» Poradna » Ostatní

Telecom aneb navíšení rychlosti

Český telecom sliboval navíšení rychlosti připojení k internetu pomocí ADSL až 4x rychlejší. Přečetl jsem si pár článků a zjistil jsem, že jsem asi poslední kdo ještě nemá navýšenu rychlost. Mé připojení je pouhých 128/64 kb/s, což je ubohý základ a tak jsem čekal alespoň přilepšení na 512/128 a vyšší PUP limit ze 200 MB na 2 GB.JAK MÁM DOCÍLIT TOHO, ABY SE TO TROŠKU POHLO S NAVÍŠENÍM????????Bydlím na Vysočině v malé vesnici, internet je mým jediných prostředkem jak se spojit s celým světem, ale s touto rychlostí???Přemýšlel jsem o dalších alternetivních způsobech připojení k internetu, ale u nás v končinách je dostupná pouze pevná linka nebo připojení přes GPRS od T-mobilu a Eurotelu.Každých 14 dní už od února se dožaduji na obchodním odďělení a technické podpoře nějakého vysvětlení, za jak dlouho to bude a kde je chyba, ale nikdo od Telecomu mi nic nedokáže říci!!!

Odpovědi na otázku

Já jsem si to zrychlil, takto: 1)www.internetexpres.cz 2)přihlaš se na "Moje Konto"3)klikni na "Moje služby"4)klikni na Detail v řádku s tvojí stávající službou Internet expres5)změna služby6)v řádku internet expres si vyber: Internet Expres Impuls se závazkem7)odeslat8)klikni na: přeji si opravdu změnit službutoť vše... mě se to zrychlilo čtvrtej den od toho co jsem si o to tímto způsobem zažádal na 512/128 a limit FUP je 1GB měsíčně a když to přesáhneš, tak ti to zpomalej na 64/64....

Já mám trochu jinou zkušenost, pokusím se být stručný. Počátkem června jsem si taky myslel, že jsem poslední nenavýšený. Na podpoře mi poradili přesně to, co píše kolega Štajný. Dokonce po poslali mail, kde mou žádost o migraci potvrdili. Do 22. června se s rychlostí nic nedělo, ale přišel dopis, že v souvislosti s technickými a obchodními změnami, které jim neumožňují poskytovat mi připojení 1 Mb/s, mi nabízejí připojení 512 kb/s za poloviční částku. Takže jsem načechraný od schránky pádil rovnou k telefonu, aby mi to vysvětlili nebo poradili, jak nejrychleji zrušit pevnou linku. Z podpory mě dali na techniky a obchodní, ale žádná rozumná informace, a že je prý u tohoto čísla skutečně nějaký problém. Ze zvědavosti jsem pustil místní SpeedTest. Ukázal mi, že jedu 2 Mb/s. To už mi vůbec nedokázali vysvětlit a že prý to mám nějaký čas sledovat. Prozatím jsem vysledoval, že za cenu 1 Mb/s bez daně na Telecomu dostanu na Karnevalu 7 Mb/s i s daní. Takže asi tak.

Stručná informace: Předpona vy, vykati, vy, VYSOKÝ, vydra, výr, zvykati, žvýkati, výti, výskati, povyk, vyžle."navÍšení" rve oči.