» Poradna » Mobily

Telefon pro seniora

Dobrý den, mám dotaz zda nevíte jestli existuje tlacitkovy tel. pro seniora, ktery umozni prijem hovoru pouze z cisel ulozenych v telefonu a naopak volat pouze na cisla ulozene v telefonu. Je to pro nemocného seniora, poterbuji zabránit přijmu a volani jinyých cisel nez ulozených. Prodejní akce a stím spojené smlouvy...... Senior má RS-ku a tezkou demenci , takže si nepamatuje s kým mluvil a co odsouhlasil. Dekuji za radu. m.Cerny.

Odpovědi na otázku

obávám se, že nic jednoduššího než telefon typu Doro 580https://www.dementia.co.uk/products/big-button-mobil... neseženeš... Ledaže by ti někdo udělal úplně na míru něco podobného, řekněme na bázi Raspberry Pi Zero nebo Arduina, klidně bez displeje... Tam by pak šlo řešit i to, co chceš, i kdyby to mělo být tím, že to volání z jiných čísel samo položí...

Jediná cesta je koupit tlačítkový telefon s Androidem (nějaké to Evolveo nebo něco takového) a nainstalovat do něj nějakou alternativní či portnutou aplikaci na telefonování. https://www.technipages.com/android-phone-only-allow-...

tlačítkáčů s androidem moc není... Namátkou jsem našel:https://www.aliexpress.com/item/1005003334344023.htmlten by aspoň mohl být rozumně slyšet a 1GB RAM by teoreticky nemusela vadit, když se deaktivuje vše, co není nezbytně potřeba a deaktivovat to jde...Nutností ovšem je dotyčnému u operátora zablokovat data a na telefonu taky - pro jistotu...Jenže člověk s demencí si stejně nezavolá - leda nastavit rychlou volbu a dát mu na víc míst kartičky s číslem a jménem...