» Poradna » Mobily

Televize s Wifi

Dobrý večer,rád bych koupil rodičům dárek v podobě nové televize. Jelikož má být v obýváku, měla by mít velkou úhlopříčku. Já si dal cenový strop 8 tisíc, přičemž teď jsem nalezl tuto v akci za 7 tisíc: http://www.okay.cz/changhong-led42d2080h/. Úhlopříčka je 106 cm, což plně vyhovující.ALE vím, že otec už přede mnou několikrát zmiňoval, že ho kolikrát mrzí, že nestihne zprávy. Tak mě napadla televize s Wifi. V mnou požadované cenové relaci jsem našel tuhle: https://www.mall.cz/led-tv/hyundai-fl-32411-s... . Úhlopříčka je sice jen 81 cm, ale má Wifi. Každopádně se přiznám, že televizi vůbec nepoužívám a už vůbec ne s Wifi. Tak nevím, co od toho čekat. Bude se na tom dát plynule spustit iVysílání České televize, případně půjde na tom bez velkého sekání surfovat po internetu (což otec určitě bude dělat)? Nebo si je nutné za televizi s dobře fungující Wifi zaplatit? Koupit raději tu první televizi bez Wifi, nebo i ta je špatná?Děkuji za jakoukoliv radu!

Odpovědi na otázku

Nevím, ale koupit dnes televizor, který neumí DVBT2 bych se asi velice rozmýšlel. Za rok či dva k takovému televizoru bude nutné dokoupit setopbox což samo o sobě není nijak fatální náklad navíc, ale podobnou chybu jsem udělal před lety (tedy spíš moji potomci, kteří mi televizor s pouze analogovým tunerem darovali) v době přechodu na digitální vysílání. Provozovat televizor, ke kterému jsou potřeba dva ovladače se velice brzy začne zajídat. Takže za sebe doporučuji hledat něco s DVBT2/DVBC2, konkrétně s kodekem HEVC (H.265). Pokud jde o smart televize - iVysílání i internet jako takový na nich chodí bez problémů, ale je potřeba počítat s tím, že televizor není počítač a tak rychlost reakce v internetovém prohlížeči a v aplikacích všeobecně není nijak oslňující.

Pokud se chce dívat zpětně na zprávy a další programy, potřebuje TV s podporou HbbTVhttp://www.ceskatelevize.cz/hbbtv/

@cz.charlie, @arco-cz, děkuji za vaše názory a připomínky, moc si toho vážím! Jak už jsem zmínil, já televizi vůbec nepoužívám, takže pojmy jako DVBT2 a HbbTV mi nic neříkají. Nicméně použil jsem Google a nyní jsem mnohem chytřejší. Našel jsem tedy tuto televizi. Co myslíte, vyplatí se investovat do této? Sice ta úhlopříčka není úplně ideální, ale to se dá překousnout: http://www.czc.cz/philips-32pft5300-12-80cm... .

Dnes je těžké v této kategorii říct tento televizor je lepší či onen horší, já bych vsadil na osvědčenou značku a tou Philips je. Televizor disponuje vším základním (hlavně podporovaným kodekem) takže snad dobrý je. Můj předchozí (ten darovaný) byl právě Philips, nemůžu k němu říct špatné slovo a za to, že byl koupen v době kdy digitální tunery v televizorech nebyly vůbec běžné rozhodně nemohl. Úhlopříčka by dle mého názoru mohla vyhovovat. To neříkám jen proto, že stejný rozměr mám nyní, u mě je to podmíněno možnostmi v bytě, ale již to není přiliš prťavý televizor a stačí i pro mírně náročnějšího diváka.

Jo a zapoměl jsem - OS, kterým je televizor vybaven neznám, ale předpokládám, že stejně jako u jiných firem půjde o nějaký klon Androida. Pokud by byla možnost nechal bych si právě smart funkce někde v prodejně předvést hlavně kvůli rychlosti odezvy na povel, třeba mezi televizory LG a Samsung je (nebo alespoň byl, vývoj jde dopředu) znatelný rozdíl i když celkově se funkcemi a instalovanými aplikacemi nijak dramaticky neliší.

Technické parametry:...Podpora H.265 (HEVC): Ne Takže nebrat.

Co ma WiFi společného s nezkouknutelnými zprávami? Pokud chces snadno zkouknout pořady, které jsi nestihl, zaměř se na to, aby TV uměla nahrávat. K tomu kup nějaký 32GB Flash disk (stačí na 30 hodin nahrávek) a otec si může naplánovat a pak zkouknout co potřebuje.WiFi (raději možnost LAN) má význam v případě, kdy máš internetovou TV - u té tvé bys potřeboval od poskytovatele ještě krabičku k TV. Případně to využiješ na přehrávání pořadů z DLNA, ale to ti k zmeškaným pořadům nepomůže

Wifi (LAN) mu pomůže, pokud má televize funkci HbbTV. S tou má přímý jednoduchý přístup do archivu vysílání ČT. Nicméně si neodpustím poznámku, že pravda začíná tam, kde končí signál ČT Tudíž nestíhání zpráv české televize bych považoval naopak za velké pozitivum

Máš pravdu, s HBBTV se dostane do archivu CT, do nesmyslu na Ocku apod. Ale z meho pohledu je mnohem uzitecnejsi nahravani - nacasuje si nahravani libovolneho poradu na vsem, co na TV chytne a to kdykoliv.

Jj, souhlasím, nahrávání je super věc.

Tak co se týče obecně internetu v televizorech Smart, tak zapomeň na to že je to na nějaké běžné surfování. Já mám od poskytovatele 240Mb/s, na PC to běží jak má, ale na televizoru je to v poho pouze když si pustím přímo např. YouTube, ale na běžné surfování prostě katastrofa a to mám televizor k modemu připojen přes LAN. Ale to jsou věci, které mě až tak moc netrápí, protože televizor jsem si kupoval na to na co je primárně určena.

V dnešní době se dají pustit videa na YouTube a tam se podívej jak vůbec Smart TV funguje. Potom tady ty úvahy a pro nebo proti by (pokud se umíš dívat) byly zbytečné.

To co napsal cz.charlie pořád platí.Tebou vybraná tv Philips nemá HEVC.

To už raději tohlehttp://www.czc.cz/samsung-ue32j5572-80cm/17... Tatík bude mít sat.tuner

Velka uhlopricka za par korun = obycejne pruser, skaredy obraz (tim spise pri formatu/rozliseni bezneho vysilani). A WiFi do TV rodicu taky nechces (natahni jim ethernet kabel).

Wi-fi připojení je určeno pro mobilní zařízení - což rozhodně není případ TV. Nebo ty snad hodláš s puštěnou televizí v náručí pochodovat po bytě??

Wifi u TV má více funkcí. Např. může nahradit i router. Vyzkoušeno, mě funguje naprosto v pohodě. LG = http://www.lg.com/cz/televizory/lg-42UB820V

Budu se opakovat, ale všem děkuju za vaše názory, moc si toho vážím!Vypadá to, že asi nejspíše koupím tuto vámi navrhovanou: http://www.czc.cz/samsung-ue32j5572-80cm/17... . Jinak bylo tu zmíněno, že ta televize má v sobě satelitní tuner, což se bude určitě hodit, rodiče totiž mají satelit od UPC. Rád bych se tedy zeptal ještě na jednu věc. Vím, že jim nešlo změnit pořadí programů jako na vedlejší televizi, u kterého mají obyčejný set-topbox. Chce to po nich totiž heslo. Pokud tedy budou satelit chytat přímo přes televizi, půjde tam změnit pořadí programů, aniž by potřebovali to heslo? A tu kartu z toho externího tuneru normálně vloží do té televize, nebo je to tam nějak důmyslněji vymyšleno? Omlouvám se za hloupé otázky, ale já jsem už jiná generace, já se vyznám pouze v počítačích.

Karta do TV bude jiná než do tuneru. Ostatně zavolej promotérovi. Od toho tam jsou, tady těžko, nejsme agenti UPC.