» Poradna » Ostatní

Telefunken 32 LHD 302 PVR jak na HD

Mám Telefunken 32 LHD 302 PVR a teď mi provozovatel kabelové televize změnil nějaké programy na HD.Jde mi jen zvuk a na obrazovce je text" video formát ení podporován". Jde to nějak změnit, třeba přehrát firmware a nebo mám koupit novou telku? Děkuji.

Odpovědi na otázku

Ta TV nemá kodek mpeg-4. Jedině vhodný STB (s kabelovým tunerem a mpeg-4).

proč s kabelovým tunerem? Pokud bude mít STB mpeg-4 tak to pak televize zobrazí normálně? Děkuji.

TV signál přichází od poskytovatele kabelem do set-top boxu. V něm musí být tuner pro kabelové TV vysílání (kabelový tuner, převádí kabelový signál na obraz a zvuk ). Tento kabelový tuner musí také podporovat obraz vysílaný v normě MPEG 4, která je používána u některých TV programů. Jinak se TV program nezobrazí.

Ze set-top boxu pak jde zvuk a obraz HDMI kabelem do televizního přijímače. TV tuner, který je v televizním přijímači, se tak nevyužívá.

Prolaď TV, jestli tam někde nejsou tyto programy i v SD formátu. ☺

Přehráním firmware se nedá zajistit podpora HD programů.

oprava: ...podpora programů s obrazem v normě MPEG 4