Taktování procesoru

Dobrý den chci se zeptat jak nataktovat procesor Intel Core Quad Q8400 až na 3.46HhzPC SestavaCPU- Intel Core Quad Q8400 2.66GhzGPU- NVIDIA GeForce GTX 465Základní deska- EP35-DS3RKdyž by něco důležitého chybělo tak stačí napsat hned přidám

Odpovědi na otázku

A co ten elektrický stroj?

Teď se nedostanu dovnitř ale má okolo 600v. Chceš to přesně?

Fotografie štítku.

Znovu, fotografie štítku zdroje!

Fuuu nevím jak jinak to poslat https://uloz.to/!SJDZuzJpE/20160821-163403-jpg

Ta prastará pažravá GK má TDP 200W - nad hranici měřené větve, CPU pochopitelně také bude něco žrát, obzvláště při přetaktování.Jaký to má smysl?

Nevím nevyznám se v tom tak se ptám tady jestli by bylo možno to dát na 3.46 jestli by to zvýšilo výhon nebo naopak

Tvůj výhon to neovlivní.

dlouho me tak nikdo nepobavil

"Výhon" by mimo jiných pomůcek vylepšila spíše nová grafika. Už prastará GTX 750Ti bude výkonnější, případně https://www.czc.cz/sapphire-nitro-r7-370-2gb... ; lépe, kdyby byla: https://www.czc.cz/sapphire-radeon-rx-460-2g...

Že vôbec mu to ide.... Šikovný, keď si si to všimol. K takému zdroju max niečo s TDP 150W - GTX 560/660/970/1070, alebo HD 7850/R7 270/RX 470

Obrázok na uloz.to? Šmarja! Na budpce: https://postimg.org/image/9e6od4w6n/ Číftek Ale má 3x 16A. Ak berieme rezervu, berme, že by to mohlo zvládnuť 3x asi 150W, takže pretaktovanie C2Q hádam by to unieslo. Ale nemal by si na normálnejší zdroj?

Boužel ne :/

https://www.czc.cz/seasonic-s12ii-520-520w/7... 1600 Kč by nebolo? Mal by si istotu. Ale ešte lepšie by bolo vymeniť aj GK.

Stačila by i tisícovka na základní Sea.....

GTX 465 vyžaduje 2x 6PIN, to 350 ani 400W Seasonic nemá

EVGA 500B má 2x 6+2piny

SS-400ET ve verzi F3 (tedy ne Energy Knight, ten je T3) má 2x 6pin. Jen na jednom kabelu hned za sebou.

Ale jinak nevidím důvod ten Chieftec měnit. Sice to žádný zázrak není, ale pokud s ním nemá problémy, proč ho měnit? Jen proto, že na něm není napsáno Seasonic? Směšné.

Ty Chiefteky jsou v pohodě, kdysi jsem na nich dělal sestavy, protože byly součástí skříní. V pohodě běhaly se žravýma 8800 GT a HD 2600. Jedinej problém, co vím je ten, že byly postavené na nějaké vyšší platformě CWT, která se měla tendence při přetížení (nad 500 W) rozkmitávat a nefungovaly jí proudové pojistky.

Doska umožňuje taktovanie? Teda zmenu Vcore a udržanie/zmenu frekv. PCIe. Bez toho sa dá len cez setFSB o pár MHz

Jo umožnuje je stavěná na OC

Zapomeň. To 1600 MT/s je podporované OC, ale není garantované a málokterá deska to zvládla bez detailnějšího ladění stabilně.http://pctuning.tyden.cz/navody/upravy-pretaktovan...

775 desky od Gigabyte stavěné na OC nevypadaly takto:http://www.gigabyte.com/fileupload/product/2/2743... Ale spíš takto:http://www.gigabyte.com/fileupload/product/2/2861... Myslím, že rozdíl je více něž viditelný.

Můžu potvrdit, nedávno jsem dával dokupy podobnou sračku s Xeonem okolo 2 GHz (že by E5410/E5420?) a při změně FSB na 1600 MT/s to nepostlo, tak jsem to nechal na defaultu. Trojková řada čipsetů to prostě stabilně nedávala a i u desek bývala u nápisu 1600 O. C. hvězička s vysvětlením, že to není garantované.

Jaky máš chladič procesoru a jaké jsou aktualni teploty ?

Základní od Intelu a teploty jsou cca 70°

Teploty s taktováním na 3.20

Už to mám přetaktované ale potřebuji to dát na 3.46

Máš to na 3,2 a chceš 3,46 GHz? A co pak od toho čekáš, raketu? I5 se z něj nestane.

Nic jen jsem chtěl experimentovat a zjistit jestli to poběží o trochalépe

Čo sa stane pri 3,46 GHz?

Že by....se CPU dostalo do počítačového nebe? Nebo se PC přetransformuje na kvantový super počítač? AI dosáhne metamorfózy...wow nikdo neví...

Uživatel zažije nirvánu...

Fůů takéto kecy zbožnuji... Nečekám od toho nic extra jen jsem chtěl zjistit jak se to hne. Nejsem tak zazobanej jak někteří z vás! Nemám takové možnosti jak vy...

Zkusit to můžeš, klidně si hrej, ale nemá to žádný reálný smysl. Nijak moc se to nepohne.

Chápu, že tě to moc nepobavilo... Tak bez srandy...taktnul si to na 3,2 z 2,66 tak jaký byl nárůst fps? Chápu dobře, že taktuješ kvůli hraní?

Jo kvůli hraní a boost byl cca 10 až 30FPS Podle toho jaká hra (10 GTA V) (30 Men of war)

Tak to je pěkné...v GTA V 10fps? Já bych teda hádal, že tě limituje GK. Kolik máš průměrný fps...respektive mi jde o to...o kolik % se ti zvýšilo. A měřil si to ve vestavěném banchmarku, nebo jen odhadem?

Tak cca jsem měl bez taktu 40fps a teď 50-55fps ale na Direct x10 takže jo i grafika mě trochu omezuje ale při hraní mám Na grafice zátěž na 60% a procesor 95% tak si myslím že procesor

A grafiku jsem taktoval přes MSI Afterburner a žádný nárust FPS

2,66>3,2 chápu, prostě jsi přenastavil FSB z 333 na 400 a nejspíš srazil děličku RAM. Ale proč zrovna 3,46GHz? Kde jsi toto konkrétní číslo vzal? Pokud chceš 3,46, musíš FSB dostat na 433 (433*8=3464). Ale proč se zastavovat zrovna na 3,46? Proč nezkusit více? Jde jen o to, zda to CPU zvládne, zda ho chladič zvládne uchladit (základní box tě dost limituje), zda to zvládne deska stabilně napájet (ta tvoje tě bude také dost limitovat) a zda to zvládne RAM. Protože pokud už nejde děličkou dostat RAM na frekvence, které určitě umí, taktuješ i RAM a ta to také nemusí zvládat. Celé je to jen o tom, co ti umožní tvůj HW. Ale pokud ti jde jen o 3,2>3,46, tak na to se klidně vykašli. To reálně ani nepoznáš.

Zkoušel sjem to dá i více ale píše mi to v systému že mám 3.20 když jsem to dal na 3.30 musí se tam nastavit i voltáž?A pokud jo tak na kolik při 3.50Ghz

To je zcela individuální. To ti nikdo neřekne. Zkus a uvidíš.

Hodil jsem to až na 3.55 1,3625 V a mám max 80°

Pokud je to stabilní, ok. Teplotu můžeš srazit výměnou chladiče za něco použitelnějšího. Alespoň HE1024, který má stejnou montáž jako BOX (nemusíš vyndavat desku), lépe ale HE1224 a lepší, ale tam už se nevyhneš vyndání desky z PC (tedy pokud nemáš pod CPU díru zezadu, což starší bedny neměly).

Keď som odpojenie dosky a montáž HE 1224 zvládol ja, zvládne ho aj cvičená opica

Spadlo to i na 3,55 tak jsem to dal na 3.50ghz a už to nechám díky za radu a doporučení

A teploty?

Vieš aké TDP bude mať ak zvýšiš na 3,46 GHz? Uchladíš to? C2Q sa taktuje ťažšie. A detail: ani ja nemám na i7-6820K (pri prerábaní videa by mi riadne pomohol), ale neexperimentujem. Q6700 ide max na 3,05 GHz, pri 3,1 GHz padá, tak videa prerábam 24h. Nie je odveci byť spokojný s tým, čo človek má ak nemá na niečo lepšie.

Na OC u 84+W CPU by som pod FERA 3 1224 nešiel. U 95W CPU mám pri 900+900+600 RPM (zadný) 50°C podľa speedfanu, u coretemp o 10°C viac, podľa Intel Desktop Utilities mám rezervu 36°C, ale reálne 26°C. Pri 70°C by som nešiel vyššie. Alebo vymeň chladič

Sam mam c2q, jdou obecne o neco hur taktovat a i vice topi. Precti si tohle http://pctuning.tyden.cz/navody/upravy-pretaktovan... a podivej se po fsb, frekvenci ram. Pocite s tim ze chipset na tom kapku topi a ze pretaktovana fsb ma vliv na teplotu.Deska by mnela bit ok. Ram tezko rict, lepsi jsou oc ram, protoze mas jistotu ze ti daj vetsi takty, kdyz jdes nad fsb 400MHz (800 MHz na DDR2), obic vetsinou neco snesou, ale proste netusis jake max takt da a potrebne napeti. Pokud mas watmetr, tak ho ze srandy prubni. Ja na sve sestave nameril pres 500w v plne zatezi (3,6ghz q9550, 3-4hdd, grafika 8800gt, netusim zda tam byl monitor co zere do 80w, i tak je to haluz.