Technické řešení videokonference s nemohoucím

Ahoj,potřeboval bych pomoci s návrhem technického řešení níže uvedeného problému.Požadavek: Nemohoucí na druhé straně ČR bude mít PC připevněný na zeď a bez jediné jeho akce je třeba se s ním audiovizuálně spojit. 1000% spolehlivost a funkčnost.Technické parametry: Nemohoucí má O2 ADSL internetMůj návrh řešení: postavit PC, koupit KVM over IP, koupit cloud zásuvku a v biosu PC nastavit boot on power. Pokud PC crashne mám KVM a mužu i do BIOSu a pokud ne tak přes KVM přijmu skype hovor a vypnu KVM a po skončení hovoru mu vypnu zásuvku přes mobilní aplikaci (iphone, android,...).zásuvka: http://www.czc.cz/ubiquiti-mfi-ovladatelna-... KVM: http://kvm-prepinace.heureka.cz/avocent-svip1020-202-swit... PC: nějaké mini PC s core i3, není to podstatné + periferiePS: pokud existuje nějaký kus HW, který jen připojím k internetu, v routeru nafowarduji porty a bude umět jen videohovor, prostě nějaká all-in-one videohovor zařízení bylo by to super.Cena není tolik podstatná, představuji si max 50k . Hlavně jde o spolehlovost.Děkuji za pomoc

Odpovědi na otázku

ten mohouci musí mať vysokú cenu, keď Ti nestačí videohovor cez Skype

A jak ten skype hovor přijme? Psal jsem, že to musí vše být bez jediné jeho akce.

temaviewer s permanentným heslom, ktore Ty poznáš. Horšie je to so zapnínaním PC. Ale memohoci by mali mať nejakého človeka pri sebe

PC by mohl jet nonstop. Nějaká microITX deska s Atomem a malým SSD nebude mít velkou spotřebu... A tomu Debianu to asi bude taky šumák

spíš bych to viděl tak, že dotyčný z nějakého důvodu nemůže přijmout hovor i když tam je - ? kvadruplegik / někdo na lůžku nebo třeba s demencí...

Já zase myslel s n.e.m.o.h.o.u.c.i tady z poradny.

nějaké proprietární řešení na videohovory už jsem viděl ale už si nepamatuju od koho - nepřišlo mi to ale moc flexibilní a pro tento účel by se to asi taky moc nehodilo... Zkusím se podívat, co to bylo zač...Napadá mne nějaké low-power PC - možná klidně nettop s linuxem - s ohledem na stabilitu asi s Debianem, nastavit aby se uživatel nemusel přihlašovat a rovnou najela plocha + nějaký soft na videohovor.Otázka je, jak ale nastavit, aby dotyčný automaticky přijal hovor - nevím, zda to umí třeba Skype - nebo jestli by sis to nemusel zvednout sám sobě např. přes vzdálenou plochu. Případně je tu třeba i soft typu Ekiga, ale nezkoušel jsem...

Děkuji za odpověď,mě se nejvíce líbí KVM, protože když PC nějak spadne po aktualizaci nebo tak, tak uvidím vše i ten BIOS a nepojedu přes celou republiku abych zjistil, že je potřeba kliknout na enter a potvrdit volbu "spustit windows běžným způsobem"...za jakoukoliv další radu nebo tip budu rád ;)Hezký den

"když PC nějak spadne po aktualizaci"u linuxu a u Debianu zvláště, těch aktualizací mnoho nebude a navíc je klidně můžeš ignorovat i delší dobu - bezpečnost u linuxu je někde jinde a virů se bát nemusíš...Jinak použití KVM se s linuxem nijak nevylučuje. Svého času jsem normálně používal nějaké obyč KVM - v mém případě drátové na ovládání dvou PC jedněmi periferiemi a běhalo to bez problému i když jeden PC byl na Windows, druhý Linux.Ten linux do toho PC bych dal právě kvůli co největší stabilitě a bezpečnosti - proč do takto jednoúčelového PC vůbec dávat Windows?

V případě potřeby kliknutí na enter by mohla posloužit osoba, která o nemohoucího pečuje, a s kterou jsi jistě v kontaktu. Ta by ostatně měla pomoci i v případě, že nemohoucí bude chtít příchozí požadavek na audiovizuální spojení odmítnout.

Chápu co píšete. Bohužel řešení musí fungovat i bez "další" osoby.toto vapada tobře: http://tinypic.com/view.phpale i tak nejsem spokojen se stavem kdy se neco *** v biosu...

A kdo mu nosí jídlo, kdo ho krmí, kdo ho umývá atd.? Někoho u sebe snad má, tak ten někdo může občas na ten enter klinout. PC nepadá často, pokud je stabilní, klidně může fungovat třeba rok bez potřeby restartu.

Přesně tak. Z dotazu sice není jasné o jakého nemohoucího jde, ale např. ani kvadruplegici s nejnižším poškozením se neobejdou bez asistence. Pokud se jedná o střední nebo dokonce nejvyšší postižení, je asistence nezbytná. Často ale postižení dokážou ovládat počítač pomocí jazyka nebo očí. Mít na druhé straně ČR postiženou osobu pod mikroskopem je jedna věc, ale pro případ nouze je nezbytné být v kontaktu s pomocnou rukou na dosah.

Skype má možnosť automatického prihlásenia pri štarte, ďalej automatického prijatia hovoru. Pokiaľ bude on-line, stačí na Skype mu zavolať a hovor bude automaticky spustený. Je tam možnosť, aby sa to spúšťalo ako videohovor. Ukončenie hovoru by robil ten, ktorý volá. Skype by potom bol v stave on-line.