» Poradna » Ostatní

Telefon po pádu nelze zapnout ale bliká modrá dioda

dobrý den. spadl mi telefon.. od té doby bliká modrá dioda , když se strčí do nabíjecky zabliká,ale nic se neděje. po podržení tlačítka k zapnutí telefonu se také nic neděje.. co dělat? děkuji

Odpovědi na otázku

Vyhodit a koupit nový. Co víc čekáš za radu?

čekám něco, co mi poradí .. tel reaguje tak proč ho vyhazovat? ale i přesto, že si myslím, že vaše rada není k ničemu děkuji za odpověď.

Že si něco myslíš, je naprosto irelevantní. Pokud telefon nefunguje po pádu, tak je jisté, že je poškozena základní deska, tedy porušeny některé spoje mezi součástkami. Tohle je něco, co se opravit na 99% nedá.

Servis - pokud se oprava vzhledem k zustatkove cene nevyplati koupit novy.

ok.. díky

Bohužel je opravdu docela dost pravděpodobné, že odešla deska. Ale to ti přesně řeknou v tom servisu. Nikdo ti to takto na dálku říct nemůže, mobil je potřeba rozmontovat a podívat se, jestli se třeba jen neuvolnil nějaký konektor.

ok..díky

Nez bych ho dal do servisu zkusil bych usadit baterku, v mem bych ji i vyjmul vcetne simky a pak vratil.

Většina telefonů už neumožní jednoduše baterii vyjmout. Ale bylo by to zbytečné. Tohle spolehlivě nahradí dlouhý stisk on/off tlačítka >10sekund.

Ja mam Samsung. Soused ma Samsung. Jeho deti a zena maji Samsung, proc by holka z Kralup nemohla mit Samsung s androidemKdyz mi spadl SEK750i a nesel taky jsem vyndaval baterku i sim. Stejne tak u Nokia c2

Jak víš že je z Kralup?

Kdyz zrusili ukazovani IP adres a jeste neco na netu zbylo malo na odhad. Tak jen na tip.🍭🍭🍭

Tak má u ikonky obálky své celé jméno, tak jedině odhad např. z FCB, několik holčin stejného jména tam je jj, GDPR

A jsme skoro doma. Skoda ze zrusili Spoluzaky. Tam jsem nasel treba prijmeni znamych a spoluzacek za provdana. Fejcbuk jsem na radu pouzil taky k overeni podle fotek. Nektere tam na sebe vyžvanili vic tak vetsinou stacilo nez pujdu na pokec projet v mapach google danou lokalitu abych vedel zda ta ci ta bydli v me vile ci v pastoušce. Sluzebka se o par hod protahla. Je dobre mit na trati od Moravy k Tatram po Ohri v Lounech mista na zastaveni se.

Tak vyndávat SIM je nesmysl úplný, to je pasivní věc, která opravdu neovlivní nemožnost zapnutí a odpojovat baterii není potřeba, telefony s uživatelsky neodnímatelnou baterií mají hardwarový reset, stačí podržet tlačítko on/off >10s a telefon se hardwarově restartuje. Odpojení baterie ti už nic navíc nedá. Navíc je jasné, že pokud byla nefunkčnost způsobena nárazem, tak je poškozený hardware a žádný reset/restart to opravit nemůže.

Stesti je krasna prepychova věc a nestoji za hadku.

To každopádně :)

Pred casem jsem se na poradne docetl z tvych slov ze jsi opravoval mobily, tak se docela divim, ze opetovne pises ze vyndat bat ci sim je nesmysl. Stejne jako stisk dvou tlacitek. Mechanicky pohyb nejednou uvolnil ruzne, nemuze ho nahradit neco o kus dal. Holka nepise v dotazu jaky ma telefon. Pokud ano jsem prehlidl ✈✈✈Psal jsem co bych udelal ja.

Ano, vyndat SIM je skutečně nesmysl. Co by to podle tebe mělo vyřešit? Samozřejmě pokud je mobil uživatelsky demontovatelný, tak je asi jednodušší odpojit na chvíli baterii. Ale pokud demontovatelný není, tak má vestavěný HW restart, který se spustí dlouhým stiskem on/off. Tohle je rovnocenný krok, jako odpojení baterie. Respektive pokud to nepomůže, tak nepomůže ani odpojení baterie.

Pokud. Jenze nevis jaky ma mobil. Ja pisu o moznosti vyjimatelne baterie. Nepsal jsem o vsech. I tak netvrdim ze to pomuze. Jen co bych zkusil. O simce tu bylo nedavno a mockrat predtim. V nektery pripadech byla vadna ta.

Pokud je baterka a/nebo SIM jednoduše vyndávací, tak je fakt že za pokus nic nedá. Ony ty restarty jsou občas "zázračné" , není to vtip, dnešní elektronika je natolik složitá, že si umí tak nějak žít vlastním životem. Pokud to nepomůže nebo to není uživatelsky "vyndávací", tak ten servis.

Za servis jsem ti dal jinde plus. Tu se mi nezadarilo. Maji to akesi vadne.

Jasný, SIM může být vadná, ale nezpůsobí, že telefon nejde zapnout.

Pokud nějakým "záhadným" způsobem třeba nezkratuje napájení. Pravděpodobnost sice mizivá, ale nenulová. Ona ta dnešní elektronika opravdu umí věci...bych mohl vyprávět...

Sim jsi zacal rozvadet ty. | 12. 01. 2019 17:07 Nez bych ho dal do servisu zkusil bych usadit baterku, v mem bych ji i vyjmul vcetne simky a pak vratil.Kdyz uz neco vyndavam nebo upravujj tak sim taky.i kdyz muzu poskodit kryt nebo vstup pro sim ci sd.

Ok, já jsem ale s tou SIM nezačal a jen jsem chtěl říct, že manipulovat se SIM je zbytečné, pokud telefon nejde zapnout, to fakt nemá na nic vliv. S baterkou samozřejmě souhlas, pokud je uživatelsky přístupná, tak je to nejjednodušší krok, co se dá zkusit.

Se simkou se mi stava kdyz mi spadne treba z gauce tl. Nokia C, ze po zapnuti zamrzne mobil. Takze baterku ven a srovnat simku. Raz mi volala znama ze strcila do vetsi dirky nabijecku a mobil nejde nahodit. Tam byla volba vyndat baterku a vratit. Zabralo. Cesty páně jsou různé i divy jeho.

Jo to může být, SIMka se trochu vysune, mobil si s ní chce povídat, ale už to nejde, tak zamrzne. To dává smysl.

Tak tak, ovšem pořád to nemůže být příčina toho, že by telefon nešel vůbec zapnout. Tam evidentně došlo k poškození desky, nejspíš utržený nějaký BGA obvod. Holt s elektronikou se neháže :)