» Poradna » Ostatní

Telefon z gearbestu

Nemáte někdo zkušenosti s nakupováním tlefonu z gearbestu? Jde mě o clo atd. Telefon který jsem si vybral je na skladě ve Francii a Polsku, nevíte jestli toto budu platit? Telefon : https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_1845863.html

Odpovědi na otázku

Pokud skutečně bude fyzicky odesláno z Francie nebo Polska, tak se nic nedoplácí. Nicméně kupovat takové noname čínské křápy je pitomost jak hrom. Akorát vyhodíš peníze, které ti pak budou chybět, až si budeš muset místo toho koupit nějaký normální telefon

Konkrétně s umi mám velmi dobrou osobni zkušenost

Umi je dobrá značka

Umi ani žádná značka není ;)

Nevím o co vám jde, ptal jsem se na clo atd, né na výběr telefonu, tak to běžte kritizovat někam jinám, když o tomto telefonu nic nevíte..

Ale aby si tu po kúpe nefňukal, že v ňom nemáš to a ono a ako to vyriešiť. Preto je rozumnejšie poradiť aj v tomto ako len povedať aká je to značka. Skutočný radca poradí tak. aby sa ten druhý potom nesťažoval na niečo iné. Na opaku je založený dnešný obchod: "kúpte si to, má to dobré parametre", ale v skutočnosti si predajca povie: "keď si to kúpi, aspoň na ňom zarobím 2x, keď sa vráti a kúpi si niečo poriadné :D"

No když myslíš, já jsem tě varoval :) Však odpověď jsi dostal a pochopit, že kupovat takové dreky se nevyplatí, na to si už musí přijít každý sám. Tak hezkou zábavu :D

TL;DR: Gearbestu se asi dá věřit, ale čínskej mobil nekupujJestli chcete levnej čínskej mobil, jděte do Xiaomi, to má dobrej poměr cena/kvalita, ale neumí český LTE. Pokud je to opravdu evropskej sklad, žádný dovozní cla neplatíš, ale kdyby ti to Číňan poslal z domova a i kdyby na balík napsal míň než 22 euro, oni si to ověří. Gearbest je ale myslím slušný obchod a s nákupem mám dobré zkušenosti.

na mobilni telefony se clo neplati takze muzes byt v klidu.Pokud te ovsem nezajima spis DPH ktera se vymeruje pri cene zbozi nad cca 500 korun (to se samozrejme neuplatni pokud bude zbozi opravdu odeslano odnekud z EU)

Na portálu Celní správy v aplikaci TARIC CZ lze zjistit, že na mobilní telefony (nomenklatura 8517120000 - Telefony pro celulární sítě nebo jiné bezdrátové sítě) je celní sazba 0%, tedy clo se neplatí bez ohledu na hodnotu zakoupeného zboží a zemi původu. Viz https://www.celnisprava.cz/cz/aplikace/Stranky/taric...

Ovšem nejsem si jistý, jestli tazatel tuší, že ho nezajímá clo, ale případný doplatek DPH ;)

Pán jasně píše, že si telefon objednal z evropského skladu (EU WAREHOUSE). Zde se neplatí žádné dph a clo už vůbec ne. Dph Je už započítáno, proto je zboží dražší než když se nakupuje přímo z Číny...kde se dph dopočítává. Při reklamaci se musí, ale zboží poslat přímo do Číny na náklady spotřebitele. Zkušenosti mám takové, že většinou než reklamace dorazí, už posílaj z5 nový kus.

Ano, teoreticky je to tak, jak píšeš. Potíž je v tom, že ti nikdo nezaručí, že to skutečně odejde z evropského skladu, bez ohledu na to, co gearbest tvrdí :) Já jsem kupoval android TV box z dealextreme, výslovně jsem si to přepnul na evropský sklad, tím pádem mi tam naskočila i vyšší cena cca o to DPH, jenže přístroj přišel asi až po 3 týdnech a ještě mi ho zadrželi na celnici a doplácel jsem DPH (vlastně podruhé, poprvé už bylo v ceně :) ). Dealextreme prostě i přes to, že na webu měl uveden skladem v EU, nejspíš věc v Evropě neměl, tak to v klidu poslal z Číny, aniž by se obtěžoval mě informovat nebo nedej bože dokonce to jedno DPH zaplacené navíc, vrátit :) A podobnou zkušenost už jsem četl víckrát, takže ty evropské sklady čínských prodejců nebudou zase tak slavné :)

a to ještě nevíš že DX v evropě žádný sklady nemá Nedávno jsem reklamoval zboží na které jsem čekal asi 3 měsíce.. v komunikaci s podporou jsem se oháněl jakože to šlo z toho jejich NL skladu v EU.. (zaškrtnul jsem při objednání a bylo to i dražší - všetně poštovného) no.. a bylo mi suše sděleno že DX nemá žádný sklad v EU... Na další otázky ohledně EU skladu už jsem odpovědi nedostal a nakonec mi vrátili prachy.Takže asi tak :)