» Poradna » Mobily

Televize 55cm, 4:3

Potřeboval bych poradit s televizorem, na který mám specifické požadavky.Odešla mi moje stará Orava, kterou jsem používal asi 20 let a hledám řešení.Můj základní požadavek je, aby se televize vešla do díry v nábytku, která je provedena ještě podle některé staré Tesly Color a vejde se do ní akorát 55cm 4:3 TV (Orava Color 462 tam vešla přesně).Které jsou tedy nejlepší TV, co splňují tento požadavek (obrazovka 55cm, formát 4:3)? Chápu, že nějaké nové LCD v těchto rozměrech už asi nekoupím, proto bych rád slyšel vaše zkušenosti se staršími CRT, které jsou nejlepší, či Sony, Panasonic, nebo něco jiného, co konrétne bych měl shánět na bazarech. Sháním něco na více let, ať se mi to nerozsype po roce.Děkuji.NEBO bude lepší nechat Oravu opravit a používat ji dál?

Odpovědi na otázku

Novšiu LCD TV dáš aj na stenu. CRT papká o čosi viac, síce pozorovacie uhly fajn, ale nemá to USB, je to obrovské, ťažké, nemá to ani VGA nieto HDMI a DVB-T2 STB k tomu nepripojíš, dnes sa v 4:3 nevysiela... Ak si dinosaurus (s nimi sú len problémy), pozri po zazaroch. Ale nestojí to podľa mňa za to len preto, aby sa to vošlo do diery. Alebo ešte chytáš analog? Menšie LCD do diery nevojde? Milujem ľudí, čo chcú za každú cenu jaskyňu, len preto, lebo kedysi sme v nej bývali

Pokud nejde stěna "přeskládat" aby se pro ni našlo vhodné místo pro větší LCD tak pak možná by se mohl koupit LCD s TV tunerem, ale tohle je pro mě španělská vesnice.https://www.czc.cz/s-televiznim-tunerem-moni...

Když se podíváš na rozměry 27" 16:9 TV, zjistíš, že se ti do díry v nábytku vejde taky skoro přesně.

A vážně, máte pravdu, ty repráky na bocích dělají svoje. Tak mohli byste mi prosím doporučit nějakou televizi v tomto rozměru, nepožaduju HD, ani nic podobného, bude se na tom jenom zobrazovat TV z analogové kabelovky.

Pokud to nemáš daleko do UO, tak ti jednu věnuji.

Škoda, kdyby ses ozval před týdnem mohl jsi mít Sony 55" s trinitronem za odvoz. Bohužel už je ve sběrném dvoře. Ale osobně bych to spíš viděl na LCD, teď mám v "díře" právě po to zlikvidovaném CRT smart televizor 80cm a pasuje tam přesně.

Tedy pardon, 55cm samozřejmě u toho Sony.

Jelikož takové CRT televize se už dost dlouho nevyrábějí, tak ani žádná z bazaru nebude dostatečně nová, abys mohl očekávat nějakou delší životnost takže to stejně budeš za chvíli řešit znovu. Takže jediné rozumné řešení je, úprava stěny, abys tam mohl dát něco nového.

Nakonec vyřešeno nákupem CRT Toshiba za 200Kč