Teplota CPU u notebooků

Dobrý den přeji všem zůčastněným!

Mám notebook IBM T41. Dnes jsem na něm konvertoval video, po něm další, a další. Vytěžoval jsem CPU na maximum asi přes 4 hodiny, přičemž výsledkem bylo to, že mi ukazatel teploty CPU ukazoval rovných 75°C. Současné teplé počasí v tom roli určitě hraje také . Bluescreen jsem neobdržel ani se mi notebook nevypnul.

Zajímá mě tedy, jaká je nejvyšší únosná teplota CPU u notebooků obecně. Při jakých teplotách hážou už bluescreen, popřípadě za jakých teplot se vypínají. Mně se toto ještě nestalo...

Odpovědi na otázku

musíš počkat až se to stane , potom dostaneš odpovědi na své otázky

me se nam mem 2,5 roku starem asusu v tomto pocasi vyloupne teplota klidne aj na 80 °C, krityckou ma 90 °C pak se vypne. budu ho muset procistit bude mit zas zaprasena medena zebra. to same budes mit urcite i ty.

A nemal by sa skor podtakovat ako vypnut? Ja osobne mavam takych 60 a ked tucne podtaktujem na 800MHz tak do 55.

rucne podtaktujem

Podtaktování je sice možné, ovšem nevím, jestli můj 4 roky starý notebook takovou funkci má. Ale nejspíš asi ano, když lze při běhu na baterii přepnout CPU z 1,5GHz na 550MHz. Ovšem otázkou zůstává - oznamují to notebooky uživateli, že v "důsledku vysoké teploty byl CPU podtaktován"? Já mám podezření, že se mi můj notebook asi podtaktovává po částech, protože když občas hraju nějakou náročnější hru, tak zhruba prvních 10 minut mi jede hezky, dalších 20 minut jede už hůře, dalších 30 minut je už znatelné zpomalení a posléze po několika hodinách se ta hra místy docela solidně seká v místech, kde to čerstvě po spuštění hry jelo plynule. Nevím, jestli jsou to nějaké moje vidiny, ale mám podezření, že asi ne, protože tato situace se vždy podobně opakuje.

Tak to je teda síla, 80°C už je teda pořádné horko To už si můžeš na tom notebooku rozklepnout vajíčko a udělat si volské oko!

Moj Core 2 duo ma najviac pri kompilovani asi 79-82. Pri pouziti programu ma max. vytazenie 83-85.
Okolo 80 sa este len zapina vetrak na maximum. Throttling (podtaktovanie) zacne asi pri 95 (nikdy som sa na taku teplotu nedostal) a vypnutie je asi 105-110.

Cipset (aspon myslim, ze je to cipset) ma v zatazi maximalne 59. Limity na vypnutie alebo podtaktovanie ma podobne ako procesor.