Taktování FX-8350

Dobrý den,moje GTX 760 odcházela do křemíkovýho nebe, tak jsem si koupil GTX 1070ti s tím, že si v průběhu roku 2018 dokoupím nový procesor coffee lake/ryzen, RAMky DDR4 a základní desku. Nyní mám ve svém počítači:CPU: FX-8350GPU: Strix 1070tiPSU: Corsair CX750MB: M5A99FX PRO R2.0Chlazení pro CPU: gelid tranquillo rev.2 s jinným ventilátorem NOCTUA NF-F12 PWM Chtěl bych procesoru přidat trošku výkonu. Bylo by to možné na téhle desce? A jak toho docílit?Nikdy jsem nic netaktoval. Stačilo by trošku ho nataktovat nic velkého.Děkuji za odpovědi.

Odpovědi na otázku

trošku ho nataktovat... ....dokáže samotná deska viz manuál. Ale pokud je teď neco nehratelné tedy pod 30FPS . Přetaktováním tohodle CPu to nepřekonáte.

To né. Po výmněne GPU mi hry jedou na 60FPS, ale dejí se chvilky kdy mi na 2-3s jede hra na 30FPS a to vidím na druhém monitoru, kde mám Správce úloh a vidím, že v té chvilce jede procesor na 100%. Jinak jede průměrně na 85%

To CPU to GPU zkrátka nezvládne a žádným přetaktováním se to nezlepší. Jen teda nechápu koupi nesmyslné 1070Ti, když je v podstatě za stejnou cenu (někdy i levněji) 1080 s vyšším výkonem...

Navíc je na hlavu kupovat grafiku GTX 1070Ti teď, když budeš ještě nějakou dobu na starým procesoru, a než koupíš nový procesor i zbytek PC tak už tady bude řada 2000 a za stejnou cenu co si vyhodil za 1070 budou mnohém lepší karty,,btw k otázce, FPS ti ve hrách přetaktování nezvedne, problém není ve frekvenci ale u single thread, a ten má FX řada žalostný, a to nijak zvednou nejde,,,

Já jsem to vzal tak, že stará 760 odcházela. Grafika se neustále přehřívala, občas mi jentak z ničeho nic začaly blikat monitory a její výkon už byl prostě hrozný. Beru to tak, že si v brzké době dokoupím nový procesor, ram a zákl. desku a pak na to zase pár let nešáhnu. Otázka byla zda by to vůbec šlo zvýšit výkon toho procesoru na nějakou dobu.

Pořád nechápu, proč 1070Ti??? Stejně ti přetaktování nepomůže...

Tak sis měl koupit třeba bazar GTX 960 atp,Prostě příští rok koupíš nový PC, a budeš akorát rozčilení že za 14 tisíc si mohl koupit třeba GTX 2070 která bude prakticky stejná nebo lepší než GTX 1080 ti

Slušná sestava, profi MB, kvalitní zdroj, výkonný herní VGA. Jako každý MB je i tenhle vybaven spolehlivým kur-vítkem:mizerně chlazeným chipsetem.CPU AMD FX-8350 je přímo určený k trhání světových rekordů v OC, ovšem s výkonnějším chladičem.Nesdělil jsi zásadní info:typ skříně a osazení/orientace ventilátorů.Co s tím?1) Vyřeš efektivní chlazení skříně.2) Instaluj kvalitní chladič CPU s přesahem nad kaskádu a severní můstek.3) Prostuduj si:https://pctuning.tyden.cz/hardware/26-procesory-pam... Všimni si použitého chladiče.Btw:Už jsi někdy zaregistroval, že by nějaká grafická hra vytížila tenhle nadupaný CPU > 50 %?Vsadím se s Tebou, že ne. Většina her se nedostane nad 25 %.Tenhle CPU vytíží na 100 % jen logické hry, ale o těch ses nezmiňoval.A k těm bys nepotřeboval herní VGA.

Moje skřín je ZalmanZ11 ale nemám již na ní ty plasty a je to samotná holá konstrukce. Ventilátory mám dva (Zalman) a mají výdech oba nahoru. Chci dokoupit stejné jako mám na procesoru a osadit dva do přední části s nádechem, jeden ze spoda s nádechem, dva nahoru s výdechem a jeden dozádu s výdechem.Ano hry ho vytíží na 85% průměrně např AC:origins ultra nastavení jede v klidu 60fps, ale občas má zásek tak 2-3s a fps spadnou na 30 a procesor v té době jede na 100%. Včera když jsem hrál, tak mě zajímalo, jak je procesor na tom s teplotou zkoušel jsem to amatérsky, že jsem dal ruku na žebra chladiče a byl teplý nic strašného to i ta grafická karta měla větší teplotu, když jsem k ní dal ruku.

Opravdu vytíží hra všech 8 jader CPU? Nedíval ses jen na vytížení jednoho jádra? Výkonnější chladič CPU je důležitý především kvůli efektivnímu chlazení kaskády a severního můstku chipsetu.Alternativně můžeš použít samostatné chladiče chipsetu a kaskády, ale to není řešení pro začátečníky.