» Poradna » Mobily

Telefon nelze připojit k pc

Dobrý den, mám telefon huawei y6. Dříve jsem mohl k pc telefon jednoduše propit a přetáhnout soubory, ale z nějaké důvodu mi to nefunguje... Dříve jsem dostal na telefonu i výzvu zda-li chci telefon nabít nebo přenést soubory atd.

Odpovědi na otázku

... najdi "Ladění USB" a zapni ... /Huawei nemám./ ...

Ne, pro přenos souborů z/do telefonu opravdu nemá být zapnuté ladění USB.

z ceho jste usoudil, ze to chce pripojovat pres USB? ja bych mu doporucil nejaky novy nerozbity BT dongle

Prenos vetsiho objemu dat pres BT bude pomaly, proc to neresit po siti? Telefon je jiste pripojen k domaci wifi

A k čemu by mu bylo BT? Vždyť tam přenos jedné blbé fotky trvá desítky sekund.

To bola niekedy výhovorka pri Android vs. Apple iOS, pritom Apple vždy využíval na prenos fotiek Wifi a pre nájdenie zariadení Bluetooth, aby poslalo Wifi tethering nastavenie. Ty mu teraz odporúčaš spomalený Bluetooth, keď existujú aj Wifi aplikácie na prenos a je ich dosť.

tahat fotky nebo filmy přes BT bych fakt nechtěl, maximálně tak leda lokálně přes wifi, ale když to jde přes kabel, proč nutit bezdrát.

Treba mne osobne to prijde jako otravne a zastarale neco nekam pripojovat kuli prenosu dat, kdyz z lze pohodlne a jednoduse bezdratove (pripadne uplne automaticky). Ale chapu ze kdo to ma jako zazity navyk tak to neresi

a mně zas připadá vysoce stupidní sypat dejme tomu filmy na cloud a pak je zase stahovat z cloudu do telefonu, když to můžu udělat doma přímo - přes usb kabel, případně přes lokální wifi (bez internetu).

Ja nekde mluvim o cloudu? Pokud bych nahodou potreboval film/serial pro offline sledovani v telefonu/tabletu tak mi je tam v pozadovane kvalite zasynchronizuje mediaserver bezici na domacim sitovem ulozisti... bez nutnosti komunikovat na internet a sermovani kabelem.

Pokud na připojení telefonu počítač nereaguje a v telefonu se neobjeví výzva na volbu typu připojení, tak je buď vadný kabel, vadný konektor v telefonu a nebo nějaký problém s USB v počítači.

Zkus se propit ( probojovat) znovu. Jine usb, jiny kabl. kouknout do disku zda neni o jeden vic, ..

Nebo se tam propit podobne jak v odkazu https://m.zive.cz/poradna/pc-nenacte-mobil/...

Jiný kabel zkusit jako první. Nedávno měl tu čest

"Správce zařízení" (spustit např. přes dotazové okénko dole na liště) - označit "Řadiče USB" - "Akce" (záložka nahoře) - kliknout na "Vyhledat změny hardwaru". (Někdy to problém vyřeší.)

Jenom pro jistotu, kabel je stejný jako dříve? Aby to nebyl jenom nabíjecí od nějakého jiného zařízení.