Televízor Thomson

Trochu téma mimo poradňu, ale dúfam že sa nájdu nejaký skúsený elektrikári. Televízor Thomson 21...., 50 Hz, 55 cm uhlopriečka, stereo, real flat (2,5 roka). Večer TV OK. Ráno zapnem a v strede obrazovky fialový fľak. Ako keby prišiel večer Mikuláš a priložil na obrazovku veľký magnet. Podotýkam, že nikto s magnetom nič nerobil. Po rohoch a v spodnej časti (cca 15 cm) je obraz OK.. Skúšal som TV vypnúť zo zásuvky a odpojiť od antény na dlhšiu dobu, ale je to to isté. Ak mal niekto podobnú skúsenosť, ale vie čo by to mohlo byť, tak odpíšte. Mixér a podobní nech idú do.....

Odpovědi na otázku

Sorry Mixér=Mixoun

Vypni a zapni (sitovym spinacem, ne do stand-by) to vickrat za sebou - degaussovani probiha jen pri zapinani...2Mirek: nekoleduj si, sokoliku , tohoto vyrobku uz bylo dost

tak si ma predbehol, len je zaujimave akou telepatiou sme napisali to iste

Myslenka urcuje realitu

hm, skus ho viackrat vypnut/zapnut sietovym vypinacom (samozrejme medzi vypnutim a zapnutim pockaj nejaku minutu), pri zapnuti sietovym vypinacom sa mnoho TV demagnetizuje.Ale ak to bolo tak zrazu asi bude vadna nejaka suciastka v TV, asi servis / prip. reklamacia.

Díky. Skúsim čo ste radili. Volal som aj servisu Thomson. Ak nepomôže demagnetizácia obrazovky, tak na 90% vadná obrazovka. Cena 90% z hodnoty výrobku. Skúsim to hodiť nejakému podomovému (lacnému) technikovi, či to nie je niečo s napätím.

A možno to hodím pekne z vysoka. Aspoň 3 poschodie.

pozri si zarucny list ci to nahodou nemalo dlhsiu zaruku ako 2roky.

Podle toho co popisuješ to vypadá na závadu obvodů demagnetizace obrazovky televizoru,zpravidla vadný demagnetizační pozistor,nechej odmagnetovat obrazovku a proměřit onen pozistor,ale pokud jsi trocha šikovný,vyměníš ho sám,jinak asi obrazovka!!

Tak ako mi poradil Ludek Svoboda , bol to pozistor. Díky