» Poradna » TV, audio a video

Televize nemá signál.

Dobrý den. Jdu sem pro radu. Už rok mám televizi Samsung a pokojovou anténu gogen. Dopoledne jsme koukali na televizi normálně a odpoledne psala televize není signál. Zkoušel jsem všelijak hýbat s koncovkami i s anténou a nic nepomohlo. Dával jsem znovu automaticky ladit a někdy to najde 3 kanály někdy 15 a někdy žádný. Ale ikdyz to Nějaky najde tak stejně televize nikdy nehraje a furt píše žádný signál. Řekl jsem si že odešla anténa tak jsem koupil novou u který psali jak je výborná a že vše chytim a tak. Vůbec nic se nezměnilo a televize nejde furt. Ale když vyzkouším antény na druhou televizi která je o místnost vedle tak obě fungují. Tak fakt nevím čím by to mohlo být. Děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

Že by ti odešla televize?Servis nebo sběrný dvůr.

Budeš se divit, ale když na stejnou anténu jiné televize fungují, tak asi bude chyba v té TV, co nefunguje, ne? Prostě odešla, to se prostě stává.

Ta televize byla docela dráha a mám ji 2 roky nezdá se že by odešla. Aplikace v ní normálně všechny fungujou. Můžu koukat na netflixu voyo akorát nejde signál.

mohl ji odejit jen tuner…

To jestli byla nebo nebyla drahá, je irelevantní. Odejít může i ta nejdražší televize. Máš tři možnosti, nechat si ji jen na Netflix a Voyo nebo ji dát do servisu nebo ji vyhodit. Ještě mě napadá, nevím jestli si to s něčím nepletu, ale Samsungu snad měly nějaký problém s rušením od LTE a možná to řešil upgrade firmware. Tak to může zkusit. Ale moc šancí tomu nedávám, spíš prostě odešla.

U "drahého" TV přijímače (typ je zřejmě supertajný) předpokládám přítomnost HDMI vstupu a tak je taky možnost ji provozovat s nějakým settopboxem.

Pravda, to mě nenapadlo. Ovšem dost to omezuje komfort používání. Ale je to asi lepší možnost, než kontejner na elektroodpad

Asi vám zkazim vaše představi o tom že je špatný tuner a odešla televize :) televizi jsem sundal a přenesl do místnosti vedle kde na druhé televizi šli obě antény.Napojil jsem venkovní anténu našlo krásně 59 programu a televize jde bez problémů. Takže bych to tipoval že ta pokojová anténa na to není dobrá ale nechapu že to rok šlo a teď najednou přestala chodit.

Pokojová anténa je vždy jen nouzové řešení. Vždy to chce kvalitní venkovní anténu. Jinak , budou vždy problémy.

Se divim zes to nezkusil hned a jim se tu divim ze ti pokojovku nezavrhli. Driv jsem chytal programy na obnazenou koncovku a nedavno ani tuk pres STB. Soused mi pucil pokojovku a chytlo to jen sport .

Já na pokojovou chytal rok všechno v pohodě a z hodiny na hodinu nejde. Právě že tohle je jen v ložnici a v bytě že kterého se budeme stěhovat takže jsme chtěli jen pokojovku aby jsme nemuseli dělat nikde díry a nic.

Přesně tohle jsem chtěl navrhnout (přenést TV na místo kde jiná TV funguje). Prostě je potřeba anténu umístit na jiné místo, kde bude lepší příjem. Kup si delší anténní kabel a prostě to zkoušej.

Když tu televizi napojim na ty 2 pokojové antény ve vedlejší místnosti tak normálně jde. Je možné že by to nešlo kvůli tomu že je vysílač daleko a bylo by fakt znát těch 10 metrů?

V takových podmínkách je znát i 0,5m...

Taky asi záleží na počasí nám TV tohle dělá u některých programech když je mlha nebo bouřka tak hlásí,že není signál.

Pak je možné, že se posunul vysílač, stačí o pár metrů a je po signálu

Zkusil jsi tu druhou televizi dát do ložnice, jestli bude fungovat na ty pokojové antény?Mohly se změnit parametry vysílače nebo třeba se mezi vysílačem a vaší ložnicí mohl uvést do provozu nějaký nový zdroj rušení.Zkus zjistit, jaký vysílač chytáš a někde se poptat, jestli tam neproběhla nějaká výluka nebo údržba. Koukal jsem na stránky co se tomu věnují, ale tam jsem našel, které vysílače mimo provoz teprve budou.

Mohli taky spustit nějaký nový vysílač LTE a pokojová anténa je zahlcená tímto signálem, kdežto zesilovač na společné anténě má LTE filtr, takže tento problém nenastal.

Tunery u Samsungu jsou tragédie (koukni na diskusní fora o televizním příjmu). Sám Samsung mám. Kde TV jiné značky vše v pohodě naladí, Samsung si ani neškrtne, nebo se obraz rozpadá. Samsung má zejména problém s SFN (Single Frequency Network). Stačí když máš příjem ze dvou různě vzdálených vysílačů a je vymalováno. TV to nepřebere. Pak to řeší instalace směrové antény, aby byl signál z jednoho vysílače zásadně silnější. V druhé místnosti může být příjem z jednoho vysílače zastíněný a jen tak tak to jede.

Můžete mínusovat jak chcete, realitu tím nezměníte. Samsung má problém s SFN, přiznal to, snažil se to opravit aktualizací firmware, ale nepříliž úspěšně.Podíl viny na tom má ČTÚ, protože v D-book se tak nějak na SFN pozapomělo. Samsung požadavky D-book plní, ale v mezních situacích nastávají problémy.

nejde ani tak o to, změnit realitu, ale spíš tě přimět k úvaze, kde děláš chybu ve svých úvahách na toto téma. Premisu máš správně, ale příčiny a vývody... úplně vedle. Pro koncového uživatele platí: mám neuspokojivý příjem? Musím se podívat na anténu a vylepšit ji.

Někdy anténa nepomůže.Anténa Color střední s nízkošumovým zesilovačem Philips 25 dB přímo v krabce antény napájený 12V po koaxu.2x TV a STB Maxxo + Ariva T265 - Signál 100% a Kvalita 100%.Ale STB Sencor dvoutuner - ostatní multiplexy oboje 100%, ale ČT FHD každou sekundu nerozpozná ani správně kódování. ??? Nepoužitelné! Vracel jsem do 14-ti dnů. Ale oni ho přesto dali na servis. Tak jsem jim o SFN psal a hlavně toto: Neposílejte mi ho zpět i když u Vás je ten STB zcela OK. Důležité je, aby výrobek fungoval u zákazníka, a ne jen v servisu! Peníze mi vrátili.Koupil jsem STB Strong SRT xxxx a oboje 100% jak přibyté.Resumé: Stejné příjmové podmínky a různé chování výrobků.Vysvětli mi to. Jedná se o FW a ne anténu. /zesílení bylo i zeslabováno na zdroji regulovatelném/.

umím ti to vysvětlit, popsat, změřit. Ale jednak bychom se k tomu museli vidět, kvůli délce vysvětlování a navíc na daném místě, kvůli měření. Obecně lze říci: příčina problému je ve vícenásobných příspěvcích vysílačů (=analogová, signálová) a její odstranění je opět signálové, na straně přijímací antény (ve výjimečných případech se dá dlouhým ukecáváním operátora přimět ke změně na vysílací anténě). Oprava na straně digitální (SW, FW) je jen jednoúčelová záplata. Sice může znamenat zkratkovité uživatelské hodnocení (něco je výborné a něco stojí za H...), ale mnohdy stačí malá změna v příjmových podmínkách (opět jsme u toho analogu) a i původně "výborný" příjem spadne na "nepoužitelný". To může být vlivem počasí (mlhy nebo horko, jak teď mnohde čteme), novým dokrývačem, apod. A prakticky: dneska žijeme v podmínkách přesycení signálem. Je to naprosto jiné než před pár lety, odkud si přenášíme zkušenosti. Dneska už překonané. Heslem dneška je vyházet staré zesilovače a tlumit a tlumit. (Je to jako s trychtýřem, jakmile přidáš tok vody, přeteče přes okraj.)

Mám problém s televizí mám LGod včera mi nejde a píše mi to že není naprogramovaná a nemám vůbec žádný signál nevím si rady už jsem zkoušela hýbat s kabelka nic nejde tak prosím o radu předem děkuji za odpověď Valdová Alena