» Poradna » Ostatní

Telefon dělá že není sim karta

Zdravím, dnes jsem vypl svuj telwfon a poté, co jsem dokončil práci jsem telefon zapnul a telwfon ukazuje ze nemám sim kartu. Zajímavé také je že nefunguje hlasové zadávání a Google asistent.

Odpovědi na otázku

To je opravdu zajímavé. Takže telefon restartuj (ne vypnout a zapnout, ale zvolit restart), pak zkus SIM vytáhnout a vložit zpět (to dělej ve vypnutém stavu) a když nepomůže, zkus jinou SIM a pak tovární nastavení.

Ale proč nefunguje hlasové zadávání ????????? Jinak restart nepomohl.

Připojení k internetu funguje????????????

Ano

Řekl bych, že bys napřed měl vyřešit tu SIM kartu. To je asi vážnější problém, než že nefunguje hlasové zadávání, ne? Navíc to může souviset. Pokud nemáš připojen telefon aspoň k WiFi, tak bez SIM nemá tel. přístup k internetu a hlasové zadávání nefunguje.

Ano, přesně proto jsem se ptal.

A) Môže byť chybná SIM karta - stáva sa to. Ak máš možnosť - vyskúšaj ju v inom mobile, ak ju mobil deteguje - karta je OK, ale potom Ak ani tam nie - operátor ti ju vymení za novú.B) v tvojom telefóne kontakty slotu pre SIM kartu sú špinavé - takže vyčistiť ich.Na karte SIM môžeš kontakty prečistiť tvrdou gumou (čuduj sa svete - ono to často funguje), alebo pomocou prípravku na kontakty prečistiť, ešte vlhké na SIM karte - kartu párkrát zasunúť a vysunúť do slotu, aby sa prečistili kontakty v slote. Potom SIM kartu otri (aby nebol prípravok na kontaktoch - bude stačiť to, čo sa uchytilo v slote) a vyskúšaj.

Proč to píšeš mně? Tazatel je Jan.

Tak sorry - malo to byť o niekoľko poschodí vyššie - a ty sa hneď paprčíš. A pokiaľ "Jan" číta, tak to nájde (ale asi pochybujem, že to nájde, pretože asi "nemá signál" )

"Telefon dělá že není sim karta"? Však telefon není SIM karta.

Horší by bylo, kdyby telefon dělal že je SIM karta.

Toto mi dělal jeden Huawei s dualSIM občas se odhlásili SIM a po restartu nefungoval pin u SIM1, bylo nutné tel vypnout a SIM vyndat spustit tel bez SIM, poté opět ve vypnutém stavu vrátit SIM a pak to fungovalo. Stávalo se hlavně po aktualizacích.