» Poradna » Mobily

Telefonování a data najednou

Zdravím, používám v autě k navigaci Waze nebo google na mobilním telefonu. Když telefonuji, tak se neaktualizuje dopravní situace. Existuje mobil, který by to nějakým způsobem zvládl oboje?Díky,Ondra

Odpovědi na otázku

Existuje. Vola sa dualsim. Ziaden telefon nezvlada naraz data a volanie...

...na jednej simke...

LTE + O2 + Lumia...Nevim proc, ale bezne internetuju a telefonuju zaroven, asi kouzlo.

ne každá Lumia má VoLTE... některé tedy ano

Ale prd. Zvládají to všechny telefony, ale funguje to jen na 3G a 4G. Na 2G (Edge) to nejde, tam se při hovoru data zastaví.

ale prd na druhou - volání + data jedou pouze na 3G. na 4G (LTE) to jde jen u přístroje který umí VoLTE (Voice over LTE) a těch mobilů co to umí je jen pár (a navíc to musí podporovat operátor).

Jo, sorry. Volání a data jedou opravdu jen na 3G, ovšem pokud jsi na LTE, tak jestli sis všimnul, při volání se ti to že 4G přepne na 3G, tudíž data s hovorem opět jedou. Nefunguje to jen na 2G.

a to patrně bude to na co tazatel naráží - během hovoru se data odpojí, tzn nejsou (po hovoru hned zase naskočí). takže pokud máš třeba 10min hovor v autě, tak ti během toho nejedou data a tím pádem nejede ani online navigace ani dopravní info

ale zvlada napr splius note 4.... ale s9 ne sakra

Hovadina, prave volám a odepisuju...na DATECH😂😂😂

Mě to vždycky šlo pri hovoru i internet. Ale asi před měsícem to přestalo fungovat a vždy mě to napíše že nejsem připojen k internetu a mám zapnuté mobilní data.

Ahoj, pokud se nepletu, tak 3G sítě už všichni operátoři vypli.

Díky za vysvětlení, ano telefon již žádnou 3G síť nenalezne. Také jsem přemýšlel, čím to. Nyní tedy už je to VoLTE

Díky za vysvětlení. Také jsem přemýšlel, co se stalo, že něco, co fungovalo, nefunguje. Ano, je fakt, že v současnosti telefon již žádnou 3G síť nenalezne. Nyní tedy už jen ono voLTE?

Na 2G to nejde, ale jinak kde jsou rychlejší data (3G a 4G) to funguje.