» Poradna » Programy

TapinRadio a chyba databáze? Máte také problém?

Dobrý den, několik let používám spokojeně program TapinRadio pro přehrávání a nahrávání internetových stanic. Bohužel poslední týden program není funkční a při hledání stanice napíše, že je chyba s databází a nabídne její ruční stažení. Pokud to udělám, program skončí s tím, že způsobil chybu. Máte někdo stejný problém ve Windows7 64 bit (poslední aktualizace): Verze programu je 1.60.1. Děkuji za radu.

Odpovědi na otázku

Databáze je stará, a ta co si stáhneš rovněž. Fungovat to bude teprve až ji někdo aktualizuje (pokud vůbec někdy).

Ale mě databáze vůbec nefunguje..právě že jakoby tam žádná nebyla nebo byla poškozená..Zkoušeno na notebooku i stolním PC. Tak jsem musel přejít na RamaRadio, ale to není tak ono. A navíc nenajde tolik stanic. Škoda něco ten program poškodilo. Stanice přes internet poslouchám při práci na PC hodně.

Tak ještě jednou - stanice mění svoje parametry - na to musí reagovat databáze která se musí aktualizovat (autor ji musí aktualizovat), jinak se zastaralou databází program nefunguje=neumí najít stanice.Pokud se autor programu rozhodne databázi dále neaktualizovat (je to náročné - nemá čas nebo zemřel), program nefunguje=skončil!Zkus http://milki.include-once.org/streamtuner2/http://www.radiosure.com/ovšem nejlepší je http://www.raimersoft.com/radiomaximus.aspxA znovu dodávám - k bezchybné funkci je třeba mít vždy aktuální databázi - bez toho je každý takový program mrtvý.

Dobrá díky za informaci. Je to škoda, byl to super program, přes nějž jsem si i nahrával programy ze stanic. Mrknu na odkazy. Tapin vždy spadne a je nepoužitelný. To bych si tam každou stanici musel uložit ručně a to by byla šílená práce. Díky za ochotu.

Tak mne ide TapinRadio Free v1.57.3 stále dobre - vrátane databáze a dokonca mi už nejaký čas ponúka najnovšiu aktualizáciu = v1.60.1, takže si myslím, že problém u Teba je asi niekde inde...

Stanici si můžete aktualizovat přes Úpravu oblíbené stanice. K tomu si potřebujete zjistit adresu stremau, najít v Tapin Radiu i nefunkční stanici a na vyhledané položce dáte Upravit oblíbenou položku - otevře se dialogové okno a do příslušného pole nahradíte nefunkční adresu streamu tou funkční. OK a je to hotový. Vyzkoušeno.