» Poradna » Notebooky

Taktování - Intel Pentium 2117U

Zdravim, potreboval bych vedet jak to je s taktovanim procesoru v notebooku, je to Pentium 2117u (1.8ghz), chtel bych ho pretaktovat na aspon 2.0 nebo 2.2, zkratka na tolik aby to utahl, pres bios to nepujde, jaky na to zvolit program, pripadne jeste nejake info k tomu?Diky moc.

Odpovědi na otázku

taktovať cpu v notebooku sa dá tak, že si kúpiš notebook spolu s procesorom na to stavaným. a keďže taký v podstate, okrem marketingu, nie je, začni šetriť na desktop..s tým úsporným pentiom si môžeš čítať akurát tak návody ako sa taktuje s odomknutými procesormi. bližšie k taktovaniu sa s ním nedostaneš

NAPROSTY nesmysl. Procesory v laptopech se netaktuji a pokud uz vyjimecne ano, tak se nastavuje nizsi frekvence, nikoli vyssi, protoze cilem neni vyssi vykon, ale delsi vydrz, tichy chod apod.Koupit liny levny laptop s minimalnim chlazenim a pokouset se ho taktovanim podpalit, to neni uplne dobry napad! Obvzlast kdyz pripadny narust vykonu by byl naprosto zanedbatelny (jako v tomto pripade).

chápu že taktovovatt lní chceš protože takhle pomalý bazmek se jen tak nevidí. ale tenhle šnejd mejde nemá snad ani turbo, takže tam ani těch 400MHz nepřidáš

No bohuzel, notas byl kupovan pred pul rokem, je to asus x552, krome toho pentia 4gb ram, intel hd 5000, hdd 500gb, dost nevyhovujici, ale krome rozsireni ramky s tim asi hold nic neudelam

Preto NB nekupujem

stačí si vybrat konfiguraci podle potřeb a nechtít zázraky za 8000. Za takovou cenu se všestranně použitelnej notebook opravdu koupit nedá.