Taktování GPU

Zdravím,mám jeden takový dotaz k taktování GPU. Zkoušel jsem jí přetaktovat v MSI Afterburner, při měření stability jsem viděl zvýšení výkonu o 5 FPS (z 37 na 42-43). Když jsem pak spustil hru, tak mi některé hry jely stejně nebo dokonce hůře než před přetaktováním. Přitom jsem měl zapnuté monitorování a viděl jsem že GPU jede na ty zvýšené takty. Nevíte co může být špatně - neměl by výkone ve hrách být vyšší alespoň trochu?Můj PC:GPU: MSI GTX 1050 ti 4 GB GAMING XCPU: i5 6500Zdroj: 500 W

Odpovědi na otázku

Kup si pořádnou kartu a nevymýšlej jak z Fabie udělat Ferrari, protože to stejně nejde

To je na delsi laborovani..Ktere hry a jak hur? Pri jakych teplotach karty? S jakym monitorem / nastavenim detailu ve hre (bacha na V-Sync a vliv refresh rate monitoru..)?Obecne by to melo ale jit sestelovat tak, ze horsi vysledek nebude.(Jinak koupit minimalni herne schopnou kartu a zdimat z toho +5FPS pres OC je sice mozne, ale je to zoufalstvi.)

Teploty nepřesáhnou 64 stupňů. Nejde mi o to udělat z ní supergrafiku, ale občas pár FPS pomůže k tomu, aby hra jela plynuleji. Které hry? GTA 5, Attila Total War, Ryse Son of Rome, Metro Last Light, Metro 2033, Assassins Creed Black Flag, AC Unity.....Tuhle grafiku jsem byl nucen koupit v době, kdy nic nebylo skladem. Předchozí grafika se pokazila a místo opravy mi vrátili peníze. Čekal jsem dlouho na nějakou lepší, ale situace se zhoršovala a grafiku jsem potřeboval, tak jsem koupil tohoto šunta no.Spíš nechápu proč mi benchmarky ukazujou po přetaktování vyšší FPS, ale ve hrách to je mizerné.

A co jsi čekal? Taktování ti z GTX 1050 Ti nikdy GTX 1060 neudělá. Jen ti přidá pár sotva zaregistrovatelných procent a pokud to nastavíš blbě, stejně ti to zařízne TDP management.

sniž si v GTAV a ostatních hrách radši detaily, blur, vzdálenost, rizlišení... i na GTX1050 ti to pojede slušně a zahraješ si to plynule. Taktováním grafiky získáš sotva měřitelnej výsledek.

otázka je zda to se sníženými detaily jde označit za "pojede slušně", detaily jsou to poslední na co bych chtěl šahat :)

1050ti je nemožné taktovat. Nemá externí napájení a z 75w slotu si sám o sobě bere 75w. Menší fps máš pravděpodobně kvůli nedostatečnému napájení té karty

Myslím že z doby uvedení Radeonu RX480 všichni víme že 75W ze slotu jako maximum není betonová zeď přes kterou neprojdete.Záleží jaké provedení karta má a jak výrobce nastavil power limit - či kam ho nechá zajít, stejně tak pokud se nepletu existují 1050ti které mají i externí napájení právě pro možnost lepšího napájení

Mám verzi s přídavným napájením.

tak jen tak pro tvou inspiraci ... mám několik různých OC profilů, které používám u různých her, protože ne vždy ten max oc bude stabilní všude ... třeba BF1 mi nedovolí tak vysoké takty jako PUBG ... je to safe? není.... žere to? jak sviňa ... topí to? hodně .... má to nějaký výsledek? typicky kolem 10-15-20% fps navíc ... podmínka je, že ti to utáhne i procesor samozřejmě