» Poradna » Počítačové sítě

Team Viewer + Wake on LAN.

 |   |  Microsoft Windows 10 Firefox 86.0

Dobrý večer,Potřebovala bych poradit s nastavením Team Viewer + Wake on LAN.Síťový kabel s internetem vede do mého ASUS routeru z něho vede síťový kabel s internetem do PC (192.168.1.19), a přes WIFI jsou připojeny dva notebooky NB (192.168.1.80), NB (192.168.1.131).Jestli je to možné chtěla bych nastavit v Team Viewer aby se NB (192.168.1.131) připojoval přímo na PC (192.168.1.19), tedy bez internetu.Tedy, NB (192.168.1.131) > WIFI Router > Kabel Router > PC (192.168.1.19) s funkcí Wake on LAN.https://i.imgur.com/Z7CrtVO.pngděkuji.

Mohlo by vás také zajímat

Odpovědi na otázku

 |   |  Microsoft Windows 10 Chrome 89.0.4389.90

Tvoje představa je trochu divoká.. Bez internetu se s notebookem na stolní PC nepřipojíš.. A jak si vlastně to přímé připojení představuješ.??? Tohle jsem nějak nepochopil.. Mezi notebookem a a dalšími PC / nebo dalším notebookem lze nastavit sdílení některých složek / nebo datový disk apod.. ale jen tak bez netu to prostě nelze.. Co se týče Wake on LAN.. už samotný název říká, že je možné provést jen za předpokladu kabelového připojení(LAN) k zařízení, které bude moci být probuzeno i ze stavu vypnutí .. + povolený port 9 pro konkrétní zařízení(PC) v routeru + povolený port 9ve Firewallu v systému Windows + nastavení v programu Team Viewer.. port 9+ nastavení povolení WOL v Biosu probouzeného PC*Asus routery umí mimo jiné probudit PC v záložce "Síťové nástroje"..

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
 |   |  Microsoft Windows 10 Firefox 86.0

Komunikace TeamVieweru mezi počítači jde nekratší trasou, ale TeamViewer bez spojení se svými servery v internetu nenastartuje a nezahájí spojení.Zcela bez spojení do internetu funguje například VNC, nebo použij Remote desktop co je ve windows (pozor u home licence se musí obejít omezení). Pro WakeOnLAN potřebuješ funkci povolit na cílovém počítači a odeslat magic paket do L2 sítě kde je cílový počítač, dá se odesílat i z některých routerů.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
 |   |  Microsoft Windows 10 Firefox 78.0

Související témata: Wake on LAN, Team, Wake, Síťový kabelWindows 11 běží dokonce i na nejlevnějším Raspberry Pi 4. A není to žádná katastrofa

Windows 11 běží dokonce i na nejlevnějším Raspberry Pi 4. A není to žádná katastrofa

** Vyrobil jsem si ISO obraz Windows 11 ARM ** Pomocí projektu WoR jsem ho nainstaloval na SSD ** A to pak připojil k maličkému Raspberry Pi 4 za tisícovku!

Jakub Čížek
Windows 11Raspberry Pi
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Další postrach lidských překladatelů. Český CUBBITT má být přesnější než člověk

Další postrach lidských překladatelů. Český CUBBITT má být přesnější než člověk

** Na MFF UK vyvíjejí překladač postavený na neuronových sítích ** Podle slepého testu je lepší než Google Translator ** Překlad má být dokonce přesnější než od lidí

Lukáš Václavík
Překladače celých větPřekladačStrojové učení

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test soundbarů

Jak surfovat anonymně

Revoluce ve výuce informatiky