Taktování CPU a help se změnou RAM

Zdravím vás lidi.před 2 dny jsem se rozhodl, že zkusím trošku zvýšit výkon cpu. Doted jsem celkem úspěšný a chtěl bych se zeptat zda bych mohl pokračovat.můj procesor je Intel pentium E5300 dual core 2.6GHzzákladní deska EP41-UD3LRAM 3GB DDR2mám přetaktováno na 3GHz, ale ještě bych chtěl dosáhnout na 3.2GHz nebo 3.4GHz a byl bych spokojen víc není třeba. Stejně nemám nějak zvlášt super stroj. Tenhle procesor lez prej až 3.85GHz ale to nebudu pokoušet už tak mám nahnáno.Zvýšil jsem si cpu voltage na 1.232V z původních 1.1xxV Bus speed - mám z původních 200MHz na 231MHzRamky mám na 920MHz z původních 800MHz ....DRAM frekvence 460.5MHz ... FSB DRAM 1:2Myslíte že bych ještě mohl přidávat bus speed?Trošku se bojím aj o Ramky jestli to není moc.Při zátěži PC drží celkem s přehledem při zátěži má cpu kolem 50-55 stupnů. Stabilita byla okPC sice drží ale ty netroufnu si zvyšovat Bus Speed...hlavně kvůli RAM...tak jsem zašel do biosu a v tom SYSTEM Memory Multiplier kde bylo AUTO jsem nastavil 3.00A? Ježiš já ted nvm z těch DRAM frekvence kde bylo 460,5 MHz mám ted 346.5MHz ... Default je 400MHz jen pro info. FSBRAM mám 2:3 tak nvm, když juknu do CPU-Z na rated FSB, tak mám stále těch 924MHz. Takže k čemu vlastně došlo?

Odpovědi na otázku

Jestli chceš vyzkoušet paměti tak určitě použij Memtest86 a otestuj paměť. Ani v nataktovaném stavu tam nesmí být žádná chyba. Jinak to povede do stavu, že jednou za čas prostě něco spadne apod a to rozhodně není správné chování. Ikdyž se systém spustí tak tam nějaký problém může vznikat už teď, jen o něm nevíš.

Ano zkoušel jsem. Žádné chyby nenaskočily překvapivě. Ale než jsem začínal s taktováním, tak se mi občas stávalo, že mi při brázdění na netu nebo něco naskočila modrá smrt a restart. Ted už nic...Takže když nemám žádnou chyb podle testů mohl bych nechat ty hodnoty v tom násobičy. Tam mám těch 3.00A nastavené myslím že. A tím pádem si ještě zvednout BUS speed procesoru? Default 200MHz a ted tam mám 231MHz...že bych to nastavil asi na 247MHz x 13 tedy nějakých 3.2GHz. Já jenom vím, že když jsem tam na férovku na začátcích nastavil hned 250MHz tam PC restartoval 2 a pak jsem měl default v systému. Ale mohlo to být aj možná tím, že jsem si nepohrál s násobičem RAMek. A nebo Víc než 250MHz respektive 249MHz nezvládne deska. To jsem nenašel kolik snese.Já bych právě potřeboval nějaký help ohledně nastavování RAMEK při taktu. V každých článcích píšou něco jiného.

Nejlepší je, když OS takovou část paměti použije jako disk cache. To pak může kompletně rozbít OS jedním updatem.

Reálně se ti výkon PC (např. v podobě fps ve hrách) zvedne tak o 7-8% plus.To je skutečně VÝHRA.Jen pro tvé ctěné info. Ty 3GHz dá E5xxx obvykle i beze změny napětí.Na těch 2,6GHz to lze dokonce o 100-150 mV podvoltovat, což mi připadá smysluplnější.

Došlo k tomu, že jsi tu změnu násobiče frekvence pamětí neuložil. Takže bych to viděla na následující nastavení v kapitole MIT: CPU Host Clock Control Enabled CPU Host Frequency 266 MHz PCI Expres Frequency 100 MHz Performance Enhance StandardSystem Memory Multiplier 1,50 CPU Voltage Control 1,3625V pak F10 - Yes - Enter a měl bys být na 3,46 GHz procesoru s pamětmi na 800 MHz

Dobrá ;-DMoc děkuji vyzkouším a ozvu se.

Výrobce tvého procesoru doporučuje nepřekračovat napětí 1,3625V. Doporučuji se jeho radou řídit.

Poslechl jsem toto doporučení. A Vyzkoušel jsem váš návod a funguje moc děkuji :) ... Vážím si toho.

Tak si ještě otestuj stabilitu a teploty a budeš mít hotovo.

Vyzkoušel ... vypadá to že je vše ok na nějakou dobu. Teplota CPU vylítne max na 55 stupnů, deska aj grafika taky ok ... ramky podle memtestu taky OK. Takže opět moc děkuji když to vydrží chvíli tak to bude paráda

http://pctuning.tyden.cz/navody/upravy-pretaktovan... Koupí čtyřjádrového Xeonu za 500 Kč získáš daleko více výkonu než zoufalými pokusy o přetaktování procesoru, který nemá výkon. Ohlídej si FSB strap a napětí čipsetu, jiný problém by tam být neměl. Tedy pokud nemáš sračkoidní zdroj těsně před smrtí.

O tom 4jádrovém Xeonu jsem uvažoval...je výkonnější než nejvýkonnější cpu Core™ 2 Extreme QX9770 co se týče socketu LGA775Procesor Intel Xeon E5450 3 00 GHz je teda na socket 771, ale dá se prý přemodovat na 775 a hlavně je mnohem levnější něž ty předražený dual core atd...uvažuji o tom...i když jsem spokojen s těmi 3.47GHz co mám ted. Nějaký to FPS na víc to přidalo :)