Teplota CPU v klidu ~90

Zdravím,
nechal jsem si u jedné firmy postavit počítač s Dual-Core E5200. Je normální, aby se v BIOSu a Everestu ukazovala teplota procesoru pár minut po spuštění počítače kolem 90 stupňů? Větrák běží jak blázen, řve na celý pokoj, ale z casu přitom fouká skoro ledový vzduch (!). Co může být příčinou? Díky za rady.

Odpovědi na otázku

Ledový vzduch? Tak to máš v pokoji mráz, nebo v počítači mrazák Prostým vedením tepla (chladič) a průtokem vzduchu (větrák) teplota neklesne pod teplotu okolí.

Jinak je to špatně nasazený chladič. Pokud by byl dobře nasazený, nemůže ta teplot abýt tak vyskoká, ani kdyby tam nebyla pasta. Reklamace.

Ale reklamace okamžitě. Takto to neprovozuj. 90stC už docela snižuje živostnost polovodičů. Sice je to ještě dost pod maximální teplotou, ale neriskoval bych to.

Příčinou může být i deska - nesprávný údaj o teplotě.

Thermal Monitor by u uvedeného procesoru neměl takhle vysokou teplotu připustit - pokud není v BIOSu vypnutý.

Podívej se na web výrobce desky, jestli neexistuje novější verze BIOSu a ev. v BIOS History, jestli opravuje to, co potřebuješ.

Zobrazení teploty a regulace ventilátoru procesoru je něco, co se v BIOSech opravuje poměrně často.

at´ už je příčina jakákoliv tak firma , která PC postavila si mimo jiné nechá zaplatit tzv. zahořování a při něm by měli ,odhalit jakékoliv nesrovnalosti . Bylo by dobré zde uvést o kterou firmu se to jedná. Jinak samozřejmě neprovozovat .

Pokud není PC zapečetěné a trochu se v tom vyznáš, zkusil bych se podívat na chladič procesoru. Když ho sundáš a pasta nebude rovnoměrně rozmáčknutá znamená to, že nedoléhá. Pokud opětovné nasazení nepomůže, pak bych to reklamoval.

Co tam máš za chladič? Měl jsem doma jedno PC s Arctic Cooling Freezer Xtreme a ten má poměrně blbě řešenou upínací sponu, může se ohnout a chladič nedoléhá. Ale stačí to jen ohnout zpátky a je to ok. Pokud máš tento (nebo nějaký podobně blbě řešený) je možné, že se spona při převozu ohla.

Také je možné, že technik zapomněl sloupnout ochranou fólii z chladiče před osazením, to už jsem také viděl. Koukni na to, pokud můžeš, je to lepší než čekat 30dní na reklamaci.

Díky za názory. Mně připadá, že ten větrák prostě nedoléhá (je tam standardní BOX, o taktování jsem neuvažoval). Nebo to deska ukazuje blbě. Veškerá bezpečností opatření v Biosu byla vypnutá, nechápu proč... Z casu samozřejmě nefouká doslova ledový vzduch, ale vzduch normální teploty. Každopádně to budu reklamovat. Jinak jedná se o jednu menší lokální firmu, ale naprosto spolehlivou (aspoň doteď).