Teplota CPU

jaká by měla být teplota procesoru AMD 4400x2 takt 2300mhz protože po výměně základní desky teplota stoupá při zátěži až na 68°c dřív tak maximálně 55°c a počítač se záčína vypínat,mam vyměnit chladič nebo je problém někde jinde.

Odpovědi na otázku

použil si teplovodivú pastu? Je chladič správne nasadený?

to nevím dělal to známý

No řekl bych, že 65 stupnu je dost. Nevim, jak dvojjádrový AMD, ale starý Athlony trochu pelky. Tím myslim teplotu kolem 55 stupnu v parnym lete. Ja mam na Intelu Core2 Duo E4400 neco kolem 49 stupnu.

To je kritická teplota CPU. Při jejím dosažení zapracuje tepelná ochrana a PC se automaticky vypne.
V běžném provozu dosahuje CPU AMD Athlon 64 X2 4400 teplotu kolem 40°C, při trvalé dlouhobé zátěži obou jader CPU na 100 % nestoupne teplota nad 50°C.
Doporučuji Ti předat PC do opravy odborníkovi.

muj intel Q6600 na zakladnim taktu dnes topi na 50 stupnich a cipova sada ma 51 c to mi hlasi spid fan chystam se pod mym ac fiezer 7 pro vymenit pastu proto ze jsem ho jiz 3x prehazoval cpu a pastu jsem nemel poradnou v patek jsem si koupil poradnou pastu AC MX 2 jiz drive jsem ji daval do sestav co jsem stavel stejne mam v planu vyndat svou desku ven z pc a sundat chladice cipove sady na moji desce a vymenit pastu aby o tolik netopilo gigabyte sice dela dobre desky , ale uz u desky p965 ds3 tami zacala restartovat kvuli prehrati cipove sady duvod stvrdla pasta dal jesem jen obyc silikonovou a uz to jelo jak ma deska je sice v jinem kompu ale u nas doma ji ma tchan a bezi v klidecku.