» Poradna » Programy

Televizní signál po rozvodu el. energie v bytě

Rozvod televizního signálu po el. síti v bytě. Nemáte někdo s tímto zkušenost

Odpovědi na otázku

To pujde tezko.

proč myslíš

Z principu. Tak vysoký kmitočet se skrz dráty určené na přenos 50 Hz neprotlačí.

Neplet si to s rozvodom internetu po domacej el. sieti. To ide (na zive bol k tomu dakedy aj clanok s testom) ale tv signal musis aj tienit (stinit) a to asi v stenach nemas. Keby to bolo take jednoduche a spolahlive, tak by sa to robilo na vsetkych novostavbach koli usetreniu kablov, financii, casu... Co ty na to?

Díky takhle mi to stači

Nedalo mi to a mrkol som ten test. Na digitalny signal sa to tienenie vraj nevztahuje, ale neviem ci ho mas. Tu je ten test http://pocitace.sme.sk/c/4110031/internet-cez-za... ...

Myslím, že to nepůjde tak lehce. V tom článku se na závěr jedná o IPTV, což není klasický i digi příjem TV a rozvod VF signálu, to ani náhodou. Zatím sem nic podobného pro TV rozvod po el.síti neviděl, ale třeba zmýlená platí.

Ono se vztahuje, ale jinak. Ty PLC krabičky spolu s vedením nesmí vyzařovat víc, než stanovuje norma. Je to stejný údaj pro všechny spotřebiče. A podle předpisu ČTÚ, o kterém výrobci a prodejci taktně mlčí a novináři "neznají" je uživatel povinen provést měření vyzařování a to pro každý případ individuálně. Přendáte krabičku do druhé zásuvky = nové měření. Pokuta od ČTÚ pro organizace do 1M Kč.