Taktování

Ahoj, mám dotaz, mám 2gb ddr2 533 MHz a chtěl bych se zeptat jak se dají přetaktovat na vyšší hodnotu, nejsem zrovna znalec, tak se v tom nevyznám a každá jednoduchá rada mi bude dobrá, zároveň bych se chtěl zeptat jak se dá přetaktovat procesor E6400 dual core, díky moc za odpověď.

Odpovědi na otázku

Já mám v Linuxu akcelerovanej desktop a vy ve Windowsech ne. Já v linuxu nemám viry, rootkity a ostatní bordel, kdežto vy ve Windowsech furt. Mě nehrozí, že mi spadne počítač, kdežto vám vjednomkuse. Já si můžu nastavit všechny barvičky v KDE, protože KDE rulezzz a ve windowsech je to natvrdo šedé. Já mám zadarmo v Linuxu defaultně předinstalované už i aplikace iptables, xmms a mozilla. Linux má OBROVSKY VELKÝ UPTIME, daleko větší než ty vaše posraný náhražky operačního systému. Vy musíte složitě klikat, jenže já, fiškus, si napíšu do commandlajny jen if [ -f ~/.bashrc ]; then . ~/.bashrc; fi. Kdybyste nebyli vymaštění imbecilové tak byste už dávno nádherný kvalitní operační systém Linux používali jako každý normální člověk !!! Jste jen tupci a hovada jdoucí s davem. LINUX RULEZZZZZZ!!!!!!! Beztak je máte ukradený vy socky s nagelovanejma vlasama. Je mi z vás na blití.

Samozřejmě, ale záleží na tom, jaké časování jim nastavíš a jaké použiješ napětí.To pochopitelně nejvíc závisí na možnostech desky - jakou máš?Totéž platí pro procesor.Na P5B Deluxe jsem E6400 přetaktoval na 3,58 GHz, ale na desce Intel nemusíš přetaktovat vůbec.

Moje základní deska je asus P5LD2, čipset 945p, socket 775, na té to jde, jestli ano, tak prosím stručně a pochopitelně jak?

Z BIOSu desky - lepší soft na taktování nenajdeš.AI Overclocking nastavíš na Manual.Nastavíš si frekvenci PCI-E na 100 MHz, ale frekvenci PCI necháš na Auto.DRAM Frequency si nastavíš na jmenovitou frekvenci svých pamětí, abys mohl kontrolovat, jak se ti bude zvyšovat a ev. ji upravit.No a pak budeš zvyšovat CPU Frequency a tím přetaktovávat procesor.

Super, dík, určitě zkusím, jen takový malý dotaz ještě, můžou být nějaké problémy? Asi jo co? Myslím aby se to pak nějak nepokazilo, nepřehřívalo nebo tak.

Pokud nebudeš procesoru zvyšovat napětí, nemůžeš ho pokazit.Pochopitelně je dobře si teploty sledovat. Probe II jsi dostal s deskou. Tak ho nainstaluj, nebo si z webu ASUSu stáhni novou verzi.Problémy? To slovo neznám a tak ani nevím, jaký má význam.

To je takové těžké si něco o taktování najít??? třeba na pctuningu