» Poradna » Programy

Teamwiever, Anydesk

Zdravím,Mám problém s Anydeskem stejný jako s Teamwieverem. Potřebuju občas něco nastavit rodičům na PC. Po připojení vše funguje. Po půlminutě připojení sice vidím vzdálenou plochu, ale nedá se na nic kliknout a to je mi na nic.Je to způsobeno novou obchodní politikou a zdarma už to nepude nebo dělám něco špatně?Existuje nějaká použitelná alternativa?

Odpovědi na otázku

vzdálená plocha Chrome.. https://support.google.com/chrome/answer/1649523zadarmo a 100% nahradí teamviewer na to co potřebuješ.

To jsem zkoušel. Nainstalovalo se jako doplněk Firefoxu a sám jsem se v tom ztrácel. Natož tak ti geronti na druhé straně.

používej to v chrome. proč myslíš že se to tak jmenuje ? A od druhé strany to nevyžaduje nic. Nainstaluješ tam ten doplněk, nastavíš si jejich PC do svýho seznamu počítačů a pak už se můžeš kdykoliv automaticky připojit. Když tohle nezvládneš nastavit tak jak chceš rodičům s něčím pomáhat ??

Takže oni nemusí ani pustit chrome a ani odsouhlasit spojení? To by se mi líbilo, to nainstaluju své přítelkyni na NB. Ale rodiče mají 32bit linux a tam chrome už asi nejde.

můžeš zkusit, zda to nejede ve Vivaldi - to má pořád ještě 32bit build i pro linux a podporuje Chrome extenze. Pár speciálních mi tam ale nejelo, tak ta podpora mezi Chrome a Chromium není zjevně stejná.PS: nestálo by za to rodiče v rámci upgrade migrovat na 64bit? Na vzhledu to nemusí poznat.

těch 64bit není problém, ale bojím se, že to problém anydesku nevyřeší.

mno, vím, že se mluvilo o tom, že vývojáři některých aplikací na 32bit buildy tak trochu "kadí".

Teamviewer používám normálně a žádné problémy s ním nemám. O firemní politice free verze to podle mne nebude - pokud mají dojem, že to nepoužíváš na osobní použití, tak ti to zatípnou nebo ti to prý omezují časově ap.Možná je problém v OS nebo nějakým bezpečnostním softem - antivir apod.

To právě není. V ubuntu žádný antivir není. Po půl minutě je místo kurzoru myši jen přeškrtnuté kolečko, kterým nikam nekliknu. A opravdu to nepoužívám denně osm hodin. Jen jsem chtěl nastřelit problém, jestli v tom nejsem sám. Opravdu si myslím, že ti němci chtějí peníze a zadarmo bude opravdu jen demoverze.

co máš za verzi Ubuntu? Máš aktuální TeamViewer ty i druhá strana?

U mě 18.04. Na druhé straně už nevím. Teamwiever jsem opustil, mám Anydesk, ale stejný problém. Je to stejná parta. U mě dnes akutulizován a na druhou stranu se dostanu jen fyzicky. Zvednu prdel a zkusím. Jenže se bojím, že přijedu domů a problém bude pořád stejný.

oboje je to Ubuntu s prostředím Gnome? Jen mne napadá, zda to nemůže být o grafickém prostředí, páč já to používám v Kubuntu...

Co mám u Anydesku odsledované já, tak to "přešrtnuté" kolečko se zobrazuje tehdy, jsou-li omezená práva = Anydesk není nainstalován, jen spouštěn. Po instalaci jsem vždy měl plný přístup a kolečko už nikdy neviděl.

Ale Anydesk je naistalován a to tak, že spouští hned po startu. Mám ho i v mobilu a vidím, kdo má zrovna zapnutý PC.

Na všech počítačích máme AnyDesk jen spouštěný, ale žádné přeškrtnuté kolečko jsem nikdy neviděl.

Nainstalováním mám na mysli to, že po spuštění toho exe souboru staženého z internetu se v tomto spoštěném programu nabízí jeho instalace, netvrdím, že toto nemáš, ale spuštěním po startu přímo toho exe se rovná pořád nenainstalovanému programu. Já např po instalaci nepotřebuji nic dávat do položky "Po spuštění", instalací se tento program souští automaticky, mám jen v něm nastaven "Povolit nehlídaný přístup" a samozřejmě heslo.

Už léta nepoužívám žádné exe soubory to je fakt mimo

Tak to potom fakticky nevím, co spouštíš, stažením ze stránek https://anydesk.com/en/downloads tlačítkem "Download now" se do PC stáhne soubor "AnyDesk.exe". Co jsi stáhnul a odkud ty nevím, snažil jsem se jen poradit co vím, tímto mé rady končí.

on je velky linuxak, tak ho nechaj, nech sa trapi. Vsetci tu maju ikonky Windows a vsetkym teamviewer funguje, len jemu nie.

já ikonku Windows nemám a TeamViewer mi taky funguje - nebo alespoň cca před dvěma týdny ještě fungoval.

si pozri ikonku pri mojom prispevku a mozno pochopis pointu..

btw. uz chapem preco sa tu kazdy druhy vola petr a honza. Anonymne prispevky treba okamzite zakazat!

pointu jsem taky pochopil až po druhém přečtení. No asi budu muset jezdit tam a zpátky aby vše fungovalo. Jen mi šlo o to, jestli opravdu není problém v obchodní politice Teamwieveru a Anydesku. Možná ano a možná ne. To jsem se zatím na 100% nedozvěděl.

myslím si, že kdyby ti to dělali schválně, tak ti třeba do toho zobrazí reklamu na placenou verzi abys jako pochopil, že v placené se ti to stávat nebude.

snad ano. Zítra zkusím dát aktuální verzi i na druhou stranu.

Teda vysmát se v jednom příspěvku dvěma lidem s opačným názorem. Respect. Šlo mi jen o diskusi. Vím, ze možností je mnoho. A třeba se tady o dozvím něco nového.

my se můžem smát až jim přijde nějaký "povedený" update W10

ja som ti povodne isiel napisat, aby si si presmeroval 3389 ak mas WinPro a verejnu ipv4, len potom tu citam ze ubuntu, tak som ti to ani nepisal.. ked vsak chces nieco nove, mas nieco nove.

Nechápu. Co je nové? Ubuntu?

windows pro ma RDP = vzdialena plocha. Funguje to na porte 3389. Ak sa chces pripajat "zvonka" musis si presmerovat nejaky port na tento port. Potom si zapnes vzdialenu plochu, zadas IP:port_co_si_presmeroval a si na rodicovskom PC

Totálně nesmyslná rada.Jeho rodiče mají veřejnou IP ? Nebo mají Windows ??Kdyby veřejnou IP měli tak by na tom Linuxu použil VNC a ne RDP.Navíc RDP po připojení zamkne plochu, tak by asi rodičům moc nepomohl kdyby se na to nemohli koukat.

citujem "ak mas WinPro a verejnu ipv4, len potom citam, ze ubuntu"

tusim aj skype ma vzdialenu plochu, ale skype nepouzivam 10rokov minimalne

Skype je po přechodu na nové GUI nechutný moloch. Prý i na Windows. Na Skype chat pak stačí např. Franz.

No to se asi všichni shodneme, že instalovat skype kvůli připojení na vzdálenou plochu není nejlepší nápad.

a co když ta IP adresa není statická? Co já vím. A v Linuxu jsem se dnes díval na RDP v nabídce sw v repo. To co umí Win umí Linux dříve a lépe. Je tam v základu Remmina, KRDC a prohlížeč vzdálené plochy. Jen nevím IP rodičů a nemám možnost momentálně jet na druhou stranu. A když už musím jezdit tam a zpátky, tak jsem chtěl probrat všechny možnosti.

dynu.com

kua, i kdyby mel win pro, tak bud tak laskav a NIKOMU nedoporucuj RDP z netu, to je proste o pruser. Presmerovanim portu to opravdu nezachranis, to zjistit je otazka par minut. Upozornuji na to jiz nekolik let, 90% zakryptovanych siti bylo napadeno prave diky RDP povolenemu z venku. Na zive byl mimochodem pred par dny prave o tomto clanek. Tedy znovu - opravdu nepouzivat RDP z netu! Nemusi pomoct ani omezeni na konkretni IP. Kdyz uz, tak jedine VPN a RDP vnitrne.

To vypadá zajímavě. Btw, když jsme u toho, tak jsem se zamyslel nad tím, jakou mám jistotu, že když ovládám jiné počítače, tak tvůrce toho programu nevidí a nemůže ovládat můj počítač?

Akékoľvek spojenie zabezpečované pomocou tretej strany je potencionálne nebezpečné. To som ale nič nového nepovedal. To vie každý, kto pracuje v obore IT.

Tohle jsme tu už řešili stejně tak u Synology, kde máš do NASu přístup i když nemáš statickou IP - jejich server ti to nějak mezi sebou "protuneluje" takže čistě teoreticky by někdo ze Synology mohl lézt lidem do NASek... Osobně si ale myslím, že to bude propojovat nějaký automat a šifrovaně, aby právě takové podezření nemohlo vzniknout.Jiná věc samozřejmě je, zda by dejme tomu agentura na úrovni FBI/NSA nemohla získat tento přístup i přes to všechno ... ale být tak paranoidní, tak takový NAS k netu vůbec nepřipojuju a nepoužívám ani vzdálenou plochu.

aj ked nemas !!!verejnu!!! staticku nemusis mat ani na DDNS

jo, sorry, veřejnou IP. Jsem zrovna myslel na něco jiného.

Jistotu nemáš žádnou.

Windows mají v sobě zabudovanou vzdálenou pomoc. Od té doby co TW začal buzerovat s falešným komerčním používáním jsem to párkrát použil a můžu říct že to výborně posloužilo.Příkaz: msraAle asi ti to na těch linuxech bude k prdu co?

TeamViewer mi v Linuxu nikdy moc dobře nefungoval. To co popisuješ jsem zrovna nezažil, ale zlobilo mi tam furt něco, takže jsem se na to vykašlal. Možná se to zlepšilo, protože aktuálně máme koupenou verzi 12 a 13 byla docela přelomová, kdy místo wine a verze pro Windows udělali přímo linuxový build. Když se potřebuji připojit graficky na nějakou stanici s linuxem, tak se tam připojím klasicky SSH, tam si spustím X11VNC, které tím SSH protuneluji kvůli bezpečnosti. Pak už jen normální VNC klient. Není to žádná hitparáda a zdaleka to není tak pohodlné, jak ten TeamViewer, ale jednou za čas se to dá přežít. Návodů je mraky. Když se vykašleš na ty pasáže s nastavováním hesla a jen to spustíš, tak to bude otevřené bez zabezpečení, ale jen z localhostu. Takže v dané modelové situaci pohoda. Z localhostu to vyřeší ten tunel a o šifrování v internetu se ti postará to SSH.

Zdravím, jak můžu zjistit, ze které IP adresy se někdo připojil přes Anydesk do mého PC - kde to najdu?