» Poradna » Mobily

Tepelná pojistka

Zdravím,Chtěl bych se zeptat.. je možné, že v horších podmínkách špatně pracuje tepelná pojistka? Mám ve zkušebně Logitechy Z906 a skoro se mi teď povedlo přepálit magnet u centráku. Jsou tam zateplená okna ale je tam tak cca 15°, protože se tam netopí, to jenom když tam jsem a vlhkost by neměla být vyšší. Děkuji.

Odpovědi na otázku

Uvnitř reproduktoru podle mne žádná tepelná pojistka, která by kontrolovala teplotu magnetu/cívky na membráně, není.

Nemyslel jsem přímo uvnitř repra to je nesmysl ale jestli nedokáže vysoká vlhkost nebo nízká teplota nějak zblbnout tepelnou pojistku a ta pak dovolí podat větší výkon.

Jestli myslíš tepelnou pojistku na zesilovači, pokud tam vůbec je, tak chrání hlavně výkonový stupeň zesilovače a reaguje, až když se zahřeje chladič koncového stupně (obvykle nějaký hliníkový profil). No a ve studené místnosti pochopitelně zahřátí studeného kusu hliníku trvá delší dobu.

Z čeho usuzuješ, že je v reproduktorech tepelná pojistka? Nikdy jsem ji použitou tak, jak uvádíš, neviděl (aspoň ve spotřebních repro, možná to B&W mají jinak, ale ty jsem nikdy rozebrané neměl).

Už se mi právě stalo, že repra hrála delší dobu. Musel jsem odjet a nechat je bez dozoru. To byla největší chyba. Přijel jsem a všiml si, že hráli jenom 2+1 místo 4+1. Měl jsem je nastavené na 4.1 přitom. Nechal jsem je odpočinout a zase hráli všechny.

A z čeho usuzuješ, že se přehřály reproduktory? To se spíš přehřál zesilovač. A k tvému dotazu: zesilovač se v teplé místnosti přehřeje rychleji/snáze, než v chladné. V chladné se nemusí přehřát vůbec.

Jednoduché riešenie ! Vetrajte ! Nie je nič horšie ako keď sa nekúri , lebo sa šetrí , a potom keď sa zakúri odparuje sa všetka nazhromaždená voda v izbe a je tam ako vpráčovni ! Vlhkosť môže byť kľudne aj 80-90%! Ps. Pozri na obal Logitechu , jeden z piktogramov varuje práve proti téjto ľudskej blbosti !

Ojooj. To chce pořídit nějakou meteo stanici nebo něco na měření vlhkosti. Kouří se tam, hlavně elektronka a je tam pak všude mlha. Tak to je to. Díky za radu! 😊

Jen aby nedošlo k nepochopení:https://translate.google.cz/O kouření ve smyslu hulení cigár nepsal ani slovo.