» Poradna » Mobily

Telefon se při nabíjení zahřál a roztavil nabíječku

Dobrý den. Mám telefon Redmi Note xx. Ještě je těsně v záruce. S přehříváním nikdy problém neměl, až do včera kdy jsem ho dala v noci nabíjet, kabel byl originál od telefonu. Ráno jsem se chtěla podívat kolik je hodin a o telefon se div nepopalila. Konec kabelu byl roztavený, stejně tak celé okolí "díry" na telefonu. Je to problém baterky, kabelu nebo čeho? Dá se to nějak opravit nebo se spíš mám podívat po novém telefonu?Děkuji předem za odpovědi

Odpovědi na otázku

Pardon za to xx, je to Redmi Note 5

Těžko říct, co se tam stalo, ale ten telefon by měl mít několik stupňů ochran, které takovému stavu zabrání.Rozhodně telefon nenechávejte bez dozoru, než zjistíte, co se stalo. Pokud je to celé roztavené, těžko má smysl to opravovat.

A nabíječka byla odkud?

No ak je v záruke, tak určite reklamácia.

pokud byla nabíječka origo, tak celé odnést na reklamaci. Jestli to byl nějaký levný shit z Wishe, tak asi smůla a buď ráda, že to nic nezapálilo.

Zcela určitě to nebylo nabíječkou (lépe a správně řečeno zdrojem). Ve hře je pouze a výhradně kabel a konektor (v telefonu)...

To je zpusobene oxidaci v konektoru. Proste se tam dostalo trosku kapaliny a konektor zoxidoval, tim se zvětšil přechodový odpor a kontakt se zacal zahřívat a připalovat. Velký vliv na to má i rychlonabíjení, kde kombinace vyššího napětí a velkého proudu celý proces akceleruje. Nevím jak se k tomu bude stavet servis, ale například Samsung to v rámci záruky zpravidla akceptuje, protože prokázat vinu zákazníka je po zahoření složité.

A z toho plyne velké poučení. Přestante strkat ty telefony do vody! I ty IP68! Voda se sice nedostane dovnitř, ale konektor je díra, na tom se asi shodnem, a v té díře ta voda zůstane, pokud ji důkladně nevysušíte (návod na to upozornuje!). A pokud tam dáte nabíječku, konektor se poškodí. No a jelikož je to vlastně v rozporu s instrukcemi výrobce, tak to není výrobní vada. Jo a na žužlání kojencům to taky nedávejte, ty sliny jsou ještě horší!