Taktovat a vobec cez Ai Suite?

Zdravim. Mam maly dotaz k pretaktovaniu. Stala sa mi taka vec, vcera som sa pokusal pretaktovat moj CPU I7 7700k s NZXT Kraken x62 na doske Asus Z170-A "BIOS updatnuty" cez Ai Suite. Ultilitku vela ludi doporucuje ako aj vyrobca dosky pricom je mozne lahko a bez problemov takovat CPU. Samozrejme cital som aj rozne clanky kde benchmark test ukaze vysoke hodnoty a narast FPS ale v hre je to nebadatelne. Ide o to ze ci sa oplati vobec taktovat CPU z tohto hladiska a po druhe ci je naozaj Ai suite tak spolahnliva kedze mi testy Prime95 ukazali ERROR. Takt bol slusny na vsetky jadra 51 Ghz a neboli modre obrazovky. Obrazky Prime95 hodnoty bohuzial som zabudol urobit. Dakujem

Odpovědi na otázku

Pokud je ve hře nerozeznatelný rozdíl po nataktování procesoru, tak ta hra evidentně není limitována procesorem, ale grafickou kartou.

Dik za odpoved

Jestli to není tajné, grafiku máš jakou?

MSI Armor 1080 GTX, 8Gb

Mám s tím docela dost zkušeností (mám rád asus desky) a nevidím v tom problém. Specificky u Kingdom Come s 6600K skoro každých Hz šel poznat (stock vs oc bylo aso 30 vs 40 fps ) -> protože to stálo na cpu. Specificky 7700K je na taktování super, tam bych nepřemýšlel o tom ho nechat ve stocku, kor s krakenem.To, že ti test dopadl errorem znamená, že neumíš popsat co to bylo za chybu.. Buď to zamrzne, padne do modré smrti, resetne, stopne se teplotama a pod. ale "ukazali" error je nulová informace. btw: dát na 7700K neuvěřitelných 51 GHz, se ani nedivím, že to padlo :D

Jj aj to sa nedivim ani ja bol to rekord. Hned som to dal do defaultu a pretaktoval znova kde mi dve jadra dal na 48 a dve na 49. Prebehol som to este Prime95 asi na pol hodku a ukazalo sa to byt stabilne bez chyb od 53 az na 75 stupnov.

btw: to byl vtip, protože ti vypadla desetinná čárka a těch 51 by byl maximálně násobek, ale ne takt cpu (51x100?)

Myslel som ze ten detail sa az tak vazne nebude brat. Tak 5,1 Ghz, 5100Mhz kedze Ai suite udava bez desatinej ciarky a nerobi z toho nikto vedu.