» Poradna » Programy

Teamviewer špehuje?

Zdravíčko, obracím se zde na poradnu s poněkud znepokojujícím dotazem. Před zhruba rokem jsem si do počítače nainstaloval apku Teamviewer. Použil jsem ji asi dvakrát, a pak mi tu pár měsíců jen tak ležel v počítači... Teď jsem na ni však narazil, a protože mi na disku začlo docházet místo, tak jsem se rozhodl ho odinstalovat. Nejdřív jsem si tu složku rozklikl, a kromě samotné aplikace na mě vyskočili i dva soubory nadepsané jako TeamViewer15_Logfile a TeamViewer15_LogfileOLD... rozklikl jsem si je tedy a vylítli mi dvě obrovsky dlouhé textové dokumenty v poznámkáči. Hodím vám sem příklad obsahu dokumentu: 2022/02/09 16:32:11CKeepAliveClientClient::HandleStartKeepAlive: going online not wanted!2022/02/11 13:33:54LanguageControl: device language is 'cs'2021/08/13 18:50:21 TVNetwork::StartEasyRollout: TV online, start assignment trigger listener2022/02/11 13:33:54RemoteSettingsMDRelationshipWatchDog: DEVICE ISN'T A MANAGED DEVICE2022/02/11 13:33:54RemoteSettingsMDv2RelationshipWatchdog: Start WatchDog2021/08/17 00:20:04IdentityManagement: Load ManagerIDs from local Storage:2021/08/17 00:20:04ManagedDeviceClientModule:: Trigger Startup2021/08/17 00:20:06ApiServer::ApiMain: API thread started.--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Říkám si že je jasné, že bude mít Teamviewer nějaký log. Ale skutečnost, že tam je tak moc záznamů z téměř každého dne co jsem počítač použil, je tam zaznamenáno co jsem dělal i nedělal + čas dění, mě to lehce znepokojuje vzhledem k tomu, že jsem apku spustil dvakrát za celou tu dobu co jsem ji měl. Nutno podotknout, že se mi při startu pc pokaždé teamviewer automaticky sám spustil na pozadí, což není nic extra Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

sorry utlo se mi to. Dotaz tedy zní: je toto normální chování aplikace Teamviewer?

Nikdo jiný, než samotný teamviewer ti nemůže spolehlivě říct, jestli tě jejich program špehuje nebo ne. Takže buď mu věříš nebo ne a podle toho se rozhodni. Víc ti k tomu nikdo neřekne.

No z recenzí se zdá jako solidní program. Nechtěl jsem říct, že mě přímo Teamviewer nějak špehuje :D . Spíš jestli se na mě přes tento program někdo nenapojil.

A jak by to asi tak mohl udělat? Nezná tvoje TV ID ani heslo. A defaultně je zakázané, aby se dalo ovládat tvůj počítač.

Když sis při instalaci nastavil spouštění při startu, tak se nediv, že se snaží Nejspíš očekává externí připojení ... Není důvod ho mít trvale spuštěný, já ho spouštím, když známá potřebuje pomoc a pak ho vypnu.

Ja mam teamviewer zaregistrovaný jako master a na dosti pc mam teamViewer hosta. Pc mam v seznamu a tam mi ukazuje vytížení disku apod. Verze 13. Takze hned vim které pc ma problémy atd. Takze je mozne ze nen log slouží prave k tomu. Teamviewer ma smlouvu ze žádné udaje o tebe nesbírá pro svou potřebu a ma mit prý i garanci soukromí nějakým soudem ci dohledem zajištěnou. Takze vlastně ani nemůže, jinak by soudy prohrával jak na běžícím pase

Díky za reakci. A nemohl na mě někdo/něco být spíš přes teamviewer napojen?Z těch logů to vypadá, jako by něco mapovalo, co počítač dělá :D .

Jsi paranoidní? To se dá léčit Teamviewer ti ukazuje, když je někdo na tebe napojený.

Paranoidní nejsem :D . V programu se pouze absolutně nevyznám, a narazil jsem dle mého úsudku na tento nestandartní log, který zaznamenával zbytečné a nestandartní věci (jak jsem již psal např. to, kdy se počítač zapnul/vypnul, kdy se připojil na net atd.), tak jsem se chtěl pouze zeptat, zda-li je to standartní u této aplikace, jestli jsem popř. třeba nenainstaloval nějakého fejkového šmejda. Toť vše.

Ono je to trochu jinak:Pouzivate program, ve kterem se absolutne nevyznate, proto jste ho mj. ani nebyl schopen nastavit podle Vasich potreb.Nasledne se pokousite neco vycist z logu toho programu, ve kterem se nevyznate uz tuplem, a proto mylne povazujete nektere zaznamy za "nestandardni". (Gramatickou petiminutovku na tema "standard" a "standarta" nyni vynechme.)No a ve finale se zajimate o to, "jestli jste nenainstaloval fejkoveho smejda" pod dojmem vyse uvedeneho, aniz byste mimochodem napsal, ODKUD jste ten SW instaloval.

Ted jsem si rikal to same. SW jen z oficiálních stránek. Nikdy ne pres slunečních instaluj apod. Mozna jeste stahuj.cz ale vesměs tyto weby davaji do sw nějaký svůj xxxware napr seznam listicka apod…. Takze s oficiálních modrých stránek ti nic nehrozí. A pokud se bojis tak si změn heslo na silnější případně pokud se ty nenapojujes na někoho ale Kamarad na tebe stahni si modul host. A ten se neinstaluje jen se spustí Kamarad se pripoji a pak zavřeš

Z toho uryvku logu tomu vubec nic nenasvedcuje.A kdyby se nekdo pripojil, pak by Vas o tom TV informoval. Krome toho se nedomnivam, ze je to ve vychozim nastaveni mozne.

To bys poznal ze ti někdo hýbe myši anebo ti zmizne obrázek pozadí a vyskočí hlaska ale je nepravděpodobné, ze někdo zhasne tvé id a k tomu i heslo a ze se trefí ze je pc zaple

TeamViewer se musí připojovat na vlastní servery, jinak by ses nemohl vzdáleně připojit na žádný počítač který nemá veřejnou IP adresu (tedy většinu). Instaluje se jako služba, která se automaticky spouští a z provozních důvodů si o tom co se s ním děje vede log. Kolik dat si odesílá na servery a k čemu se používají těžko říct, ale souhlasil jsi s tím při potvrzení licenční smlouvy před prvním požitím aplikace. Úplně stejně si posílá data o běhu OS microsoft a na iternetu nás sleduje kde-kdo i bez souhlasu, tak ať se tím třeba zadusí Můžeme se bránit, ale úplně neunikneme.

Můžeš mi říct jak z toho logu poznáš co jsi na počítači dělal? já to tam teda nevidím. Navíc je ten log nějaký zmatený. Na začátku je rok 2022, pak vidím 2021, pak zase 2022 a pak tam je zas 2021...