» Poradna » Programy

Taktovani & directx

mam celeron266 (4*66), desku msi6361 a aopen TNT2\kdyz zvednu fsb z 66 na 100, system (win98) normalne najede, i testy procesoru jsem uspesne zkousel, ale kdyz spustim cokoliv co pouziva directx pocinaje dxdiagem a hrami konce, system zatuhne a konec...u dxdiagu se mi povedlo pres ctrl+alt+del ho ukoncit a pri opakovanem spusteni jsem dostal hlasku, ze byl problem s inicializaci directdraw...nevite cim by to mohlo byt?

Odpovědi na otázku

Pravdepodobne je problem s incicializeci graficke karty, bud ovladace vymenit za treba i starsi ale stabilni, nebo se podivat jestli se graficka kara neprehriva. Obecne vzato garantovani jakehokoliv cipu je do 50 az 60 stupnu celsia. Nebo to nejhorsi karta proste nezvladne tak vysoky takt zbernice. Nepisete kde se graficka karta nachazi. Pokud je na AGP, muzete skusit nastavit v BIOSu AGP pouze 1, misto 2. Sice AGP pojede pomaleji ale diky vysokemu taktu PCI zbernice prakticky pojede o neco pomaleci ci rychleji nez AGP 2.