» Poradna » Mobily

Televize bez zvuku

Dobrý den,dostal jsem od známého televizi Samsung UE46D5500. Jediný problém je, že nejede zvuk (ani po připojení reproduktorů, takže hádám že problém je s hlavní deskou). Na internetu jsem v žádném českém e-shopu náhradní desku nenašel, teprve sháním opravnu v mém městě a doufám že to nějak spravit půjde. Přesto se ptám, napadá někoho alternativa, jak příjímat televizní kanály a mít zvuk? Vyřeším tento problém koupí set-top boxu s 3,5 jackem, do kterého připojím reproduktory? To jediné mě napadlo ...Předem díky za odpověď.

Odpovědi na otázku

STB s Jackem to řeší … nejspíš podstatně levněji, než servis. Oprava má smysl asi jen u nějakého "bastlíře", může to být "blbost", ale rozdělání a diagnostika holt něco stojí.

Já bych to nadšení ze settopboxů trochu tlumil. Mám zkušenost,že u některých STB se rozjíždí zvuk od obrazu,zejména u modelů od Sencor. Pokud STB,tak kvalitní a připlatit.

Díky za odpovědi. A jaký STB byste mi doporučily? Ono jich moc s 3,5 jackem není. STRONG SRT 2402 by byl akorát?

Ten se doporučit dá.

https://www.czc.cz/strong-srt8211-t2-cerny/2... Ve SCART je výstup zvuku, stačí kabel SCART/CINCH nebo redukce SCART/CINCH nebo nějaké "samodomo" propojení.

Takže nejlépe STB, kde HDMI propojím s TV, do SCARTU vložím redukci na 3xcinch a z té půjdu přímo do bedniček?? Nebo na redukci vložím další redukci cinch / 3,5 jack a to půjde přímo do 3,5mm v TV? Chápu to dobře?

Ano, kromě té "další redukce" zpátky do TV. Ze SCART/CINCH do (aktivních) bedniček nebo "domácího kina" či jiného audio-zesilovače s bednama. Popř. kabel CINCH/jack, pokud ty bedničky (PC typu) mají vstup jack.

Mockrát díky za radu, myslím že jsi mi dost pomohl.

Sluchátka taky nehrajou?

Ne, nehrajou.

Tovární nastavení jsi zkoušel?

Asi se mi vysmějete, ale první mě napadlo aktualizovat firmware. Po aktualizaci mi nabídka továrního nastavení zmizela. Downgrade jsem zatím nezkoušel, prý je to složité.

Nemusí to byť to isté čo sa stalo mne. Riešil som ten istý problém. Nešiel pridať zvuk cez Set top box. Síce hlasitosť na číselnom ukazovateli bolo vidieť pridávanie aj uberanie a hlas nikde. Nakoniec som zistil, že niekto(asi vnuk) stiahol zvuk na ovládači k TV na nulu.

Ja bych vyzkousel spdif jestli funguje a taky bych zkusil funkci zvuky pres scart nebo jack.

A přes optický výstup DIGITAL AUDIO OUT se nedá zvuk vytáhnout?

Kuknout, zda v nastaveni nemas preple na digital a repracky nemas tim vyple a tim i cely analog.

Kup si STB s podporou T2 a výstupem zvuku i jinak než jen HDMI. Leda bys jel přes zesák s HDMI. Na servis se vykašli, i kdyby tam přepájeli studeňák, tak dáš nejmíň litr za práci. Pokud vymění i nějakou desku, tak utratíš podstatně víc.