Teplota E6600

Caute, stiahol som Prime95 len tak zo srandy, tak isto aj Core Temp a sledoval teplotu. Dost ma zarazilo, ked Core Temp vykazal pri full load 80 stupnov, pri idle 60. Procak je netaktovany, na povodnom stock ventilatore. Je to normalne???

Odpovědi na otázku

pokud máš dobře nasazený chladič na CPU tak je to nesmysl , zkus Speedfan , ale i tak čekej od všech utilit i od biosu většinou haussnumera .

Chcel som skusit mensi OC, no predtym som radsej skusil pustit nejaky ten stress test a kuknut teploty. S takymito hodnotami sa do toho nejdem pustat ani nahodou. Otvorim case, kuknem chladic, uvidime. Diky za odpoved.

Predpokladám že máš originál CPU chladič
Je to dosť ale pri referenčnom chladiči od intelu ani nič lepšie nečakaj.
Mne osobne E8400 + GeminII 2xNoctua120 pri 1300 otáčkach ukazuje v coretemp 45st v klude, 55-60 v max. zátaži. A to mám extra vetranú skrinu (Enermax Chakra). Keď ho taktnem na 3600 Mhz ide to 65 v 100% zátaži. Grafika Gigabyte 8800GT cez GPUZ ukazuje 43 (55 st v zátaži)
Pri inteláckom chladiči je tá tvoja teplota OK. Ved si pozri testy so superchladičmi (svethardware.cz, pctuning.cz), ktoré majú výsledky medzi 50-60 st. v záťaži a potvrdí sa ti to.

Tak to bych se z tebou hadal... uz jsem nekolik krat zjistil, ze BOX chladic je kolik krat lepsi nez levny od znacel ala PRIMECOOLER, COOLLINK za paru stovek...

A teplota v loadu 80°C neni u E6600 normalni... nove rady procesoru uz tak netopej, spotreba je nizsi nez u u D-cek nebo 4-ek... Tim padem i "odpadove teplo"...

No SpeedFan, nekdy ukazuje nesmysly... skus Everest a nech si zobrazit teploty na senzorech...

A to si ako zistil, jedna pani povedala?. Skús pozrieť testy na spomínaných serveroch a to ta vyvedie z omylu.
BOX chladic je asi tak rovnako dobry ako tie znacky za par stoviek. Nikto veci znalejší neodporúča použivať box chladiť na dlhšiu dobu, jedine tak v kancelárii.
S tým SpeedFan-om súhlasím, ukazuje aj mne blbosti, ale na CoreTemp sa môžeš spoľahnúť.
Pár stoviek na viac za ten hluk a kvalitu chladenia určite stojí za to.

Jakou teplotu mas v pokoji? Pokud nemas klimatizaci, tak pri soucasnych vederch a stock chladici, je to naprosto normalni.

ty teploty jsou vyslovena hovadina, ale jetu moznost ze , je chladic zapraseny, spatne odvetrana skrin stvrdla pasta na chladici potom by musel ten chladic tocit i 2400 rpm v klidu a v zatezi to musi jit az ke 3000 rpm za minutu. koupit AC Friezer 7 pro v klidu mi toci 900 rpm teplota meho q6600 je nekde kolem 45 stupnu c a v zatezi mi vyjede az na52 c max a to je prime 95 spusteno hned 4x kvuli zatezi vsech jader a jeste ktomu spusten 3d mark 06 a mam vyskousenou stabilitu celeho systemu bezim na win vista 64 bit

V případě CPU Intel je to normální.
Žravé topné tělísko.

co je potom AMD 6000+ blak zrout a topne teleso v jednon tdp AMD je 125W a tdp intelu e 6600 je jen 65 w Q 6600 4 JADRO MA tdp 95w AMD phenom qad ma tdp az 150W.

No,skrinu som este nestihol otvorit, ale podla toho, co som cital, tie origo vetraky su kvalitne a v pohode sa ludia dostanu na 3Ghz. V izbe mozem len odhadnut teplotu, 24 °C?vonku okolo 28 °C, skrina uzavreta. Cistena od prachu pred cca pol rokom. Priemerne hodnoty pre stock su okolo 45 °C idle a 65 °C load ( forums.whirlpool.net.au ... ).Chladic sa novy kupovat nebude, chcel som skusit oc na tomto stroji, pokym prejdem na novy, tam by som naozaj nechcel nieco dodrbat. Strop tohto cpu je 85 °C, kam by som sa vedel dostat len zvysenim FSB? Asi nema velky zmysel zvysovat Vcore, ked dosahujem na default tieto hodnoty °C, hm?

3 ghz dosahnes i bez zvysovani napeti zalezi na desce delicku pameti na 2 tim podtaktujes pameti na 600 mhz a pcie port nagrafiku zamkni na 100 mhz a muzes v pohode zacit taktovat ale hlidej si teplotu prociku a pro jistotu skus prime 95 spustit rovnou 2x pak uvidis jestli jeto stabilni nebo ne.

Som do OC uplny zaciatocnik, uplny, nieco som cital, viem cca vo co go, no kazdopadne bude to snad nejaky pomaly progres. Doska myslim nie je absolutne vhodna na nejaky overclocking (Intel D975XBX, tzv Bad Axe), pamat Kingston 4x1GB DDR2 667Mhz. Nejake rady?

jestli je to original deska intel tak sni nepretaktujes nic ta nema v biosu zadne nastroje na taktovani doporucuji vymenu desky zawww.czechcomputer.cz ... a tento chladič snim neprohloupitete.www.czechcomputer.cz ... stavajici pameti si muzete nechat apak pujde pretaktovani jak po masle.

Diky za ozrejmenie, potom kaslem na to, taktovat budem skusat az na novom stroji. Do tohto uz nechcem vrazit ani korunu, max tak na ten chladic, tie teploty su predsa vysoke a bol by som rad, keby ten stroj posluzil este niekomu inemu z rodiny aspon take tri styri roky.