» Poradna » Mobily

Telefon s čistým systemem

dobrý denměl jsem huawei p 10 , nova smart a další tohoto typuve všech jsou naprosto nesmyslný aplikace a firmware má 6,7 gb a samé aktualizace který maj i 2 gb a nic nemeni řek jsem si že kupuju moc levný mobilytak jsem si před rokem koupil galaxy s8jen sys apek je tam 721 a to opravdunejde to smazat skoro nic nejde vypnouttakže 20 gb v systemu firmwaru a odpademco jen žere místo a baterkuprosím o radu na telefon s čistým systémem a bez nesmislů nevadí my google apps protože jdou vypnout premýšlel sem že jsi koupím mobil od google tipu pixel ale nemám skušenosti se systémemna internetu najdu jen specifikace a ceny

Odpovědi na otázku

"nevadí my google apps protože jdou vypnout " - to opravdu pro každý telefon neplatí. hledej v telefonech zařazených do Androidi One - měli by mít čistého droida + gapps. Jinak třeba u xiaomi je to tak že můžeš používat stock ROM (MIUI global stable) a z té nevyndáš skoro nic, nezakážeš ani ty gapps které nechceš. A nebo přejdeš na unstable DEV verzi a v té jde odinstalovat prakticky vše. Na jiných telefonech lze často instalovat custom ROM která to také umožní (jen to není přmo od výrobce) - doporučuju nehledat zde ale na XDABohužel doba je dnes taková, že lidí kteří chtějí mít nad telefonem plnou kontrolu zase tak moc není a tak není ani moc zařízení které ji umožnují - nicméně existují

nepotrebuji mít nad telefonem extra kontrolumě jen vadí že odpad a firmware od výrobců zaplnují místo žerou ram a baterii a nujde stím toho moc delat

baterii nežerou když neběží a RAM také ne... žerou ti maximálně interní paměť

koukal jsem na mobily značky xiaomi a zarazil jsem semaji dost dobrý parametry se srovnání s cenoutreba ram 4 gb rom 64 gb 8 jadrový procesora nestojí ani 5 000

Počkej si chvíli na uvedení řady A3 pokud nenutně nesháníš nový

1. Jak přesně jsi došel k závěru, že něco "žere baterku"? To jsi nějak změřil nebo našel v příslušném menu?2. Jsi si jistý, že chápeš účel jednotlivých aplikací, abys mohl posoudit, která "jenom zabírá místo"?3. Google Pixel můžu sice vřele doporučit, ale samozřejmě má všechny standardní aplikace, jako každý Android, a uživatel, který jejich smysl nechápe, se jimi nepotřebuje zabývat, nepotřebuje do nich rýpat a může si sice vymýšlet, že mu "žerou baterku" (nebo že mu Yeti sežral sušenky), ale to na věci nic nezmění.Otázka je, jaký přesně problém řešíš? Je to špatně použitelné? Je to pomalé? Chybí v tom nějaká důležitá funkce? Něco jiného tam nějak překáží?Pokud ne, není sebemenší důvod zabývat se tím, kolik úložiště zabírá firmware. Když chci mít víc úložiště, pořídím si prostě 256 GB verzi nějakého telefonu. Když chci mít ještě víc úložiště, připojím si k telefonu jakýkoliv flashdisk, což bez problémů jde. Když chci mít ještě víc úložiště, kdykoliv a kdekoliv, a nevadí mi velký bratr, zaplatím si nějaké dva TB nebo 10 TB v Google Drive. Nějakých 20 GB systému je opravdu asi tak to nejposlednější, čím bych se u telefonu zabýval.

Xiaomi Mi A2 Lite 4GB/64GB-čistý Android,cena cca 3900Kč,baterie 4000 mAh.

Jo suhlas , mam Xiaomi A2 klite 4/64 gb cisty android one ,ide ako pila

Android one za mne momentálně Nokia 7plus.

JJ, nokia (dle pozadavku na vykonod par korun) s Android One, tedy minimem nadstaveb/balastu, a zarucenymi aktualizacemi.MP

Proč? je o 50% dražší než mi A2 a stejné parametry

Drazsi je o dost (IMHO brzio spadne) , ale parametry stejne nema (NFC, baterie, jack...)MP

Kdyby Nokia měla něco společného se skutečnou Nokií, tak snad. Ale v současné době je Xiaomi mnohem renomovanější výrobce, než to, co se vydává za Nokii

Bohužel, ale s tou značkou udělali dobrý krok...většina lidí, co si kupuje Nokii je totálně neinformovaná a myslí si, tak, nebudu si kupovat žádného čínského špeha, ale starou dobrou Finskou Nokii. Jenže že za tou značkou se schovává nějaké čínské HMD, tam už neprohlédnou...

Kde si vzal, že je hmd čínská firma, je to finská, ceo je Florian Seich.

Ovšem nic to nemění na tom, že to nemá s původní Nokií nic společného. Vše se vyrábí a nejspíš i vyvíjí v Číně.

Nevyvíjí a vše se dnes vyrábí v Číně nebo přímo závisí na čínské výrobě. Napsáno o tom bylo již dost, ale je to marné, když někomu stačí jednoduché odpovědi.

Jako jo, výroba v Číně nevadí, pokud si to tam řídí a hlídá renomovaná firma. HMD ale žádná renomovaná firma není a název Nokia koupili jako prázdnou schránku.

To není podstatné. Pokud chce někdo čistý Android, tak moc na výběr nemá a Nokii musí brát v potaz.

Jacku, zkus si zjistit něco o tématu, než začneš odpovídat... stačí k tomu deset minut. Vím, jsme jenom na Živě, ale když to redaktoři neumí, tak alespoň uživatele by mohli držet nějakou úroveň faktů. HMD Global Oy je stejně finské, jako je Apple americký.

Já nepíšu, že to není finské. Jen píšu, že to nemá nic společného s tehdejší Nokií a kdo v tom hledá kvalitu a zkušenosti bývalé Nokie, tak je naivní.

..což samozřejmě je lež také..

To opravdu lež není... To jen tvoje přání je otcem myšlenky Holt se neumíš smířit s tím, že Nokia je dávno mrtvá a to se tady za ní vydává, nemá s původní Nokií společného vůbec nic, než název. Aby to bylo jinak, museli by mít ve Finsku barák plný finských inženýrů z původní Nokie...

Mám pocit, že tak to ale přesně je. Spousta inženýrů byla z původní Nokie vyházena microsoftem po té akvizici. HMD global je jejich firma, kterou si založili. Sídlí přes ulici oproti sídlu původní Nokie ve Finsku. Microsoft měl na značku Nokia právo snad do roku 2016, takže do té doby nemohly vydávat smartphony, po konci smlouvy je začali chrlit.Máš ale pravdu, všechno není jako dřív - výroba není v Evropě, ale v čínském foxconnu a právě čínský foxconn má v HMD Global obrovské investice, přispíval jim na rozvoj a je otázkou, co za to chtěli (na nokii 7 plus byl nedávno nalezen backdoor na čínské servery...)

Tak za výrobu v Číně bych je neodsuzoval, dnes tam vyrábí všichni a bez toho není možné dostat se na konkurenceschopné ceny. Takže doba, kdy se Nokia vyráběla pouze ve Finsku a potom ještě v Maďarsku, ta už se nevrátí. Ale Nokia byla vždycky tahounem inovací v mobilech a moc se mi nezdá, že by se původní inženýři smířili s tím, že se zařadí do šedého průměru a nebudou se snažit přicházet s průlomovými inovacemi.

Tak to víš a nebo si to jen myslíš? Pokud to víš, tak určitě musíš taky vědět, kde ti špičkový, finský inženýři, dnes pracují. Jestli to posuzuješ jen podle toho, jaké mobily dnes vyrábí, tak to holt nevíš.

Tak nevím to o nic víc, než ostatní tady Ale jsem si celkem jistý, že žádné významné množství původních inženýrů v té současné Nokii nebude. To by asi ty telefony vypadaly jinak.

Ti inženýři tam byly, když se začaly prosazovat smartphony a přesto Nokia neuspěla. Takže, očividně, záleží na vedení.

Naivita a hloupost - tak bych charakterizoval tve prispevky.

Ale prosimte. Tys jim na tu "finskou" habaduru skocil?

Jj, krok to byl rozhodně dobrý, o tom žádná Ve spoustě lidí to vyvolává pocit, že to má něco společného s původní značkou...

Taky mi to "vadilo", tak jsme hledal něco levnýho (mobil se mi až často setkává s podlahou), a vyšel mi nejlíp Mi A2 Lite, má Android One, momentálně 9, chystá se upgrade na 10, jediný předinstalovaný aplikace jsou na feedback a dálkové ovládání, páč má mobil IR, ale obojí se dá odinstalovat.

Presne tak , mam ho a odprucam , Bateria 3 dni v pohode

Mrkni: Asus ZenFone Max Pro M1 ZB602KL ,displej 6,0" 4926 kč,Android 8,baterie 5000mAh,RAM 4 GB,úložiště 64 GB,NFC,BT 4.2,možnost aktualizace na Android 9 ,čistý Android

Zase je to proti levnější A2 horší

1, Telefon s čistým androidem prakticky neexistuje, ale blíží se tomu cokoli s android one.2, Jakákoli aplikace jde z telefonu odinstalovat, stačí mobil připojit kabelem k PC. Tohle je sice navod pro samsung, ale postup je stejny pro jakýkoli telefon (jenom drivery k telefonu jine). Staci se drzet navodu. https://www.svetandroida.cz/jak-odstranit-bloatware-s... v bodě 8 nepouštět powershell, ale cmd s admin právy

To není uživatelsky přijatelné. Nemluvě o tom, že pak, díky chybějícícím systémovým aplikacím, nemusí fungovat aktualizace pro Android.

On totiž normální člověk neřeší, jestli výrobce do toho mobilu dal třeba kalkulačku nebo prohlížeč. Pokud chce někdo mermomoci odinstalovat něco, co tam dal výrobce a ví, že to nepotřebuje (např. chrome), má tu možnost (a napsat 2 příkazy není těžké). Neříkám, že je to uživatelsky fajn, ale jde to a není potřeba root ani nic podobnýho.Vemte si, že by šlo přímo v telefonu odinstalovat úplně vše co tam dal výrobce. Dřív nebo později by někdo odinstaloval třeba dialer a pak by se hodně divil.Jinak pokud vím, tak při aktualizaci OS se doinstalují všechny systémové apps, takže nefunkčních upgradů bych se nebál.

no a čo ti bráni ten mobil root-nuť a nahodiť si akýkoľvek iný OS? ODIN pre samsungy je stále funkčný. a z alternatívnych OS je na výber skutočne viac, než zvládneš otestovať. ja som napr. používal na samsungu ViperOS( s tým som bol maximálne spokojný), predtým CVM

Alternativní rom si chtěl napsat.

Mam pixel prvni generace a jsem spokojeny az na jedinou vec - nema slot pro sd karty. Coz alespon trochu vyvazuje moznost ukladani fotek na google uloziste v neomezenem mnozstvi v puvodni kvalite (pozor, u pixelu 2 a 3 jde po urcite dobe o neomezene mnozstvi "jen" ve vysoke kvalite, nikoliv puvodni).Ale zvolil jsem ho prave proto, ze jsem chtel co nejcistsi system. Samozrejme i obycejnou appku jako treba prehravac hudby je nutne stahnout, telefon obsahoval v podstate jen zakladni google aplikace. Vyhodou jsou caste aktualizace bezpecnosti a novou verzi systemu mas jako prvni. A kriteriem pro me byl i fotoaparat, kde software u pixelu dela opravdu solidni praci viz. testy.Nevyhodou je asi cena. Konkurence za ni nabizi papirove lepsi parametry, ale je jistota, ze google vyvine android primo na svuj telefon. Na druhou stranu telefon mam rok a pokud nedojde k situaci, ze je naprosto plny (pamet ukazuje volnych par mb nebo kb), tak system jede svizne a bez zavahani.

Odpověď je úplně jednoduchá:Jakýkoliv telefon s Android One (https://www.android.com/one/) nebo telefony Google Pixel.

A nebo použít custom ROM, ale to není pro každého.