový

odvádí?? a to jak?..

..,mám vertikálně grafiku v be quiet 802, sundaný backplate a čistý průvan s výfukem (9cm fan noctua, na zadní straně) a teplota?... - 5-6st.C v zátěži

Kovový backplate je vodič tepla. Na mnohých chladičích jsou termopady na některých součástkách které to teplo převádí do backplatu.Navíc výkonnější grafiky mají běžně ty backplaty perforované aby kolem toho lépe proudil vzduch.

perforace backplate zrovna u týhle GK je tristní... ale ano semtam je tam teplovodivá pasta, ale nic nebrání dát tam pasiv a ofukovat...

Ani kov neni zaruka, 6700xt primo od AMD ma sice kovovy, ale bez teplovodivych PADu. Po pridani PADu to uz o par stupnu pomaha a BP je pekne horky..

Mě se umístění grafické karty vertikálně líbí, ale není horší nasávání ventilátoru, když jsou u bočnice?

Pokud máš skříň co tu kartu nalepí k bočnici, tak ano, teploty jsou vyšší.Ale jsou bedny kde je dost prostrou mezi kartou a bočnicí, nebo jsou bedny které mají extra brackety (tuším to měl třeba cooler master H500) kde se vyndá horizontální bracket na rozšiřující karty a nahradí jiným bracketem na namontování grafiky vertikálně. Takže i kdyby skříň neměla extra šířku, tak ta grafika bude daleko od bočniceAle koukám že to dnes dělá více lidí a univerzálně... třebahttps://www.czc.cz/fractal-design-flex-vrb-2... https://www.alza.cz/lian-li-lancool-ii-1x-d66... https://www.svetpocitacu.cz/cooler-master-universal-v... https://www.mironet.cz/cablemod-vertical-pcie-br... Při tomhle řešení ale nepůjde použít extension karty pokud se nedají na riser a nějak se nedobastlí uchycení.Lepší je volit rozumnější prostornou skříň, třeba Obsidian 1000D - https://i.postimg.cc/L5rSs4QB/main-system-gpu-... tady je to i s druhým počítačem pod grafikou

Chtěl bych se zeptat, jestli se dá vysoká teplota Hotspot odstranit přepastováním karty? Karta drží teplotu na 60 °C, ale hotspot je na 108 °C. Tato teploty je konečné po hodině 100% zátěže. Karta při teplotě nesnižuje frekvenci. Děkuji

Oprava: Tyto teploty jsou konečné po hodině 100% zátěže. Karta při teplotě nesnižuje frekvenci. Děkuji