» Poradna » Notebooky

Tato kopie windows neni platná ? co s tím ?

Notebook s windows 7 mi začal házet chybu .- Je možné že jste se stali oběti pirátské verze windows .- Tato kopie windows není pravá .Windows byl zaplacený v pc servisu kde jsem si nechal notebook opravovat .už je to ale vice jak dva roky ... a nyni mi to hlásí neplatnost windowsu ... Co s tím ? rád bych si do PC nainstaloval Win10 ... přes instalačni soubor který je běžně ke stažení na Microsoft stránkách . klič ... nebo jak se tomu nadáva k aktuálním windowsum ktére jsou na Pc jsem nedostal ... takže ho nemám . Napadlo mě to že na druhém PC mám normálně windows funkčni ... W10 upgradovaný přes internetovou licenci z win8 .šlo by to nějak přeinstalovat přes pc na kterém windows je stále platný ? předem děkuji za pomoc . S pozdravem X a Y

Odpovědi na otázku

Tak pokud jste platil Windows v servisu .- počítám že to bylo kolem 3 tisíc + instalace tak 500, tak běžte tam.Nicméně se mi to nezdá že by vám po zakoupení licence ten servis nedal do ruky nic - krabici, licenční klíče, fakturu kde bude jasně vyznačené zboží a sériové číslo /ne licenční klíč/ na štítku bude odpovídat číslu na faktuře/dodacím listu.Pokud jste zaplatil jen instalaci a windows jste nikdy neměl koupený, pak nemáte legální licenci a používáte pirátskou verzi. Ovšem pak mě hodně překvapuje že vám je servis nainstaloval a hlavně aktivoval, dost bych o serioznosti takového servisu pochyboval.Pokud máte licenci W8 na jiném počítači a upgradoval jste ji na W10, pořád máte jen jednu licenci windows, buď W8 nebo W10, je jedno kterou použijete ale legálně lze v jednu dobu mít nainstalovanou jen jednu z nich. Můžete je nainstalovat na jiné PC, pokud se nejedná o OEM licenci ale o full product, ale i tak budete muset tu licenci z předchozího počítače odinstalovat.

Servis už je přibližně 10 měsicu zavřený ... pán který ho vlastnil již opravy nedělá .

To se ani nedivím, když lidem instaloval nelegální licence. Takže máš jedinou možnost, koupit si normální legální licenci u autorizovaných prodejců.

"Windows byl zaplacený v pc servisu kde jsem si nechal notebook opravovat"Ten notebook nebyl teda koupený s Windows?

Notebood je muj repas ,takže když jsem ho do servisu dával tak byl čisty .

takže na notebooku nebyl žádný OEM štítek Windows? Dřív byl skoro na všech.

I kdyby byl epomuže mi ... řikam že to byl muj repas.to znamená sestavený PC/notebook z dílu jiných pc/notebooku ... takže i ne nebyl . notebook byl mnou sestavený ,nebyl nikde zakoupený .proto jsem ho nesl do servisu na instalaci ... kterou bych zvládl sám .Ale v servisu to bylo méně peněz než když bych si měl jit někam do obchodu koupit instalační CD .tak proto jsem volil v uvozovkách servis ... pán byl soukromník .

Takže jste celou dobu používal nelegální systém a teď ještě chcete radit?Jedinou radu co jsem ochotný dát, běžte do některého renovovaného obchodu a kupte si tam licenci Windows 10, nejlépe FPP, tedy přenosnou licenci.Problem solved.

Pán mi instaloval legálni windows ze svého CD které si zakoupil .v té době bylo na CD určitý počet instalaci myslím že 4.Pán to tedy dělal tak že koupil CD s Win7 za určitou cenu a nainstaloval to 4 ruzným lidem z jednoho CD ... pro zákaznika to bylo levnějši než jit a koupit Cd které by jste použili stejně jenom jednou ... A pro pana v servisu to bylo výhodné .

A možná proto taky už pán ten servis nemá. Pán totiž nesmí prodávat licence spadající do multilicence, může prodat jen tu multilicenci a to ještě za přísných podmínek.Kdyby bylo vše legální, tak máte v ruce instalační média, licenční štítky, či štítky s licenčním klíčem, sériové číslo a hlavně máte fakturu na které budou všehchny náležitosti. Pokud by pak pán koupil licenci z oficiální distribuce, tak byste měl legální systém a dalo by se to prokázat, takto, zdá se nemáte ani jedno.

i tak je to nesmysl. Pojem multilicence se snad pro Windows objevuje až od desítek kusů.. rohodně se nedá (a nedala) koupit multilicence na 4, 10 nebo jen 15 počítačů.. tam se jede v uplně jinejch řádech.

Nesleduji každou nabídku Windows, navíc "pán" nemusel být koncový zákazník a mohl mít vyjednáno něco s distribucí, co já vím. Vzhledem k vyjadřování autora vlákna bych to viděl jako nějakou multilicenci na kterou aktivoval počítače, ale vesměs je to jedno. Domnívám se že autor vlákna moc dobře ví že si Windows nekoupil ani tady neodpověděl kolik za to zaplatil a že má fakturu. Mám za to že kdyby za ty win platil korektní cenu, tak chtěl i adekvátní plnění

To máš ale smůlu, ta licence nebyla tvoje, ale pánova. Takže ty prostě nemáš jinou možnost, než si pořídit normální vlastní licenci.

"v té době bylo na CD určitý počet instalaci myslím že 4"jó jistě.. a pak si se probudil Tohle je nesmysl. Celej ostavec co píšeš. Nikdy to tak nebylo.Sestavil sis sám notebook z dílů a pak si ho dal do servisu aby ti tam pán odborně nainstaloval Windows které bys už nezvládnul jo ??Nekrmíš nás tady trochu hochu ??

A čo family pack? Síce, logicky, sa predávať zrejme nemala, ale existovala. Myslím, že bola na 3 PC.

jo to existovalo na ty 3 pocitace.. ale on pise na 4.. Ale i tak tohle nekomu prodat jako licenci Windows i s fakturou... To je dost odvazna vec Ten "servis" tam mohl lidem rovnou davat crack, tam by aspon vydrzela aktivace pokud by to udelal poradne. Z hlediska legalnosti je to stejny jako rozprodat family pack.

měl bych alternativní radu zdarma - nevím, co na tom notebooku provozuješ, ale dá se obejít i bez Windows a mít zcela legální systém zdarma. Sám mám takto na několika domácích PC / ntb a i na pár firemních

Kdyby byl, asi by pomohl. Formálně by to sice legální nebylo, ale licenční číslo má MS přiřazen k legální licenci, takže by to s nikým nekolidovalo a pokud by prošla aktivace, asi by nebyl problém. Prý to podobně prochází lidem co kapku víc přestavěli PC a měli OEM licenci... Legál to není, ale etický problém s tím nemám Jinak podle toho co píšeš, si daný chytrák v "servisu" nechal zaplatit za instalaci pirátské verze Windows, takže máš smůlu.

No, holt asi nemáte licenci na Win. Pokud ano, zadejte do aktivačního průvodce klíč z Vašeho COA štítku a bude to OK. Nebo si ho vytáhněte z BIOSu, pokud ho notebook měl nainstalovaný jako řetězec v BIOSu. Pokud legální klíč nemáte, tak si ho kupte, no, co myslíte, že Vám kdo poradí ? P.S. technicky to znamená, že klíč, který jste asi od někoho používal ten někdo znovu použil (např si přeinstaloval své Win a znovu jej zadal) no a MS ho z ostatních instalací máznul, neb byl použit vícekrát a vlastník je ten, kdo ho má..

Občas i u mne po KB4493132 - Oznámení o ukončení podpory W7 v lednu 2020 s výzvou na přechod k W10........smazal jsem KB k oznámení i pro ověřování a je klid (Defender mám zakázaný v konfig. službách aspoň 3 roky). Zadej příkaz k odinstalaci, pokud je máš v aktualizacích:wusa /uninstall /kb:971033 /quiet /norestart (tzn. smazat ověřovač pravosti)wusa /uninstall /kb:4505050 /quiet /norestart (oznam o konci podpory)

do prčic, oprava..., ne KB4505005 pro IE11wusa /uninstall /kb:4493132 /quiet /norestart

Můžeš zkusit ještě jeden postup, pokud ostatní nezabrali. Stáhni si program Win-finty z adresy https://www.dropbox.com/s/5x4rwa7ok6vh51s/Win-fin... a v kapitole 1.1.2. je postup, který ti možná pomůže.