» Poradna » Mobily

Televizor SONY KD-65XG8196 - sekne se mi obraz přibližně po 1 hodině

Dobrý den, mám problém s koupenou TV (mám jí asi měsíc) sekne se mi obraz přibližně po 1 hodině.. a film už zpátky nenaběhne ani nic jiného co se týče pouštění přes USB a DLNA ! pak už pomůže jen restart TV a zase to de přibližně 1 hodinu a stane se to zas! zkoušel už jsem vše možné .. co s tím ? díky.... TelevizoryMODEL SONYKD-65XG8196

Odpovědi na otázku

a presne vtedy, ked to je seknute, tak sa da prechadzat menu TV, da sa prepnut na HDMI1,2.. alebo je to cele zamrznute a nic nejde?

ano, TV normálně funguje, a vše ostatní také.. jen už nespustím žádný film co mám na flešce do té doby než zas restartuji TV a pak zase vše běží :) fleškou to není, zkoušel jsem i jiný disk,, a vlastně i to DNLA .. filmy mám většinou v lepší kvalitě cca 15gb a asi nejvíce se to stává o těch 4K co maj okolo těch 20gb ...

ano, prvně jsem si instaloval sám když ještě nebyla v TV dostupná a ted i po továrním nastavení už je automaticky nainstalovaná nejnovější verze :)

-update firmware-reset na tovární nastavení-reklamace

Četls vůbec diskuzi? Tovární nastavení udělal, poslední verzi FW má. Na to samé si stěžují i další majitelé Sony TV s Android OS.

Odpovídám za sebe.

Odpovídáš blbosti. Spíš bych řekl, že plácáš játra. Zkusi si prvně dohledat potřebný informace, pak něco plácni. Se divím, žes neporadil "zapéct na 220° C, přepastovat, na noc ponořit do rýže".Pokud mají stejný problém i další uživatelé, problém bude někde jinde...

Psal jsem i no SONY podporu tak uvidím jak se vyjádří,, ale vím že právě už si někdo na to taky stěžoval když jsem hledal po netu..

Netusim proc proaktivni admin promazal tu diskuzi, kdyz tam byly realne rady... Jak jsem tam psal, problem je v souborech kde je zvukova stopa v TrueHD se kterou Sony VideoAppka od prechodu na Android 8.0 problemy. Dokud nevydaji opravu, coz se resi asi od leta, ale porad se nic nevyresilo, tak jako workaround je moznost nainstalovat do TV bud VLC nebo Plex jako alternativni prehravace. Pokud netrvas na 5.1+ zvuku, tak je to pouzitelny pro Tvuj pripad.

No minimalne Plex je bez "serverove" protistrany k nicemu

Kromě VLC bych zkusil i Kodi.

Tahle TV už asi Android 8 Oreo mít bude, protože ho opět koncem léta uvolnili do aktualizací. A7 chodí slušně. S aktualizací stále čekám až SONY najde nějakého Edisona, který jim to dá dohromady. Možná by se měli obrátit na TCL, jejichž Android prý chodí velmi dobře.

a když bych chtěl 5,1 zvuk nebo DTS - Dolby jaký je vhodný přehrávač ? mám Receiver

Čo tu trepete o zisťovaní verzie a ja neviem čoho. Má ju mesiac? Má. Správa sa tak že po hodine sa sekne? Správa. Čo ja mám ako zákazník dohľadávať či je tam najnovší firmwér, alebo nie, na to te výrobca, a ten má svoje oddelenia kvality a testovania, táto chyba sa má zisťovať tam a nie u zákazníka. Zbaliť reklamovať! Ešte takú nebavili, aby som si ja doma prepaľoval firmvér. Buďto ti to vadí tak reklamácia, alebo si ochotný túto chybu akceptovať a telku si necháš. Ono ti tu tunajší EXperti aj tak nič lepšieho neporadia a čím viac sa budeš v tom vŕtať tým väčšia šanca, že prídeš aj o záruku!

Žádný firmware instalovat nemusíš. Když u SONY necháš v nastavení defautní Aktualizace software při Standby. nemusíš hnout ani prstem. Stačí mít zapnutou wifi.