» Poradna » Windows (a jiné OS)

Tento soubor byl zablokován nastavením zabezpečení vašeho počítače

Ahoj,při pokusu o stažení jakéhokoliv souboru se mi objeví hláška viz titulek... Prosím o pomoc, už mě vůbec nenapadá jak dál...Co se vlastně děje:- při stahování z IE vyskočí rovnou dialogové okno "Výstraha zabezpečení" se žlutým vykřičníkem a hláškou "Aktuální nastavení zabezpečení nepovoluje stažení tohoto souboru"- při stahování z Chromu se to "jakoby stáhne" ale neuloží se to a na dolní liště kam se to stahuje se objeví hláška viz titulek...Asi si říkáte, triviální problém, ale bohužel... už jsem vyzkoušel kde co všechno:- v Možnosti internetu - Zabezpečení - jsem všecko stáhnul na nejnižší úroveň - nepomohlo- v Možnosti internetu - Zabezpečení - jsem dal vlastní a povolil jsem úplně všecko - nepomohlo- deaktivoval jsem Bránu firewall - nepomohlo- vypnul jsem SmartScreen - nepomohlo- vrátil jsem Možnosti internetu i bránu firewall do výchozího (továrního) nastavení - nepomohlo - vrátil jsem IE do továrního nastavení (ano, po každém kroku následoval restart...)Už jsem z toho fakt tumpachovej.... jinak jsou to legální skutečně koupené a aktivované W7 a namátkou nejde stáhnou nic, ani programy (exe) ze Slunečnice, ani mp3 ze stránek jednoho muzikanta který je má volně ke stažení, ani DOC soubory z webu jisté obce... Napadá někoho co mi může unikat? Co jsem přehlídl? Jinak žádné jiné problémy s tím kompem nejsou, co mi říkal uživatel tak to stahování (on moc nestahuje právě...) nejde od samotného prvopočátku co ho má ale dřív to prej nějak neřešil až teď že potřebuje nějaké dokumenty stáhnout a nejde mu to... Díky za každý tip...

Odpovědi na otázku

Tvoje nesmyslné pokusy"povolil jsem úplně všecko deaktivoval jsem Bránu firewall"jsou extrémně nebezpečné. IMHO by Ti BFU vůbec neměl povolit, aby ses mu hrabal v PC. Co s tím?Nesdělil jsi verzi/edici OS, topologii LAN ani verzi bezpečnostního systému.Možnosti:A/ ADB/ Workgroup(A) Nastavení bezpečnostní politiky řeší správce AD: obrať se na něj.(B) 1) Nastav korektně nainstalovaný bezpečnostní systém.2) Konfiguruj bezpečnostní politiky OS:gpedit.mscpředevším sekci "Internet Explorer -> Omezit stahování souborů".3) Ověř, zda je korektně nastavené základní zabezpečení, především:- povolený DEP pro veškerý sw;- povolený UAC;- BFU nepracuje v účtu s admin právy;- atd.

extrémně nebezpečné na tu minutu co jsem to potřeboval vyzkoušet? aha verzi OS jsem sdělil, W7, edice Home, AD není, je to domácí komp normálně v domácí síti a ve skupinětopologie lan - LOL a to jako k čemu je dobrý? ale budiž: router - komp, jednoduchý jak žebřík, vzhledem k tomu že internet a všechno ostatní funguje, tak tam problém nebude..."Nastav korektně nainstalovaný bezpečnostní systém" - nerozumím řeči tvého kmene... jakej "bezpečnostní systém" máš ve W7 HE na mysli???gpedit.msc - neexistujeDEP - nevim co jeUAC - ano je nastavené

Tak ještě by to mohl blokovat antivirák, i když nevím proč. Zkusil bych nejdřív nabootovat nějaký live linux (třeba Linux Mint 17.3 Mate nebo Xfce). Stáhneš ISO (asi na jiném PC) a pak vypálíš na DVD nebo přes program Yumi dát na flashku a pak nabootuješ místo Windows. Nemusí se to instalovat... pak vyzkoušet to stahování. Pak podle toho jestli to půjde nebo ne se to může řešit dál. Odzkoušením v linuxu můžeš vyloučit / potvrdit problém windows.

AV tam není, jen standardní MS defender...

Videl som presne taketo spravanie sa systemu.Problem sposoboval nejaky Trojan alebo ina skodna.Myslim, ze som to vyriesil pomocou MBAM, Emsisoft, Hijackthis a podobnych utilit.Plus resetnutim IE do defaults.Plus kontrola PROXY, ci tam nahodou ten trojan nedal nejaku Ip nejakeho proxaca,co infikuje kazdu http komunikaciu.Jednoznacne v mojom pripade to mal na svedomi nejaky skodlivy software.

tak tahle možnost mě zatím nenapadla, pořád jsem si myslel že je to "příliš vysoko nastaveným zabezpečením"... ale je fakt že když už jsem zkusil snad všecko, tak tohle by mohla být možnost... zkusim to projet hijackem a online skenerem a uvidíme... díky za tip...

Nehovorim, ze toto je aj tvoj problem, ale mne to tak pripada.Navyse ak si dobre spominam, tak na danom PC ani nesiel otvorit gmail.com, resp. nedalo sa prihlasit, a myslim, ze aj facebook.com neslo prihlasit...Urcite skus aj MBAM.