» Poradna » Mobily

Telefon do 2000 Kč

Ahoj, hledám mobil s Androidem do 2000 Kč, kde je dobrý poměr cena/výkon. Já vím Google, ale někdo nemá zkušenosti?

Odpovědi na otázku

Do 2 tisíc to žádný poměr mít nebude. Počkej a našetři víc, nestojí to za to. Jsou to křápy, co budeš proklínat hodinu po vybalení z krabice.

Ani ten, nemá to cenu, nebo si sežeň něco z bazaru. Todle má tak hrozné UI a spamovací aplikace už v základu. Aby si jej odinstaloval, musíš flashnout systém a pak ti padá záruka. Takže je to věc na jedno brdo.Třeba toto není špatné.https://www.sbazar.cz/lukas.valta/detail/268913...

Kouknu tedy po bazarech

Ani omylem... Vždyť to má jen 1GB RAM. Použitelné minimum je dnes 2GB, spíš 3. Jenže bohužel, lidé si takový střep koupí a potom nadávají na systém Android, že je pomalý a zasekaný, přitom to je jejich hloupost, že koupí tak očasaný HW...

Do 2000 to jsou bez výjimky křápy se zcela nedostatečným hardware, takže to ani při nejlepší vůli nemůže pořádně fungovat. Použitelné telefony začínají na cca 3500 (Xiaomi Redmi 4X Global) s použitelným HW 32GB interní paměti a hlavně 3GB RAM.

Našel jsem Xiaomi Redmi 4A

Ten je výrazně horší, navíc musíš hledat verzi Global s českými frekvencemi pro LTE.

4A ne! Musí to být 4X ve verzi Global. Tam najdeš luxusní poměr cena/výkon.

4A je ve verzi Global (2GB ram, 32GB) Rom zcela použitelný. Je to sice opravdu jen takový základ, pod který bych nešel, ale jeho použití je bezproblémové a 2GB ram dostačují. Sám ho vlastním už skoro rok a koupili si jej i další známí. Kdysi telefony s takovými parametry stály desetitisíce - před ním jsem měl Samsung S5, a ten měl pouze 2/16, a přesto to byl highend. Takže proti 4A bych neprotestoval. Ano, kdo má těch pár stovek navíc, ať koupí 4X, ale rozhodně bych na 4A nenadával, své místo na trhu má.

Kupovat dnes 2GB je už chyba. Já mám Redmi 3 a musím minimálně jednou za 2 dny restartovat, protože volná RAM klesá pod 700MB a v ten okamžik už telefon při některých činnostech začíná drhnout. A to když jsem ho dva roky zpět kupoval, tak ty 2GB byly s velkou rezervou. Takže dnes už je 2GB Low cost minimum a není tam žádná rezerva do budoucna.

Ale tak pokud to uživatel používá úplně v základu (volání, sms, popřípadě fotky), tak si myslím, že dostačuje. Rozhodně je to lepší než většina low end smartphonů za 2 tisíce. Ale pro náročnější použití je malá operační paměť RAM opravfu nedostačující.

Tak jasně, ale na volání, SMS a fotky nepotřebuje smartphone :) Nemyslím, že bych byl extra náročný uživatel, žádné super náročné aplikace nepoužívám, přesto vidím reálně, že na těch 2GB telefon už v určitých situacích pořádně drhne. Restart to vyřeší vždycky tak na 2 dny. Po restartu je v klidu volných 1,1GB RAM, telefon je jako blesk, ale používáním volná RAM ubývá a jak se dostanu pod cca 700MB, tak se objeví velké prodlevy v načítání čehokoliv, neudrží stav aplikací na pozadí atd. Telefon mám cca 2 roky a tohle se děje tak posledního půl roku a už není jiné cesty, než nákup nového s více RAM.

Tak někdo chce třeba smartphone tak jako tak. Jinak plně souhlasím.

O mobilu s Androidem nevím, ale za tu cenu můžeš mít Windows 10 Mobile.- Snapdragon 820- 4GB RAM, 64 GB úložiště- 5,5" AMOLED, 1080x1920- 3000 mAh- luxusní provedení sklo/kovJediný problém je v tom, že si ho musíš objednat z USA, najít zprostředkovatele a doplatit DPH (vyjde asi na 3200 Kč) a máš jedinou jistotu - že je to končící platforma, která nikdy nevyužila svůj potenciálhttps://www.microsoft.com/en-us/store/d/alcatel-ido...

WP bych se jako umírající platformě vyhnul. Pomalu tam budou přestávat fungovat aplikace navázané na webové služby a telefon bude za chvilku na nic. To i starý android je stále lépe využitelný.

To je sice pravda, ale aplikace na androidu za 2 tisíce nebudou fungovat ani po vybalení s WP se aspon někam dovolá a napíše sms u androidu bude problém i s tím. Ovšem objednávat to z USA je pitomost

proč by měl být na Androidu problém? Myslíš to vynucené registrování Google účtu u nových verzí?

Dávat 14 000 Kč za tento konkrétní mobil je taky pitomost. V zásadě jediný problém toho dovozu z USA je nulová záruka - není rentabilní ho posílat zpět.Na e-maily, volání, SMS, solidní fotky/video, internet v mobilu je to stále velmi dobré a lepší než nejlevnější androidy. Tohle jsou věci, které budou synchronizovány trvale, protože to by kompletně museli v Microsoftu překopat účty a celé Windows 10 - ale nikdy neříkej nikdy. Z českých aplikací je lepší než na Androidu akorát iDnes (ale ten se krom Technetu zase nedá číst ) a WMM jízdní řády.

mno, otázka je, jak dlouho budou nějak aktualizovat ten browser, co ve WP je, aby tam BFU jel třeba Seznam Email nebo Gmail. BFU asi bude chtít i Ksichtoknihu a další blbosti, když už chce chytrý telefon...

Základní podpora končí listopadu 2019. Týká se to snad jen tří nebo čtyř mobilů, mezi kterými je právě onen nebohý Alcatel.

mno dobře, takže Edge, nebo co to tam je, snad nějak pojede. Ale vývojáři třetích stran se na to nejspíš vykašlou dřív.

Ti už se na to dávno vykašlali. Pár lepších aplikací odpadlo a přestalo fungovat (Package tracker).

A vlastně i může přestat fungovat i počasí, protože poskytovatel údajů může změnit api jako se tomu stalo u aplikací pro plochu ve Windows 7.

Ahoj,mrkni na https://www.mobilmania.cz/ tam si můžeš porovnat jednotlivé telefony dle parametrů.

Mobilmania není dobrý příklad pro porovnávání telefonů, v katalogu mají často chyby a koneckonců, může hledat na jakémkoliv portálu chce, ale za 2K prostě použitelný stroj nedostane.

Pokud je nějaký lepší, tak ho prosím uveď, protože až budu zase vybírat tel, tak se to může hodit. Děkuji

gsmarena.com

super, diky

Do 2000 to bude nepouzitelna tragedie. Dosetri alespon na Xiaomi Redmi 4A Global 2GB/16GB, jeste vsak lepe na Xiaomi Redmi 4X Global 3GB/32GB - ten ma dostatecny vykon i vybavu na to, aby ti v pohode vydrzel 2-3 roky ma i vetsi baterii. Ale pro zakladni pouziti je i Redmi 4A skvely telefon.

Na co kupovat nějákou mrdku za 2k Kč radši kup nokia 3310