Takt P166MMX

Lidicky doufam ze me nebudete mit za vola, ale na celem PCTuningu jsem nenasel odkaz na software pro pretaktovani FSB. Sam mam Siemens Nixdorf Scenic ProC5 {jestli to nekomu neco rekne} s Intel 166MMX a byl bych velmi vdecen komukoli kdo by mi poradil programek pac Bios ani deska potrebne vimconevimjaktohonemrict nemaji. Jeste budu fleshovat Bios tak mozna bude po problemu ale i tak - najde se nekdo kdo si hned nerekne to je vul co tu chce? Zachranci dik

Pepino

Odpovědi na otázku

Tak to it asi nepujde pomoci biosu, musis to nastavit jumperama na desce. V manualu najdes popis.

kde viem zohnat drivery na tento Siemens?martin.opaleny@a rc-slovakia.skdiky.

Biosem to opravdu nejde ani po fleshnuti nejnovejsi verze, ale bohuzel na desce je jen osm prepinacu z nichz prvnimi ctyrmi se podle manualu nastavuje typ procesoru 166/200/233 ale po ozkouseni vsech kombinaci i nepsanych jsem dosahl frekvenci od 100 pres 120,125,133,150 po 166 ale vys ne. Manual od vyrobce nesedi!!! A pritom podle Sandry deska podporuje 233Mhz a 3.3V - momentalne mam 2.9V. Jak poznam jumpery na frekvenci FSB? dik

Pepino

Těma jumperama se nastavuje jenom násobič(Ty máš 2.5x66), problém je ale v tom že pentium 166 podporuje násobič jenom do 2.5 takže když nastavíš 3 tak je to 1.5(asi). Musíš přijít jak se na té desce nastavuje FSB, přecejenom 2.5x75 nebo 2.5x83 je lepší(Znám i jednoho kámoše, kterej má 2.5x100 a to je nářez).

No supr pokrok. Dekuji. A jeste nevis nahodou jakej jinej Bios by se dal este fleshnout misto meho Phoenixu? Jeho Upgrade je hrozne hrozne stary. Je totiz mozne ze tu frekvenci nemuzu zvednout jen diky softvaru Biosu.

Pepino

To nevim, zkus to najit na altavistě nebo na domovské stránce phoenixu(Já se taky mrknu) nebo si kup lepší desku. Vřele doporučuji FIC VA-503+, která umožňuje nastavení FSB od 66Mhz do 124Mhz!!!, no uznej 2x112Mhz je pěkný ne? Uvažuj o tom je to AT-čko. Takže nemusíš kupovat novou bednu.

No to nejni zrovna nejlepsi reseni. Chechtacky se mi nejak vyhybaj. No podpora phoenixu uz mi tri dny slibuje pomoc ale zatim se neozvali. Uvidim. Me spis zajimalo jestli by nebylo neco kompatibilniho {univerzal}. Jo a dik za zajem.

Pepino

Není zač

Zdravim vsetkych.. ja som mal P166MMX BOX a nasobitel tam isiel az do 3,5 uplne bez problemov.. (kamos ma P166MMX BOX a ma to len do 2,5 - ako tu dakto pisal..) takze zalezi od stastia..

PS: teraz som skladal jedno PC a dal som tam P233MMX a ono to ide na 3x100... (ako chladic som pouzil obicajny chadic na socket 7 a dal som tam ventilator 60x60).. teplota podla teplomeru ja o stupen vyssia ako je teplota okolia.. a aby som nezabudol voltaz je 3,1..

Mas recht. Me se to hned nezdalo. Ja mam take nasobic 3.5 ale bohuzel frekvenci jen 48 coz dava tech vyslednych 166. Jenomze ten problen neni bohuzel v nasobici ale prave v te zakl. frekvenci kterou nemam jak zvednout. Nebo jestli jo tak sem blbej a nevim jak. Ale myslim ze chyba ve me nebude.

Pepino