Taktovat AMD

Ahoj.Mohl by mi někdo poradit kde bych našel nejpodrobnější návod na přetaktování procesoru AMD Phenom II X4 965 Black Edition. Chladič mám GELID Solutions Tranquillo, desku GIGABYTE 970A-D3, zdroj Corsair RM650x a bednu C-TECH CAVALIER gaming s větrákem vpředu dole a vzadu nahoře Cooler Master R4-BCBR-12FB-R. OS Win 10 PRO .Předem děkuji za každou radu. Původně jsem chtěl malý upgrade ale finance stále tečou někam jinam a tak jsem se musel spokojit jen s několika úpravami.

Odpovědi na otázku

Máš 970A-D3 (r1.0/1.1/1.2), alebo 970A-D3 (r1.3/1.4)? Tá prvá nemá chladenú nap. kaskádu, tak neviem či sa Ti podarí CPU nejako extra pretaktovať. CPU nemá slabý výkon (samoz. nie v porovnaní i7-7700K @ 5 GHz). Máš k nemu GTX 1060, že musíš pretaktovať? Ten CPU by mal mať 125W, tak koľko bude mať po pretaktovaní?

Dobrá. Díky za info. Chápu že taktovat asi nebudu a počkám až budou finance na nějaký ten upgrade nebo na stavbu nového PC. Je pravda že není úplně nutno taktovat, jen jsem to chtě zkusit. Jen nechápu otázku " Máš k nemu GTX 1060, že musíš pretaktovať? " Mám totiž grafiku určitě nižší třídy a to SAPPHIRE HD 7770. PC bylo postaveno někdy před pěti lety a to s omezenými prostředky. tak že bych měl začít výměnou grafiky a potom řešit CPU?

Ahoj jakýkoliv upgrade procesoru do AM3 nemá cenu i ty ''nejlepší'' jsou herně pod nejlevnějším Intelem...Potřebuješ přejít k Intelu a nebo Ryzenu,,,výměna grafiky teď nepomůže a výměna CPU za Intel tě vyjde draho,

1. ak by si mal cca GTX 1060, zrejme CPU stačiť nebude a vtedy by pretaktovanie pomohlo2. ako písal kolega, upgrade CPU sa veľmi neoplatí. Max niečo rozumné asi FX-6300 (ak nemáš SW využívajúci 8 jadier) a pretaktovať (na kaskádu dať ventilátor), ale výkon na jadro by omnoho väčší nebol (aj keď 1186 vs 1407 passmark bodov), a videa asi neprerábaš, kde by si ocenil asi 50% výkonu naviac3. tiež som za koplet výmenu za i5 (7500), alebo skôr počkať na Ryzen 5, ktorý by mal mať výkon ako i7, ale s cenou i5, s SSD a aspoň 8 GB RAM by si mal PC na roky. Avšak lacné by to nebolo4. ak hráš, GK vymeniť môžeš. Ak o tom uvažuješ, wiqix by mal vedieť akú max GK k tomu CPU, ale odhadujem na GTX 1050, min bazarové GTX 750 Ti, príp. GTX 950 (staršie GTX 5xx - 7xx by som osobne kvôli TDP nechcel)