Taktovani notebooku

Dobry den chtel bych poradit s taktovanim notebooku acer aspire5749 zkousel jsem to pres program Setfsb ale tam jsem nemohl najit ppl zakladni desky ... mozna jsem ho nekde prehlidnul ale spis asi ne. tak se chci zeptat jestli neznate naky dobry program na taktovani notebooku acer dekuju !

Odpovědi na otázku

Přetaktování NB není dobrý nápad, protože bude problém s chlazením CPU. To totiž u NB nejde nijak zásadně vylepšit a to je jedna ze zásadních podmínek při přetaktování. A při nárůstu teploty dosáhnete většinou přesně opačného účinku, prakticky každý současný CPU se bude bránit přehřátí a možnému poškození snižováním pracovního kmitočtu. A těch pár procent navíc za to vůbec nestojí.

Sem si toho vedom a me to za to stoji dekuju za odpoved :P

je to tak. Proto je vhodnější výměna CPU. I ty lepší modely mají stejné TDP, na které je daný notebook navržen. Takže pokud tam má třeba Pentium B970 s TDP 35W, nebál bych se tam nacpat nějakou tu i5, možná ani 2c i7

chybí-li výkon, tak je vhodnější vyměnit procesor než taktovat stávající. V tomto notebooku by měl být v patici, takže výměna by mohla být realizovatelná. Případně vyměnit celý notebook.

Ano me chybi vykon a chci ho kvuli hram ale to bych musel kupovat grafickou kartu ne ? a do notebooku asi tezko tak se snazim aspon stim cpu neco udelat ....

grafickou kartu nevyměníš, ta bude napevno na desce. Ale CPU by mohlo jít. Co tam máš teď?

vsak sem rikal ze do notebooku nova graficka karta asi tezko ... ted mam v notasu core i3 2330M

teoreticky by v tom mohla jít i5-2540M (v této konfiguraci se to i dělalo). Na ebay se dá sehnat kolem 1300Kč. V podstatě bys získal o 1GHz rychlejší CPU.

1ghz rychlejsi ? ten i5-2540M ma 2.6 ja mam 2.2 ...

http://www.ebay.com/itm/Intel-Core-i5-2540M-L... je to on nechci koupit nic co by mi bylo k nicemu

ale doporučuji si takový upgrade pro jistotu progooglit. Běžně upgraduji CPU v ntb Lenovo, Acery jdou mimo mě.

koľko % NB má socket?

Většina těch, co nejsou ultrabooky, nebo se na nich nešetří každý dolar

Na tomto ntb hry nikdy nepôjdu, je to lacný kancelársky ntb. Treba ho predať a kúpiť nový s grafickou kartou aspoň GTX 860.

Spratek se nudí - prázdniny...

Takove komentare si muzete strcit vite kam :)

Takové dotazy si můžeš strčit víš kam :( (Ani psát neumíš - ty bys tak mohl maximálně taktovat na písečku s kyblíčkem...

Vite ja vam urcite nebudu tykat tak si to preberte Takové dotazy si můžeš strčit víš kam :( kdyz vas neznam ano a neurazejte me taky vas neurazim jestli mate naky problem tak si ho vyreste ale neotravujte tady s takovyma prihlouplima komentarema dekuju a uz jsem prosim nepiste nikdo na vas neni zvedavy s takovyma komentama

Zapomeň na to. Taktovat notebook je hovadina. Jediným výsledkem bude to, že se mnohem rychleji zahřeje a teplotní ochrana začne naopak výkon omezovat, aby zabránila poškození. Takže ne, notebook se taktovat reálně nedá. Tečka.

Píčovina dáááá a uplne hravě.Misto aby jste mu poradily tak ze sebe delate hytroliny.