» Poradna » Počítačové sítě

Teamviewer a jeho alternativy

Zdravim, potreboval bych pomoct, ci alespon nasmerovat, s vyberem softiku na vzdalene ovladani pc... Teamviewer je luxusni, ale strasne drahy a nemuzu si jej dovolit vyuzivat v takove mire jak bych si pral.O co mi vlastne jde... Potrebuju jednoduchy softik ktery si dokaze kdokoli (i mene zkuseny uzivatel) stahnout,nainstalovat a zaslat prihlasovaci udaje (od nekterych chtit vic nemuzu). Vzdalena plocha pada, jelikoz se mi dana zarizeni pohybuji a schovavaji se v ruznych sitich a za ruzne cizi brany a firewaly. Timto taky pada i spousta ostatnich softiku... Jedine co mi zustalo je RAC server (ten mam zakoupeny), jenze provazet kazdeho instalaci a nastavenim je dosti problemove... Navic jak jsem zjistil u techto "pohyblivych" zarizeni, obcas se stane ze cizi firefall mi tuhle komunikaci sekne...Existuje vubec neco jineho a stejne jednoducheho jako TV a nebo je to jedina cesta (draha ale kvalitni)?

Odpovědi na otázku

TV je samozřejmě zdarma.

pokud si ovšem za tu vzdálenou podporu nebere prachy - to by pak potřeboval komerční licenci. Nebo jestli je to jen o počtu přenosů za měsíc - netuším, musel by si pořádně pročíst podmínky. Já ho používám párkrát do měsíce a jen v kruhu známých, tak neřeším.

To je právě to,pouzivam TV u známých raz za čas a zvykl jsem si na jeho pohodlnost. V práci jsem se jej snažil taky protlacit,ale zde je kamen urazu... Podle lic podmínek nesmím brat prachy a je to opravdu na par PC pro domácí pouziti... Ja však potřebuju obdobným způsobem fungovat třebas na padesáti (lehce prehanim,ale co kdyby:) masinach rozhazenych ruzne po republice. Kdybych takhle TV využíval absolutně bych porušil podmínky a firma ve které jsem se teďka octnul (opět malicka,jen jsem si pretahl zákazníka),není schopna jen tak vysolit pade (plus další poplatky),což me sice mrzi,ale nedivim se... Proto bych rad nasel nějakou alternativu... Na těch 'cestujicich' masinach nejsem schopnej držet pevne IP ci se hrabat a povolovat porty na branach jez patří upne jiným IT... Mam par moznosti,třeba ten rac,ale ne každý stroj mi projde rukama a musím slozite navadet lidi pres mob aby jej nainstalovali a nastavili...

Bohužel není. Pokud TW využíváte často po 30ti vteřinách se spojení přeruší a lze ho opět navázat až po dvou minutách.

Aplikace je a je super.Sám jsem si ji naprogramoval. Ještě doladuji šifrované spojení atd.

Nemohoucí jako vždy trapnej.

O trapnosti nebudeme diskutovat (aby se diskuze nestala infantilní, jak ty ji rád). Prohlásil jsem, že existuje licence zdarma a to platí (vím, co jsem překládal). A pokud náš dotyčný amatérský opravovatel nevydělá na "padesáti" zákaznících tolik, aby si koupil licenci jinou, nebude TV používat. O existenci legální licence zdarma to samozřjemě nic nevypovídá, což je normální.

Kdysi jsem používal LogMeIn, tak zkus ten.

psal jsi ze vzdalena plocha pada, mnel jsi na mysli tu vzdalenou plochu primo v google chrome??

primo v chrome? ja mel kdysik nejakou apku google remote ci tak nejak, to jsem ale uz davno vyradil, nemuzu si vypomenout, ale neco tam bylo strasne spatne...

Take jsem hledal komerecni alternativu a nakonec koupil http://remote-control-desktop.com/ je to za dobry prachy a docela to funguje doporucuji zkusit. TV je fakt drahej.

testuju, diky za radu ;)

přes Google Hangouts by mělo jít nějak sdílet plochu, tak se na to mrkni, jak to funguje.

tak mam s tim trochu problem (vice zde http://www.zive.cz/poradna/impcremote/sc-20-... ) pls, nevis co delal spatne? :P

Google remote desktop

Tady nemusíš ani nic instalovat http://showmypc.com/ a je to free pořád a jedeš jen přes prohlížeč. Těch možností je víc ...

Pokud spravuješ alespoň jeden server s veřejnou IP adresou, tak zkus toto:http://uvnc.comBuď využiješ přímo ten jejich Repeater, nebo Ti stačí to protunelovat přes SSH.

Stačí NAT, když nemá veřejnou, ne?

mam pristup k jednomu serveru na ostrave,ale co kdyz je ntb treba v pisku??

libovolný pc i ty se připojíte k serveru (který díky jeho veřejné IP oba vidíte) a on vás "propojí"

ok, prubnu, diky ;)

Já znám VNC viewer a je to dost solidní program. Je to dávno, co jsem ho používal, takže nevím, jestli obsahuje to, co chceš, ale špatný opravdu není.

Pro ten potřebuješ přímé spojení. Tady se hledá program, který pomocí serveru přeleze firewally a NATy.

Zkoušel jsem různé náhrady a nakonec používám LiteManager, zatím bez omezení a zdarma.

TV je fajn, ale jednou dojde k tomu (mě jel několik let bez problémů), že se začne vypínat spojení s hláškou, že se jedná o komerční použití.Pak jsou tu alternativy, jako třeba UltraViewer https://ultraviewer.net/en/download.htmlnebo AnyDesk https://anydesk.com/VNC, Remote Desktop, atd. jsou použitelné jen přes veřejnou IP (když ISP chce prachy za veřejnou, neudělá NAT portu zadara) a pro VPN je třeba server na veřejné IP a je vždy problém někoho, kdo chce pomoci s ptákovinou na PC po telefonu navigovat jak se připojí k VPNce, takže za mně UltraViewer a AnyDesk.