» Poradna » Windows (a jiné OS)

Tapeta Windows 10

ahoj, mám dotaz na pc mám jednu tapetu od Hal3000 MČR pěkná ale chtěl bych si ji zálohovat kdyby se něco stalo s kompem ale nemůžu ji nikde najít není to v obrázcích ani v one drive ani v C:\Windows\Web prostě jako by ta tapeta neexistovala prosím někdo pomožte kde ji mám najit byla tam už od prvního zapnutí pc děkuji

Odpovědi na otázku

Tapeta windows může být umístěna naprosto kdekoliv a odtud jen nalinkovaná. Ale jsem si více než jistý, že existuje milion mnohem lepších tapet

to určitě existuje ale chápejte dotaz že se mi líbí a prostě bych si ji chtěl někde schovat :)

podle názvu hledáš? nebo jsi nepořádník jako já že mam ve v tom bordel

a ještě dodám že už jsem jednou přišel o celí disk bez záchrany dat a po koupení a vložení nového disku se mi tam tapeta opět sama nahrála ale jak když jsem měl komplet nový disk

Tak to je jednoduché, máš ji uloženou ne serveru Microsoftu. Pokud máš windows 10 přihlášené k MS účtu, zálohuje nějaké základní nastavení, včerně tapety a když nový (přeinstalovaný) počítač přihlásíš opět ke stejnému účtu, tyto věci se načtou zpět. V tom případě ale tapeta v počítači bude nejspíš jen v nějaké dočasné složce a buhví pod jakým názvem, takže ji stěží najdeš jen tak. Ale odkaz na ni bude určitě v registrech, jen mám trošku obavu, že to bude trošku vyšší level znalostí

Koukni do %AppData%\Microsoft\Windows\Themes\ měl by tam být soubor TranscodedWallpaper bez přípony. Je to normální soubor obrázku a otevřeš ho v malování, GIMPu a dalších obdobných aplikacích.