Teplota gpu

Dobry den, vlastnim grafiku sapphire nitro + rx5700xt a dival jsem se dnes na teplotu, ktera byla 75 stupnu a teplota propojky 95 stupnu chtel bych se zeptat jestli je to v norme a mam nechat vychozi nastaveni vetracku, nebo je lepsi se stim vyhrat manualne?zkousel sem zvysit rychlost vetracku na 30% grafika nesla slyset a teplota se drzela kolem 50 stupnu.procesor amd ryzen 5 3600 (na kterem mam chladic ninja scythe) ram hyperx 2x16gb ddr4 zakladovka msi b450 tomahawk max a skrin fractal design define c.

Odpovědi na otázku

Jaka propojka? Pouzivam MSI Afterburner s vlastne nastavenou krivkou otacek vzhledem k teplotam. Do 80 stupnu je to ale ok

Nevim doufal sem, ze nekdo bude vedet 😂amd software meri 2 teploty gpu, grafika a druhe se jmenuje "propojka"

Ta krivka otacek jde nastavit prave i vtom amd softwaru a co sem tam nastavil tak grafika kolem 50 stupnu prave, ale nevim jestli ten graficky chip nepracuje lip pri vyssich teplotach kdyz je to tak nastavene ve vychozim rezimu

Urob screen, alebo prepni SW do angličtiny. Možno ide len o zlý preklad.

Jedná se o "Junction Temperature".Maximální teplota zaznamenaná na některém z DIE senzorů v grafickém čipu.95 by mělo být v ještě pohodě, AMD má na NAVI nastavenou maximálku 110°C (od 100°C by měla začít škrtit výkon).Každopádně podle linustechtips by neměla jít přes 100°C.https://www.tomshardware.com/reviews/amd-radeon-rx_570...