» Poradna » Mobily

Televize 32 palců, obtížný výběr

Dobrý den, vybírám 32 palcovou televizi. Bohužel jsem zjistil, že v dané úhlopříčce není moc výběr a jsou to všechno jen základní modely, všechny jen full HD, bez 4K a podobně. Bohužel se nám větší TV nevejde do nábytku..Všechny stojí vesměs do 10 000kč, o cenu tedy nejde. Chci zkrátka to nejlepší, co se v dané úhlopříčce dá koupit. Našel jsem si tyhle:https://www.alza.cz/32-lg-32lk6200pla-d529075... pak tuhle která je dost podobná, je LEVNĚJŠÍ, přičemž má výkonější repro, aktuálnější systém a o jeden HDMI port navíc, což je trochu divné: https://www.alza.cz/32-lg-32lk6100plb-d529676... potom by připadaly v úvahu:https://www.alza.cz/32-philips-32pfs5803-d531... https://www.alza.cz/32-samsung-ue32n5372a-d55... https://www.alza.cz/32-sony-bravia-kdl-32wd75... U toho sony by se mi líbila "tradičnější" značka, ale zas má jen EDGE LED, stejně tak ten samsung, proto by se mi víc líbily ty LG. U LG jsem zas slyšel, že jejich web os není nic moc a je to neskutečně otravně pomalé a zasekané (viz třeba: https://www.youtube.com/watch )... Zas pokud jsou EDGE LED kvalitně zpracované, tak by taky nemusely být špatné... Nevím, obracím se na odborníky Nebráním se ani jiným nabídkám, prosím doporučte.Díky

Odpovědi na otázku

Takhle malé TV už výrobci pouští k vodě, takže tam žádné zázraky nemůžeš čekat. 4K na tak malé obrazovce smysl moc nemá, pokud nesedíš nalepený metr od obrazovky. Chápu, že to asi slyšet nechceš, ale kdybych měl obyvákovou stěnu, kam se vejde nejvíc 80cm TV, tak poletí bez milosti do odpadu, protože doba už je prostě jinde Obchody s nábytkem jsou plné elegantních modulárních obývacích stěn za pár kaček, takže bych to vzal jako dobrou příležitost trochu si to zmodernizovat. Já jsem to samé řešil letos zjara a říkal jsem si, že je blbost dnes vyhazovat peníze za 80cm TV a raději jsem rovnou předělal obývák komplet

Když si to můžeš dovolit tak proč ne ale každý nemá tolik peněz aby je vyhodil kůli televizi za novou srěnu.

To je divné. V TV pořád říkají, že průměrná mzda je 30.000,- Kč. A to je průměr, takže pokud neodvádíš průměrnou práci, předpokládám, že máš daleko víc. Nebo, že by to bylo jinak? Ono to bude asi jako s tou nezaměstnaností u nás. Na papíře jsou 3%, ale v reálu je to 30%. Papír totiž, jak známo, snese všechno.☻

Hlásiť sa na Úrade práce nie je povinnosť , tam sa hlási iba ten čo chce pracovať ! Chceš mi nahovoriť , že ten kto nechce pracovať je nezamestnaný ? Nie , je to jeho životný štýl! Tak čo sa staráš do jeho životného štýlu , ty asi rád radíš aj buznám a lesbám , že ?

Prumer jo. Vetsina 15 tisic a mensina kolem 150tis. Soused k obedu kure ja chleba. Prumer oba pul kurete a pul chleba

Já jsem ty peníze nevyhodil, prostě jsem jen pořídil stěnu, která odpovídá současnosti Připadá mi stupidní, kupovat malou televizi jen proto, že se větší nevejde do nějaké prehistorické hnusné stěny A ne, pěkná stěna nemusí stát moc.

No co. Vyhodil nabytek/stenu a na stenu/zeď po vymalocani dal televizi. Stara vyhozena stena z drevotrisky lepena formaldehydem mu tam uz nesmrdi. Platil jen vyvezeni a vymalovani

Presne jak rikas, ja menil 32 za 43 a stejne mi to prijde male. Pokud neni jina moznost, tak koupit vetsi TV a pripevnit ho na stenu, nebo koupit stolik a dat ho pred nabytek, ale kupovat 32 jsou vyhozeny penize.

Ja menil 32 za 43 a tu za 55 a az ted jsem spokojen. A jak se rika, hnusna stena sla pryc. Ze sconta 5tis za midularni stenu a 55 nesla uplne kradne. V tech starych obyvackach se jen drzi prach..

Ak chceš naozaj 4K potom asi najbližšie je 40" , napr.https://www.alza.sk/40-sharp-lc-40ug7252-d553...

když 32 palců je právě už maximum, co se vejde :D už 37 bych tam nenarval

Tak proboha vyřískej ten předpotopní nábytek, beztak v něm jsou už červotoči Uvidíš, kolik najednou bude v místnosti prostoru, když zmizne celoplošná stěna s malým okýnkem na televizi

Jenze kde da krom satstva veskerou elektroniku + mg kazety VHS CD DVD prazdne i plne SP LP a plno nahradnich dilu. Techn literaturuTo neni legrace. Pred 15 lety mel vseho max jen petinu

Televizi s webOS N E K U P O V A T ... tohle tesejte před každý obchod do kamene. Tam si nestáhneš skoro nic, ani Kodi na to není a to je pak ta televize k prdu.. a kupovat si do "chytrý" nový televize další přístroj jen aby tam běžel android je nesmysl.

Do tizenu KODI taktez nedostanes, jedine do AndroidTV a tam zase nekdy kulha implementace na obe nohy... takze vyber neni jednoduchy, zase KODI lze nahradit jinymi prehravacem, pokud teda ti nedje hlavne a pouze o jeden neoficialni/nelegalni doplnek

A proc chces u tak male uhlopricky 4K? Vzdyt to nevyuzijes. Osobne bych nesel do philips ani sony. Vem LG nebo samsung. V tak male uhlopricce staci za telku dat 4000 a prikoupit si k tomu chytrou krabicku, ktera ma ryhlejsi OS

Jestli chcete 4k 32" tak je možnost koupit 4k 32" monitor s integrovanými reproduktory + setopbox.

Tak to nevybírej. 32" je naprostý nesmysl, podívej se na to, jak malý bude obraz na výšku. 43" je minimum a tam už je slušný výběr, za mě LG, přehraje skoro vše, slušný obraz, ale horší zvuk. To vyřešíš snadno, přes externí přehrávač, já používám Panasonic PMX92.

Myslíš LG s falešným 4K ?

Nepíšeš, ny co chceš televizi využívat. Jestli nemáš zdroj obrazu ve vysokém rozlišení, nepotřebuješ 4K a vezmi FullHD. Zvuk moc neřeš, u každé televize bude mizerný a pro lepší se bez externích repráků neobejdeš. Pokud se vyhneš nějakým podivnostem, tak značka bude celkem jedno, možná si vyzkoušej menu a ovládání, jednak rychlost a způsob ovládání, někdy to mají celkem debilně řešené a může to vadit. Ujasni si požadované parametry (vstupy/výstupy/funkce), ostatní navíc není potřeba moc řešit. Nejlepší bude zajít se podívat do nějakého obchodu, kde můžeš vidět obraz v reálu (ale nekoukej na nějaká demonstrační videa, chtěj normální vysílání nebo přehrávání filmu). A hlavně nevybírat jenom podle papírových parametrů, popisů v eshopech a rad prodavačů, kteří tomu většinou zas tak nerozumí (čest výjimkám) a nenechat se zblbnout neurčitými údaji jako různé vysoké frekvence ap. Pozor na to, že popis od výrobců je často pro celou sérii a vyzdvihované funkce a parametry nemusejí odpovídat menším úhlopříščkám, což bude právě tvůj případ.